Atık Kodu belirleme

Meltem AYAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Leon Çevre Müh.
Arkadaşlar Merhaba,

Tesisimiz hidrolik boru,emiş,basma ve egzos boruları üretimi yapmaktadır.Kaynak ünitesinde kullandığımız asit içeriklikli gasflex dediğimiz bir sıvımız var.Bu sıvının dibinde oluşan tortu için bir atık kodu belirlemeliyim.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Doğruluğundan emin olmadığım bir kaç atık kodu belirledim fakat doğruluğundan emin olamıyorum yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Serkan Çiçekay

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.dupoll.com
Firma
Dupoll Enerji Entegre Atık Yönetimi
Arkadaşlar Merhaba,

Tesisimiz hidrolik boru,emiş,basma ve egzos boruları üretimi yapmaktadır.Kaynak ünitesinde kullandığımız asit içeriklikli gasflex dediğimiz bir sıvımız var.Bu sıvının dibinde oluşan tortu için bir atık kodu belirlemeliyim.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Doğruluğundan emin olmadığım bir kaç atık kodu belirledim fakat doğruluğundan emin olamıyorum yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Benim ilk aklıma gelen ;

07 07 08*Diğer dip tortusu ve reaksiyon kalıntıları

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Web sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Arkadaşlar Merhaba,

Merhaba,

Normalde kaynak atıkları 12 01 13 kodu ile veriliyor. Ancak işin içine sıvı girince tabi ki ben de emin olamıyorum. Halojen içerip içermediğine göre 12 01 08 veya 12 01 09 bile olabilir. Eğer siz de bu üç atık arasında kaldıysanız, atıkları alacak firmadan yardım alabilirsiniz. Sonuçta biz neye karar verirsek verelim, nihai karar oradan çıkacak :)

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Etkinlik Grubu
Web sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
Arkadaşlar Merhaba,

Merhaba ,

Sanırım plastik içerikli bir üretiminiz var. Bu sebeple 07 li kodlar sizin için uygun olabilir.

1572864577828.png

Meltem AYAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Leon Çevre Müh.
Plastik üretimli değil aslında daha çok metal ağırlıklı çalışıyoruz.araba egzozu olarak düşünebilirsiniz yinede verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

öncelikle teşekkür ederim benim ilk düşündüğümde 12 01 09 atık kodu oldu.fakat onlar denince ilk akla bor yağı geldiği için emin olamıyorum .

Önceki cevapları görüntüle…

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web sitesi
www.linkedin.com
Firma
ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. A.Ş.
@Fatih Koçak Fatih Bey, benim emin olduğum tek şey Cem Beyin dediklerinden emin olup, sizin emin olduğunuz halde emin olmamiş gibi yapmanız. Emin olun ki siz bizlerden daha eminsiniz.