Ardışık kesikli reaktör sistemli atıksu arıtma tesisi işleten arkadaşlar

Başlık
1
Tepki
7
Tecrübe paylaşımı açısından iletişime geçmek isterim.Özellikle daf ünitesi verimi hakkında.

Teşekkürler

Çiğdem Aksoy

Genel yönetici
Genel yönetici
Başlık
35
Tepki
1.305
siz daf işletimiyle ilgili püf noktalarını problemleri ve çözümlerini paylaşın ihtiyacı olan arkadaşlar bu konu başlığını bulurlar nasıl olsa o arada biz de bilgilenmiş oluruz

Secilozova

Aktif üye
Başlık
5
Tepki
1
Bu başlıkta bir gelişme var mı acaba? Daf ünitesi kullanmış tecrübeli arkadaşlardan yağ,boi ve akm giderimi hakkında bilgi rica ediyorum.

emin2

Daimi üye
Başlık
17
Tepki
141
probleminiz mi var?

Secilozova

Aktif üye
Başlık
5
Tepki
1
@emin2

Merhaba,evet hotellerden kaynaklı atıksularda yağ tutucu kullanmamıza rağmen tesise yüklü yağ girişi oluyor.Perdeli betonarme sistemle tutuyoruz bir miktar ama sürekli vidanjör ihtiyacı oluşuyor. Hem yağdan kurtulmak hem de boi akm giderimi de sağlamak için DAF düşünüyoruz. Ancak pratikte kullanımı ne kadar avantajlı ne gibi sorunlarla karşılaşabiliriz bunları öğrenmek istiyorum..

Env Eng

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
86
Mezuniyet
2012—13
DAF sistemi akm ve yağ gideriminde sorunsuz çalışır. Ancak BOİ'nin sadece AKM'den kaynaklanan kısmını giderebilirsiniz. Yani çözünmüş haldeki BOİ'ye DAF'ın hiçbir etkisi olmaz.

Secilozova

Aktif üye
Başlık
5
Tepki
1
@Çağatay Atay

Teşekkür ederim peki bu sistemi daha önce kullandınız mı? yani tecrübeniz varsa ayrılan yağın bertarafını nasıl sağlıyorsunuz ve nasıl depoluyorsunuz vs bunları da sormak istiyordum.

emin2

Daimi üye
Başlık
17
Tepki
141
@Secilozova

......atıksularda yağ tutucu kullanmamıza rağmen tesise yüklü yağ girişi oluyor.
ise tesisiniz yetersiz kalıyor manasına gelmez mi?

Env Eng

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
86
Mezuniyet
2012—13
@Secilozova

DAF konusunda bilgi sahibiyim ama daha önce otelde DAF kullanmadım. Çözüm sizin şartlarınıza göre değişir. Atıksudan DAF ile ayırdığınız çamur sadece atık bitkisel yağ içerikli ise bunu ücretsiz almaya gelen firmalar var. Ama içeriği karışık çamur ise KM oranı arttırılarak bertaraf tesislerine gönderilebilir.

KM oranını arttırmak yine sizin şartlarınıza göre değişir. Çamur kurutma yatağı, filtrepress, dekantör vb.

Başlık
1
Tepki
7
Seçil Hanım merhaba,

Otellerden kaynaklı yağ sorunu için bir firma önereceğim size; Bioorinet Kürşat Bey : +90 (212) 671 88 49. Kendisi Biyomühendis
Tosb OSB'den Murat Bey aracılığı ile ulaşıyorum diyin. Belki o sizin probleminizi çözebilir.

Yukarı Alt