Ambalaj beyanı

Banu KILIÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Urban Çevre Danışmanlık Müh. Tic. Ltd. Şti.
arkadaşlar merhaba, ben de ilk defa ambalaj beyanı yapıyorum da, bu sisteme hepsini bir anda yükleyebileceğimiz bir şey var mı? yoksa gerçekten tek tek mi girmemiz gerekiyor? çünkü 2015ten beri yapılmamış ve ben bütün seneleri yapmak zorundayım, hepsinde yaklaşık 400 tane firma var :( hepsini tek tek yapmak aşırı zaman alıyor, var mıdır bunun başka bir yolu?

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Banu hanım merhaba,
Ambalaj bilgi sistemi kılavuzu size yardımcı olacaktır. Bir de Çevre Eğitim Videoları başlığı altında ambalaj bilgi sistemi videosuna ulaşabilirsiniz. Yine takıldığınız yer olursa yardımcı oluruz.

Ekli dosyalar

Önceki cevapları görüntüle…

şule

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba, ambalaj beyanı yapacağım bir işletmede ambalajlarını, ambalaj üreticisinden değilde aracı firmadan satın almışlar. bu ambalajların beyanlarını nasıl yapabilirim? ambalaj üreticisinde beyan yapacağım işletmenin adı çıkmayacak, satın alan firmada ambalaj beyanı yapmayacak..

Okan Türe

Mevzuat Grubu Lideri
Mevzuat Grubu
Firma
.
Ambalajı satın alan daha sonra size satan firma tedarikçi beyanı yapmalı. Bu kısım sizinle ilgili değil. Ambalajı satın aldığınız yer beyan yapmasa bile siz sistemde çıkmayan tesisler için yine giriş yapabilirsiniz. Geçen sene vergi no-unvan-adres bilgisi istiyordu. Bu şekilde satın alınan yer kısmına giriş yapabilirsiniz.

Hilal Karakaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Next Çevre Danışmanlık
Selam herkese, ambalaj bilgi sistemine girebilen var mı? Kullanıcı adı ve şifre giriyorum girişe basar basmaz sistem atıyor.

Banu KILIÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
bugün fazla yoğunluk var sanırım, hepimizde öyle :(

TAHA UMUT KORKUT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AGM OTOMOTİV A.Ş
Umarım o son kaydet dediğim yeri kaydetmiştir... :mad:

Nazzzzz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Bir sorum var arkadaşlar. Normalde entegre bilgi sisteminden giriş yaptığımda tesis olarak tıklayınca direk açılıyordu, şimdiyse kullanıcı adı şifre kısmı geliyor. Bu sorun neden oldu bilgisi olan var mı?
(Not: Dün böyle birşey yoktu, direk ambalaj bilgi sistemi açılıyordu.)

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
Merhaba , şu anda sistemde sıkıntı var. Hangi işlemi uygularsanız uygulayın kullanıcı adı şifre kısmına atıyor sizi. Daha sonra tekrar deneyin

tugceturan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Dönüşüm İSG&Çevre
Merhaba,
Sistemle alakalı bir sorun var herhalde yada güncelleme duyuru falan ekleyecekler. Ben yine de mail attım sorunla ilgili. En kısa sürede düzelir diye düşünüyorum.

burcu89

Kayıtlı Kullanıcı
Hala girilmiyor ya :(

Banu KILIÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
valla girilmiyo, akşam denerim dedim ama yok :(

ammar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Alp Erdem Elektrik (3. Havalimanı Şantiyesi)
Merhaba arkadaşlar, Unvan değişikliği yaptığım bir firmam var. Ambalaj bilgi sisteminde yeni Ünvan ile oturum açtığımda sadece 2020 yılı görünüyor. Eski ünvanda ise geçmiş yıllara yapılan beyanlar dahi görünmüyor. 15-20 gündür bakanlığa ulaşamıyorum. Virüs sebebiyle şimdi hiç kimseye ulaşamıyoruz. Ne yapacağız şaşırdım kaldım.

tugceturan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Dönüşüm İSG&Çevre
Evet hala sisteme girilmiyor, ben mail attım dönüş olmadı, aradım meşgul çalıyor, ulaşamadım.
Bunlardan başka iletişim bilgileri var mı?

