• CMNet Online Söyleşiler #1 - Artemis Arıtım insan kaynakları müdürü Sayın Hakan Maden ile Kariyer Basamakları ile başlıyoruz.
    Tarih: 16 Temmuz 2020 Perşembe
    Saat: 20.30

Ambalaj Beyan Sistemi PL Üretim

GKTGBRN

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
5 Nis 2016
Mesajlar
8
Tepki puanı
2
Puanları
3
Yaş
30
Firma
DARDANEL
Merhaba Arkadaşlar.

Çalıştığım firma markalı ürünlerinin yanı sıra, pl (private label) ürünler yani farklı markalı ürünleri de talep doğrultusunda üretmekte. Bir örnekle açıklayacak olursam; A marka, bizim firmamızın kendi markası. B ve C markalar ise bize gelen talep doğrultusunda bizim ürettiğimiz ve sipariş verenlere gönderdiğimiz markalar. Senede X kadar ambalaj satın alıp, bu miktarı hem kendi ürünlerimiz için hemde pl ürünler için kullanıyoruz. şimdi beyan esnasında oluşan sıkıntı şöyle ki, X kadar ambalaj aldığımızı beyan ediyoruz, fakat bunun bir kısmını pl için kullandığımızdan "satın alınan+geçen yıldan devreden stok-sonraki yıla devreden stok=piyasaya sürülen miktar" denkliğini sağlayamıyorum.
Bu durum bir problem oluşturur mu?
 

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 May 2013
Mesajlar
750
Tepki puanı
462
Puanları
68
Yaş
31
Firma
AMBALAJ
@GKTGBRN bence oluşturur. geçen (ay veya yıl) stok+girişin-çıkışın= yeni stok. bu denklemi sağlamanız gerekir. şunu anlamadım sadece. x kadar malzemenizi hem kendi markanız hemde talep edilen marka için işlem yaptığınızda giriş malzemelerinizi paylaştıramıyor musunuz? yani 100 adet girişin var örneğin bunun 60 ı kendi markan 30 u başka marka olarak paylaşım yapamıyor musunuz? çünkü mutlaka başka marka içinde girişiniz varki o markayı üretebılıyorsunuz.
 
KS
G

GKTGBRN

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
5 Nis 2016
Mesajlar
8
Tepki puanı
2
Puanları
3
Yaş
30
Firma
DARDANEL
@Evrem Yeşil Satış rakamlarından paylaştırabiliyorum. Fakat şöyle bir durum oluşuyor; 100 br çelik teneke malzeme aldım diyelim, 60 ını kendi markamıza 40 ını pl ürünlere kullandık. A firmasından 100 br satın aldım diye EK5-D kısmında bildiriyorum fakat EK5-B de bu rakam pl ürünleri çıkardığım için 60 br olarak gözüküyor. bunun sıkıntı oluşturup oluşturmayacağını merak ediyorum aslında.
 
Üst