Ambalaj Bilgi Sistemi Kullanımı

Elif Esin Yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Geri Kazanım ve Ambalaj Sektörü
Arkadaşlar herkese merhabalar. geri kazanım ve toplama-ayırma yapan bir firmada çalışıyorum. benden önceki mühendis eksikler olduğunu söyleyerek geçmişe yönelik kds sistemindeki ve ambalaj bilgi sistemindeki veriler için güncelleme istemiş. kds sistemini bir şekilde halledebildim fakat ambalaj bilgi sistemi hakkında herhangi bir fikrim yok. öncelikle geçmiş yıldan bir ayı il müdürlüğüne gönder dediğim zaman "GDT' ye verilen 7C kayıtlarının GDT tarafından onaylanmış olması gerekir." şöyle bir uyarı çıkıyor. tam olarak nasıl bir yol izlemem gerek yardımcı olursanız sevinirim üstelik izin lisans yenileme sürecindeyiz.

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. A.Ş.
Arkadaşlar herkese merhabalar. geri kazanım ve toplama-ayırma yapan bir firmada çalışıyorum. benden önceki mühendis eksikler olduğunu söyleyerek geçmişe yönelik kds sistemindeki ve ambalaj bilgi sistemindeki veriler için güncelleme istemiş. kds sistemini bir şekilde halledebildim fakat ambalaj bilgi sistemi hakkında herhangi bir fikrim yok. öncelikle geçmiş yıldan bir ayı il müdürlüğüne gönder dediğim zaman "GDT' ye verilen 7C kayıtlarının GDT tarafından onaylanmış olması gerekir." şöyle bir uyarı çıkıyor. tam olarak nasıl bir yol izlemem gerek yardımcı olursanız sevinirim üstelik izin lisans yenileme sürecindeyiz.
Elif üstadım merhaba, sizin gdt firmasına vermiş olduğunuz ambalaj atıklarının karşı firma tarafından onaylanmış olması gerekir. Bu sitede beyanlarla ilgili eğitim videolarımız mevcuttur. İzlemenizi tavsiye ederim. Faydalı olacaktır. 🤗

Özgün Yağız ÖZGÖREN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yurt Geri Dönüşüm
Öncelikle Bildirim yönetimi altında ek7-c doğrulama işlemini göreceksiniz. açılan ekrandan güncel tarihli faturaları gdt veya tat'a gönder butonuna tıklamanız daha sonrasında da karşı firmalardan onay alınması lazım. Onay alın yine aynı ekrandan kontrolünü sağlayın. Daha sonrasında il müdürlüğüne gönder butonuna tıkladığınızda bir sorun olmayacaktır.

KS
Elif Esin Yalçın

Elif Esin Yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çok teşekkür ederim yardımınız için. ilk işim olduğu için çoğu konu hakkında bilgim yok açıkçası. bir de kds sisteminde faturadaki miktarların tamamı sisteme girilmediği durumda ceza durumu nasıl oluyor ya da diyelim karşı taraf sisteme girmedi fakat ben ondan aldığıma dair giriş yaptım karşı tarafın zararı ne olur?

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Elif üstadım, siz atık üreticisinden ya da tehlikesiz atık toplama ayırma firmasından almış olduğunuz atıkları mutlaka girmeniz gerekir. Girmediğiniz zaman olası bir denetimde il çevre yakalarsa cezai işlem uygulayabilir. Bir de fatura da ne miktar yazıyorsa onu girin. Bazen faturalarda fire miktarını düşürüyorlar. Düşmüş halini girmeniz de sıkıntı olmaz.

KS
Elif Esin Yalçın

Elif Esin Yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
@Özgün Yağız ÖZGÖREN bey'in dediği işlemi yani bildirim yönetimi-->Ek 7C Doğrulama İşlemi dediğimde şu anda görüntülenecek kayıt yoktur şeklinde sayfa açılıyor. zaman zaman görebiliyorum kimlerin onaylamadığını fakat zaman zaman da göremiyorum. ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

Gülin Ç.

Yönetim Grubu
Firma
Atık Yönetimi
Merhaba , Arşive basıp tarih seçtiniz mi ? ya da ay bir de öyle deneyin lütfen

Ahmet Tekyıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
HAKSER MADENCİLİK
Arkadaşlar merhaba vergi numarası İzmir'e bağlı olan firmam için Ambalaj Bilgi sistemini açtırmak istiyorum. İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün sitesinde herhangi bir bilgilendirme form veya dilekçe mevcut değil. İzmir Çevreden bu sistemi açtıran arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Oğuzhan Keskin

Kahramanmaraş İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
.
Merhaba,

Ambalaj bilgi sistemini ilgili firmanın Entegre Çevre Bilgisi Sisteminden açmanız gerek, bunuda yapabilmeniz için ilgili firmanın Entegre Çevre Bilgi Sistemine kaydının olması gerekmektedir.