Tuna Uzun

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
selçuk üniversitesi
hat sürekli meşgul, çaldığında da açmıyor kimse..
ben de mail attım ama henüz dönüş olmadı

Çağatay TANDOĞAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
5D Tarım Hayvancılık Üretim ve Ticaret A.Ş.
@Melike Kayaa bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum. Fabrikalardaki bu konu hakkında yardımcı olacak insanlar evden çalıştığı için büyük sıkıntı yaşıyoruz. Fakat sanırım bu konu hakkında İl Müdürlüklerinin ve Bakanlığın bilgileri yok. Her neyse bir şekilde bildirimleri yapmaya çalışacağız. Tekrardan teşekkür ederim.

ddmzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Perakende
Merhaba,
Şuan çalışmakta olduğum firma benden önce ambalaj bilgi sistemine kayıt için dilekçe vererek kullanıcı adı ve şifre almışlar fakat şuan şifreyi hatırlamadıkları için sisteme giriş yapamıyoruz. İlgili kişiye mail atıldı fakat geri dönüş sağlanmadı, numarada sürekli meşgul çalıyor. Sizce ne yapmam gerekir, yardımcı olabilir misiniz?

Boranss

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel Bilgi
EÇBS üzerinden girişi denediniz mi?

Pnr

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
@ddmzcn koyamadılar altına bir tane şifremi unuttum butonu 🤦‍♀️ :D
siz bakanlıktaki ambalajcıların hepsine mail atın. Sonra gekaptan cevap veriyorlar hemen. Mail atmak istediğiniz bakanlık çalışanının adı ve soy adı arasına nokta koyarak mail adresi oluşturabilirsiniz.
Örneğin;
demirhan küçük: demirhan.kucuk@csb.gov.tr
nazlı yenal : nazli.yenal@csb.gov.tr

gibi soyadını hatırlamadığım şule hanım, hasan bey ayşe hanım falan da var.
Kolaylıklar diliyorum🙏

Son düzenleme:

Mustafa GEBEN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Atık Yönetimi ve Danışmanlık
Aynı durumu bende yaşamıştım. İl Müdürlüğüne tekrar dilekçe yazdım. Yeniden kullanıcı kodu ve şifre gönderdiler.

• Muhteşem
Tepkiler: Pnr

ddmzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Perakende
Evet bizde tekrardan il müdürlüğüne dilekçe ile gidip soracaktık fakat bu corona olayları girince kaldı..

Gürkan Güslü

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Azizler Metal Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.
ECBS üzerinden de ambalaj ve motat sistemleri açılıyor.

SİMGE ŞİRİN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAİ ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMASI
Sistem açık ama onaylanmıyor İl Müdürlüğüne gönderemiyorum .

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Simge Hanım Merhaba, sistem yoğun olabilir. Başka tarayıcıdan deneyin. Elbette onaylanır :)

mehmetgungorenn

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
aa
2019 yılı atık beyan süresinin uzatılması - 25.03.2020 12:12​
31 Mart 2020 tarihine kadar Atık Beyan Sistemi (TABS) üzerinden tamamlanması gereken 2019 yılı atık beyanları Coronavirüs (Covit 19) salgınına karşı alınan tedbirler doğrultusunda 30.04.2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

atık beyanları ile beraber ambalaj beyanları da ertelenmelidir kime veri sorsanız bu ortamda veri mi alınır deniliyor zaten millet gergin ekstra beyan beyan diye ortalıkta dolaşıyoruz

yeniçevreci

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
eu
Atık Beyan Sistemi (TABS) için süre uzatılması ama Ambalaj Beyanları için böyle bir duyuru yayanlanmaması benim mantığıma uymuyor. Üstelik firmaların yıl içinde atıkları ile ilgili durumlarını kontrol edebilme imkanımız oluyor ama Ambalajlarla ilgili yıl içinde açıkcası peki bilgi edinmem mümkün olmuyor veya şu firmalardan ambalaj almayın diye bir tavsiye de bulunmuyorum ama sadece lisanslı firmaya verin diye uyarıp kontrol edebilme şansım oluyuyor, bilemiyorum kendimi ifade edebildin mi (:

elduderino

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel Sektör
Merak edip sisteme girmeyi denedim. Şu an çalıştığım yerde çevre görevlisi değilim. Sisteme girdiğimde, şu an çalıştığım firmanın adı geçiyor tesis kısmında ama tıkladığımda 2015 yılında işten ayrıldığım toplama ayırma tesisinin sayfasına giriyorum yetkim olmaması gerekirken. Hem eski çalıştığım yer için hem de benim için problem diye düşünüyorum.
Bilgisi ya da fikri olan var mı acaba?

