• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Amonyum ve demir yüksekliği

  • Konuyu başlatan Anonim (ba73)
  • Başlangıç tarihi
A

Anonim (ba73)

Merhaba, fabrikamizda su tahlilleri yaptırdım . Arıtma öncesi, sonrası ve mutfaktan alınarak. Amonyum ve demir yüksek cıktı. Bunun nedeni ne olabilir? Nasıl azaltılır?
 
Merhaba,

"Arıtma öncesi, sonrası ve mutfaktan" şeklinde belirttiğiniz için atıksu değil de içme suyu olduğunu yorumluyorum. Amonyumun başlıca sebebi mikroorganizma faaliyetleri, demirin başlıca sebebi boru hattındaki korozyonlar olabilir. Tabi ki su kaynağınız da önemli. Yeraltı suyu kullanıyorsanız, atıksu karışımı yaşanıyor olabilir.

Bunun için önce kuyunuzla ilgili sonra boru hattınız ile ilgili önlem almak ve çalışmak yapmak mantıklı olacaktır.
 
Üst