Ahmet Tekyıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
HAKSER MADENCİLİK
Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim Oğuzhan Bey. Firmamızın Entegre Çevre Bilgi Sisteminde kaydı var. Firma daha önce LTD.ŞTİ. idi vergi numarası Balıkesir'e bağlıydı. Daha sonra A.Ş oldu ve vergi numarası İzmir'e bağlandı. Ambalaj Bilgi sisteminde biliyorsunuz aynı vergi numarasına bağlı tüm işletmeler vergi numarasının bağlı olduğu il müdürlüğünden Ambalaj Kullanıcı kodu ve şifresi alıp tek sistem üzerinden beyanlarını yapması gerekmektedir. Şimdi biz İzmir'e bağlandığımız için ve unvan değiştiği için İzmir'den ambalaj kullanıcı kodu ve şifresi almaya çalışıyoruz. İzmir Çevrenin sitesinde herhangi bir bilgilendirme dilekçe örneği veya form göremedim. Bu yüzden buradan yardım istedim. Biraz uzun oldu ama konunun özeti bu şekildedir. :)

KS
Elif Esin Yalçın

Elif Esin Yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
1581505580698.png
Yılı seçtiğim halde böyle gözükmeye devam ettiği için kafam karıştı :rolleyes: fakat ara butonuna bastığımda halloldu. çok teşekkür ederimm iyi çalışmalar herkese

KS
Elif Esin Yalçın

Elif Esin Yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
arkadaşlar ekstra olarak bilmeyenler için söylüyorum. işlem yapacağınız yıl ve aya girdikten sonra güncelle butonunu tıklıyoruz ve ekle butonunun yanında panel kısmı(örn: 1581757309310.png) var. ordan da o aya ait onaylayan onaylamayan firmaları görebiliyormuşuz😌 sizlerle de paylaşmak istedim :)

KS
Elif Esin Yalçın

Elif Esin Yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
faturaları sisteme yüklerken böyle 1581758505235.png bir uyarı ile karşılaşıyorum. girdiğim bilgileri kaydediyor ama faturayı ekleyemiyorum. ne yapmam gerekiyor daha önce böyle bir durumla karşılaşanınız var mı?

yeni_çevreci_mrt

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Merhaba arkadaslar ben tekstıl fırmasının ambalaj beyanını yapıcam eçbs ustunden mı yoksa
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapın veya üye olun.
(ambalaj bılgı sıstemınden ) mı ? yapılacak fark edıyor mu ?

Gürkan Güslü

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Azizler Metal Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.
EÇBS üzerinden gireceğiniz yerde ambalaj bilgi sistemi aynı yere yönlendirileceksiniz. Fakat her işlem eçbs üzerinden yönlendirildiği için eçbs yapmanız daha iyi olabilir.

Çeçilya Saktan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Aras Kargo
merhaba, yine yeni bir soruyla karşınızdayım

ambalaj bilgi sisteminden geçmişe ait beyanları göremiyorum nidendir :rolleyes:

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Merhaba, hiç şaşırmadık. sistemde sorun olabilir Çeçilya. Geçmişe ait beyanlar gözükür. Bu aralar sıkıntı var. Yoksa Mehmet Beye mail atabilirsin.

Oğuzhan Keskin

Kahramanmaraş İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
.
Sistemsel hatanın yanında geçmişe dönük beyanda yapılmamış olabilir 😃

Önceki cevapları görüntüle…

Esra Şahin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Merhabalar,
Ambalaj bilgi sistemine 1 hafta önce giriş yapabiliyorken bu hafta farklı günlerde denemiş olmama rağmen şifre hatalıdır uyarası veriyor, sisteme giriş yapamıyorum.
Uğur EKŞİ'ye mail gönderdim fakat dönüş sağlamadı, telefon da açılmıyor.
Nasıl çözümleyebileceğim hakkında bilgisi veya fikri olan var mı?

Gülin Ç.

Yönetim Grubu
Firma
Atık Yönetimi
Ben de bir problem yok , ancak şifre sormamalı Entegre Çevre Bilgi sisteminden girmiyor musunuz ?

Gülin Ç.

Yönetim Grubu
Firma
Atık Yönetimi
@Esra Şahin gönderdiğiniz giriş sayfasında TAT ve piyasaya sürenlerin farklı bir girişi var gibi belirtmiş belki şifre sormasının sebebi odur ,,Eski yıllarda şifre hatası aldığımda sistemsel oluyordu problem bir kaç gün sonra tekrar deneyin bence :)

Esra Şahin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
@Gülin Ç. Aynen Gülin hanım, TAT lar EÇBS'den şifresiz girerken Piyasaya sürenlerin o sayfadan şifreyle giriş yapması gerekliliğini yazmışlar. Haftaya deneyeceğim tekrar, teşekkür ederim :)