Atık işleme tesisi kapatma planı

Yeliz Sarıkaya

Daimi üye
Firma
Efe Çevre Danışmanlık
Arkadaşlar merhabalar,

Bir ara depolama tesisimize kapatma planı hazırlamamız gerekiyor ama ilk defa yapacağımız için konu ile ilgili bilgi sahibi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.
 

Tarık Can

Yönetim Grubu
Yönetim Grubu
Şehir
İzmir
Firma
Proçed Çevre Danışmanlığı Mühendislik Ltd. Şti.
kapatma yapılmadan 180 gün önce başvuru yapmanız gerekmektedir. KDS dikkat edin atıkların tamamının lisanslı tesislere çıkışı yapılmalı. Çevre ve Şehircilik yer tespitine gelmeden tesiste yıkım vs. gibi işlemler kesinlikle yapmayın.
 

Gülin Ç.

Yönetim Grubu
Yönetim Grubu
Şehir
Bursa
Firma
Atık Yönetimi
Merhaba arkadaşlar ,

Bir tesisim için kapatma planı hazırlayacağım , faaliyetim uzun süredir yok , makinalarımızı da başka bir tesise aktardık , sadece KDS'de 24 Ton gibi bir ahşap atık bakiyesi mevcut , o da tesisteki çalışanlara yakacak olarak dağıtılmıştı bir kısmı da çürümüştü , bu konuda denetim tecrübesi olanlar benimle paylaşabilir mi ? Tesis denetimi nasıl olmaktadır? Bu ahşap atık bana sorun çıkarır mı ? Teşekkürler
 

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Etkinlik Grubu
Şehir
Kocaeli
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
Merhaba @Gülin Ç. ,

Ahşap atıkları ile ilgili 1 hafta önce geçirdiğim EAYP denetiminde (Yat firması ) tesisteki ahşapları işçilere yakacak olarak dağıtılıyordu. Ancak İstanbul İl Çevre Denetim ekibi ahşapların işçilere verilmesini uygun görmedi. Ve atık olarak çıkışının sağlanmasını istedi. Dolayısıyla ahşap atıklarının size sorun çıkarma ihtimali ne yazık ki var. (denetimcinin insafı da önemli)

Bizde işçilere dağıtılan ahşap atıkları geri kazanım firmalarına iletmeye başladık.

Ancak atıklarınızı ürün olarak çıkışını sağlayabilirseniz (çalışan arkadaşlara ) bu sayede hem çalışanların faydalanmasını sağlayabilir hem de atıklardan kurtulabilirsiniz :)

Not : Kapatma işleminden sonra denetime gelinip gelinmediğini sormuşsunuz sanırım :)
En son yaptığım tesiste böyle bir denetime tabi tutulmadım.
 
Son düzenleme:
Önceki cevapları görüntüle…

aydan1

Üye
Şehir
Kocaeli
Firma
Halk sağlığı laboratuvarı
fatih bey merhabalar, bu konuyla alakalı değil ama sizin paylaştığınız çevre boyut ve etki değerlendirme tabosu görmüştüm onu tekrar bulamıyorum bir firmanıza aitti bir daha paylaşabilirmisiniz
 
Yukarı Alt