Ambalaj Beyan Sistemi PL Üretim

GKTGBRN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
DARDANEL
Merhaba Arkadaşlar.

Çalıştığım firma markalı ürünlerinin yanı sıra, pl (private label) ürünler yani farklı markalı ürünleri de talep doğrultusunda üretmekte. Bir örnekle açıklayacak olursam; A marka, bizim firmamızın kendi markası. B ve C markalar ise bize gelen talep doğrultusunda bizim ürettiğimiz ve sipariş verenlere gönderdiğimiz markalar. Senede X kadar ambalaj satın alıp, bu miktarı hem kendi ürünlerimiz için hemde pl ürünler için kullanıyoruz. şimdi beyan esnasında oluşan sıkıntı şöyle ki, X kadar ambalaj aldığımızı beyan ediyoruz, fakat bunun bir kısmını pl için kullandığımızdan "satın alınan+geçen yıldan devreden stok-sonraki yıla devreden stok=piyasaya sürülen miktar" denkliğini sağlayamıyorum.
Bu durum bir problem oluşturur mu?

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AMBALAJ
@GKTGBRN bence oluşturur. geçen (ay veya yıl) stok+girişin-çıkışın= yeni stok. bu denklemi sağlamanız gerekir. şunu anlamadım sadece. x kadar malzemenizi hem kendi markanız hemde talep edilen marka için işlem yaptığınızda giriş malzemelerinizi paylaştıramıyor musunuz? yani 100 adet girişin var örneğin bunun 60 ı kendi markan 30 u başka marka olarak paylaşım yapamıyor musunuz? çünkü mutlaka başka marka içinde girişiniz varki o markayı üretebılıyorsunuz.

KS
G

GKTGBRN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
DARDANEL
@Evrem Yeşil Satış rakamlarından paylaştırabiliyorum. Fakat şöyle bir durum oluşuyor; 100 br çelik teneke malzeme aldım diyelim, 60 ını kendi markamıza 40 ını pl ürünlere kullandık. A firmasından 100 br satın aldım diye EK5-D kısmında bildiriyorum fakat EK5-B de bu rakam pl ürünleri çıkardığım için 60 br olarak gözüküyor. bunun sıkıntı oluşturup oluşturmayacağını merak ediyorum aslında.