• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık ambalaj sistemi

Mustafa Demir

Kayıtlı Kullanıcı
TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı?
TAT'da çalışan arkadaşlardan haber bekliyorum. :)

Meraba 7b ye sanayi den toplanan atıkları girer iken vergi ve ticaret sicil nosunun ikisinide girmek gerekiyormu tekini girsek yeterlimi

@efe efe

ben hepsinin vergi nosunu giriyorum, hepsinin ticari sicil numarasını bilemeyeceğim için o kısımlarına 1 yazıyorum. yaptığım yanlış mıdır bilmiyorum bende.. benden önce böyle yapılıyordu.

Peki 7c de stori sadece ay ay mi yazcaz yoksa devir edenleri bidahaki aya toplayarak mi yazcaz

mrb bi tat firmasıyız her ay ek 7 c yi sorunsuz giriyodum verildiği yer kendisi ambalaj cinsi ve miktarı giriyodum ama bu ay fatura istiyorne giricem ki fatura yok siz nasıl yapıyorsunuz

teşekkür ederim cvplar için:D

@müge polat verildiği yer kendisi derken siz hem tat hem gdt mısınız? ben tam anlayamadım açıkçası. 2016 yılının başından beri faturaları sisteme yüklenmesi talep ediliyor zaten. başka bir firmaya faturasız mı satış yaptınız?

ambalaj sistemine kayıt yaparken hata oluşuyor. Tek bende mi bu sorun?
aynı sorunu yaşayan var mı?

arkadaşlar herkese merhaba öncelikle benim bir sorum olacaktı biz tat ve gdt firmasıyız belediye ile sözleşmeyi güncelledik ama şimdi ne yapmam gerekiyor bilmiyorum bilgisi olan var mı acaba
iyi çalışmalar.

günaydın arkadaşlar sizlere bir sorum vardı
belgelendirmeyi yıl sonuna kadar uzattılar ama ben belgelendirme yapamıyorum.belediyenin sisteminden onayladım ps ye gönderdim ama ps nin sisteminden onaylayıp il müdürlügüne gönderemiyorum.hata veriyor sebebini bilen var mı?

Ekli dosyalar

• adszz.png
    adszz.png
    50.1 KB · Görüntüleme: 43
ARKADAŞLAR MERHABA
sistemde hata alıyorum ama garip bir şekilde bir firmaya giriş yapabılırken ikinci girişimde. uyarı veriyor. bu durumu yaşayan vbar mı?
Açılmaya çalışılan konum hiçbir zaman sonlanmayacak bir yönlendirme döngüsüne girdi.
Bu sorun bazen çerezlerin devre dışı bırakılmasından veya reddedilmesinden kaynaklabilir.
bunu alıyorum uyarı olarak

Merhaba,
Çok emin olmamakla beraber bu sitede veya başka bir yerde 15'li atıkları prosese soktuktan sonra 15'li kodlarda proses çıktısı atıklar oluşabilir diye okumuştum sanki. Bu bilgi doğru mudur? Yoksa 15 01 06'yı prosese sokup 20 01 01 proses çıktısı atık oluşabilir mi?

@Bengisu E.
Merhaba, prosesten kastınız ben konuyu açacağım. Siz 150102 plastik ambalaji aldinuz ve presleyip geri kazanim veya lisanslu firmaya sattiginizda 150102 ile cikis yapmalısınız ama siz aldiginiz ambalaj atigi pp diyelim ve bunu ürüne (granul) cevirdiniz. Bunun çıkışını pp granul diye yapmalisiniz.

@Adalet savascisi

Şöyle bize 15 01 06 karışık ambalaj geliyor. Sitede okuduklarıma göre bunun çıkışını KDS'de yapabilmek için R12'ye sokup 15 01 01 , 15 01 02 vb yapıp ona göre çıkış yapıyorlarmış. Karışık ambalajdan 20 01 01 kodlu kağıt karton çıkışı da yapılabilir mi onu öğrenmeye çalışıyorum. Çok saçma bi soru da soruyor olabilirim de tecrübesizim ilk işim:kötü:

@Bengisu E.
Öncelikle istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz bizde bu sekilde öğrendik ve hala tecrube öğreniyoruz☺ simdi ustadim karisik ambalaj atığı geldiğinde 100 ton geldi diyelim. Bunu sen sisteme 100 ton karisik ambalaj atığı olarak giriş yapacaksin. Cikis yaparken icerisinde 20 ton pp ambalaj atigi 50 ton pe ambalaj atigi ve 30 ton kagit karton ambalaj atigin var diyelim bu sekilde cikis yaparsin ya da hangisi daha agirlikli ise yuzdelige gorede yapabilirsin. Senin bahsetmis oldugun 200101 tehlikesiz atik kodu onu cikis yapamazsin aman dikkat et. Yukarida bahsettigim cikislari 150102 50 ton pe ambalaj atigi, 150102 20 ton pp ambalaj atigi ve 150101 30 ton kagit karton ambalaj atigi diye cikis yapio sisteme beyan edersin.

Karışık Ambalaj Atığını(15 01 06) prosese sokup ,proses çıkış kısmına 15 01 01 -02-03-04-05-07-09 olarak atığınıza bakarak buna karar verebilirsiniz(sadece 15 01 01- 150102 çıkar diye bir şey yoktur)
Toplama Ayırma Tesislerinde ambalaj sokup tehlikesiz atık çıkaramazsınız