Pnr

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Beyanlarını kontrol etmem rica edildiği için uzunca bir süre eski tesisimi görebildim. Bir süre sonra arayıp beni silmelerini istedim. İki yerin tesis yetkilisi olarak görünmek problem olabilir, sildirmenizde fayda var.

gamzeboztepe

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çan geri dönüşüm
Ambalaj bilgi sisteminde büyük bir problem var bence. Geçen hafta lisansım yenilendi ve o günden beri giriş panelinde sürekli hata ile karşılaşıyorum. bir arkadaşında farklı bir düzeltmeden sonra aynı sorun gelişmişti. Ulaşmakta imkansız daha öncede bir soruna 3 ayda dönüş sağlamışlardı

Pnr

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
@elduderino cevre görevlisi olmasanız da tesis yetkilisi olarak atayabilirler sizi. İzinler dışında her yere girebilirsiniz bu yetkiyle. Firmanızı arayıp silmelerini rica etmeniz yeterli olur bence

mert053

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Serra Mühendislik
Ambalaj üreticisi firmam için ambalaj beyanı yaparken EK-5 beyanında ürettiği ambalaj için alım yaptığı ham madde miktarı beyan edilir mi ? Geçen yıl bununla ilgili beyan yapılması gerektiğini bildirmişler.

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Mert Bey Merhaba,

Siz dışardan almış olduğunuz ambalaj malzemeleri ile almış olduğunuz ambalajları ürettiğiniz ürünlerde ne kadar kullandığınızı beyan edeceksiniz. Siz elyaf üretimi yapıyorsunuz diyelim. A firmasından 100 adet karton masura aldınız. Bu masuralardan 50 adedini elyaf sarma işlemlerinde kullandınız. Sisteme bu bilgileri giriş yapacaksınız.

mert053

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Serra Mühendislik
Örneğin 10 ton boş yapışkan kağıt etiket alıyoruz. 5 tonun üzerine boya ile baskı yapıp isminin yazılı olduğu firmaya satışını gerçekleştiriyoruz. EK-4 beyanında zaten ürettiğim 5 tonluk kısmı beyan etmiş oluyorum. EK-5 kısmında ise yurt içinden temin ettiğim 10 ton kağıt etiketi beyan edip tekrar 5 tonunuda piyasaya sürülen kısmına mı girmem gerekir ?

Özge ÇAKIR AKBULUT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Merhabalar, ambalaj bilgi sistemine giriş yapıyorum ancak kaydetme kısmında sistemden atıyor tekrar şifre bilgisi istiyor. Dünden beri aynı sorunu yaşıyorum. İleti geçmişinde okuduğum kadarı ile benzer sorunu yaşayan kişiler olmuş, sizler çözebildiniz mi durumu? Yoksa sistemsel bir sorun ve devam mı ediyor?

mavi_pelerin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MÜZ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Merhaba,
Ambalaj bilgi sisteminde firmanın hem vergi numarası hem de unvan değişikliği güncellemesi sağlamam gerekli,ancak nasıl yol izleyeceğimi bulamadım.Nasıl yardımcı olabilirsiniz ?
Sağlıklı günler diliyorum.

Meryem Damla Ülker

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ALPÇEVRE
Merhaba,
atikambalaj sisteminde 25.03.2020 tarihli duyuruda bu şekildedir.
Biz ünvanı değişen tesislerimiz için (daha önceki senelerde) yeniden kullanıcı adı ve şifresi temin etmiştik. İsterseniz bağlı olduğunuz İl Müdürlüğünde ilgilenen personeli arayarak teyit edin.

AMBALAJ BİLGİ SİSTEMİNDE VERGİ NUMARASI DEĞİŞİKLİĞİNE BAĞLI FİRMA KAYIT İŞLEMLERİ

Ambalaj Bilgi Sisteminde kayıtlı olan firmaların vergi numarası değişikliği sebebiyle yeni kayıt oluşturulması işlemlerinde, öncelikle firmanın sistemdeki mevcut kayıt bilgilerinde yer alan Çevre Kimlik Numarası (ÇKN) verisinin silinmesi gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra yeni vergi numarası ile yeni kayıt oluşturulması mümkün olacaktır.