Atık su arıtmada aerobik bakteriler yaşama durumları

gokhan55

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
sürsan
MERHABALAR ÖNCELİKLE TESİSİMİZ BİYOLOJİK arıtma TESİSİ OLUP KESİKLİ SİSTEMDİR ..ARITMA SUYUNUN SICAKLIĞI 15 DERECELERDE HATTA 10 DERECE ŞU AN BAKTERİLER UYKU HALİNDE ÇIKIŞ SUYUMUZ MAD BİR ŞEKİLDE ÇIKIYOR AKTİF ÇAMUR İYİ DURUMDA .BU DURUM DÜZELMESİ İÇİN HAVALARIN ISINMASINDAN BAŞKA BİR ÇÖZÜM BEN BULAMADIM BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARIM YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM

Son düzenleme:

Gülce Somaklar

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba çektiğiniz fotoğraf ımhoff alındıktan sonra 30 dakika sonrasının fotoğrafı mıdır?

Ferhat Sime

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
öğrenci
MERHABALAR ÖNCELİKLE TESİSİMİZ BİYOLOJİK arıtma TESİSİ OLUP KESİKLİ SİSTEMDİR ..ARITMA SUYUNUN SICAKLIĞI 15 DERECELERDE HATTA 10 DERECE ŞU AN BAKTERİLER UYKU HALİNDE ÇIKIŞ SUYUMUZ MAD BİR ŞEKİLDE ÇIKIYOR AKTİF ÇAMUR İYİ DURUMDA .BU DURUM DÜZELMESİ İÇİN HAVALARIN ISINMASINDAN BAŞKA BİR ÇÖZÜM BEN BULAMADIM BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARIM YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM
Bakteri 10 derecede inaktiv halde olmaz bildiğim kadarıyla. Sistem periyotu nasıl doldurma, havalandırma ve çökeltme?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şunu de eklemekde fayda var çamur renkli kırmızıya-kahve rengi arasında geçiş yapmışsa çamur yaşlanmış olabilir.

Env Eng

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Atıksu Arıtma Tesisi
Düşük sıcaklıklarda sisteminizin kapasitesine göre havalandırma miktarını ve süresini arttırmanız düşen performansı tolare edecektir.

Sistemde kapasite darboğazı var ise;
Çökeltim süresini imhoff ile gözlemleyerek mümkün olan en kısa sürede tutmanızı öneririm.
Havalandırma miktarınızı mümkün olan seviyede arttırıp, sadece çökeltim süresinde havalandırmanın çalışmıyor olmasına dikkat edin.

Tabi bu basit yaklaşım azot ve fosfor parametreleri kritik ise işe yaramayacaktır.

basakakca

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
vezirköprü orman ürünleri ve kağıt sanayi a.ş.
Arkadaşlar merhaba,
Bende çamur çökmemesi sorunu yaşıyorum.Bana da yardımcı olabilir misiniz? Ne yapmam lazım

KubilayDuman

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Della Plastik San. Tic. Ltd. Şti.
Çökeltme havuzunda bekletme sürenizi kontrol ediniz - Fazla bekleyen çamur N2 gazı ile birlikte yukarı çıkar
Havalandırma havuzunuzda ki oksijen miktarını kontrol ediniz. - Fazla oksijene maruz kalan çamur yumaklaşıp çökme konusunda sıkıntı yaşar

Türkay Öztürk Düzgün

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ANKARA - ASKİ Genel Müdürlüğü
merhaba, sorununuza çözüm bulmak için birtakım bilgileri paylaşmanız gerekmektedir. Öncelik tesis kapasitesi, alınan su miktarı, proses tipi, giriş atıksu ortalama karakteristikleri, temel işletme değerleri (geri devir oranı, O2 miktarları vb.) paylaşmanız gerekmektedir ki neyin yanlış veya eksik yapıldığını tespit edebilelim.

KubilayDuman

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Della Plastik San. Tic. Ltd. Şti.
İşletme konusunda sıkıntı yaşan arkadaşlar daha önce forumda bu konuyla alakalı bir dosya paylaşılmıştı. Geniş bir kapsama sahip olan bu dökümanı forumda bulamadığım için tekrar paylaşıyorum. içinde bir çok sorunun sebeplerini ve çözümlerini liste halinde bulabilirsiniz.

Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yap veya üye ol.