Ambar tesellüm belgesi

AltınkayaSAFAK

Aktif üye
Başlık
1
Tepki
10
merhaba arkadaşlar;
Geri dönüşüm firmasında çalışıyorum.
Ambar tesellüm fişi fatura yerine geçer mi?

AltınkayaSAFAK

Aktif üye
Başlık
1
Tepki
10
  • Konu sahibi Konu sahibi
peki çevre şehirciliğe bildirim yapabilmek için yeterli oluyor mu? e

Evrem Yeşil

Daimi üye
Başlık
69
Tepki
449
aynı firma hem tat hem gdt için işlem yapıyorsa ambar fişini kullanıyorum ben 7c ve 8b ye işlem yapıyorum.
onay verdiğim zaman hem 7b hem 8b ye otomatik atıyor sistem mükerrer işlem oluyor diye ayrı ayrı işliyorum

Ömer Es

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
47
Arkadaşlar Merhaba,

Okullardan toplanan kitapları tehlikesiz atık olarak giriş yapmak için tesellüm fişi mi kesmemiz gerekiyor. Faaliyetimiz Ambalaj tat normalde toplama faaliyetlerimiz için alındı makbuzu düzenliyoruz. İlk defa tehlikesiz atık belgemiz ile alım yapacağız o yüzden bu konuda çok fazla fikrim yok. Eğer tesellüm fişi keseceksek düzenlerken nasıl yazılmalı, 20 01 01(hurda kitap atığı )olarak mı yazılmalı? Bu konu da yönlendirebilirseniz çok sevinirim.

Fatih Koçak

Genel yönetici
Genel yönetici
Başlık
11
Tepki
1.305
Mezuniyet
2015—16
Merhaba ,

Aldığınız atıklar için tesellüm fişi kesmeniz gerekiyor. Beyan yaparken sizin için gerekli olacak .
Kitap atıklarınızı 20 01 01 kağıt ve karton olarak alabilrsiniz.

Ömer Es

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
47
Fatih bey çok teşekkür ederim, bir sorum daha olacak. Bu tesellüm fişlerine firma adı yazılıyor diye biliyorum, bu durumda okullardan alınanlar için okul adı mı yazılmalı

Olgaç Bey size de teşekkür ederim, evet bu tehlikesiz atıklar için piyasa da hurda kelimesi çok kullanılıyor bunu öğrendiğim iyi oldu direk kodu ve adı yazması daha doğru olacak olacak sanırım.

Olgaç Sürmelihindi

Genel yönetici
Genel yönetici
Başlık
113
Tepki
4.681
Ömer bey merhaba, Fatih beyin dediğine ek olarak hurda olarak kesilmemesini tavsiye ederim. Çevre ve şehircilik il müdürlüğü bu ifadenin kullanılmasını istemiyor.

KubilayDuman

Daimi üye
Başlık
26
Tepki
502
Gider pusulasi ile de alim yapabilirsiniz aldığınız kişinin tc sini yazmaniz yeterli olur gider pusulasina

Gülin Ç.

Genel yönetici
Genel yönetici
Başlık
12
Tepki
2.144
Mezuniyet
2007—08
Şimdilik tehlikesiz atıkta kabul ediyorlar gider pusulasını , Ambalaj atığındaki uygulamaya dönmez umarım..

Önceki cevapları görüntüle…

Gülin Ç.

Genel yönetici
Genel yönetici
Başlık
12
Tepki
2.144
Mezuniyet
2007—08
@Kubiay Duman buna ek olarak mesela bizim Hurda Metal Tehlikesiz TAT belgemiz var , biz metallerini aldığımız firmadan ambalajlarını da alıyoruz.Geri kazanım belgesine ihityacımız olmuyor

Olgaç Sürmelihindi

Genel yönetici
Genel yönetici
Başlık
113
Tepki
4.681
@Kubiay Duman Karşımda bir an Divaların divası var zannettim. Gerçi sen öylesin. :) İnşallah koruyacaktır ama tat firmaları bu durumdan hoşnut değil. Şimdi ef enim yüc'e allah'ü te a la nın inaniyetiylen bu müstesna-i hübubat-ı bülbül-ü şahane günde siz kıymetli, aziizzz,yüc'e ,hemdert,yekvicut, saygıdeğer meslektaşlarım bilgiler için teşekkür ederim. :)

Yukarı Alt