Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık yatak

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Firmanın inşaat faaliyetlerinden kalmış işçilerin kaldığı yatakhanenin 20-25 tane atık yatağı var. Kimisinde metal yaylar var kimisinde yok. Büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesi almıyormuş yakmaya da almıyorlar içindeki yaylardan dolayı. Ne yapılabilir? Alan firmalar var mı bildiğiniz?
   
 2. Şevhan Sayar

  Şevhan Sayar CMNet Üyesi

  Belediyeler varsa "düzenli" depolama sahalarına ya da depolama sahalarına bahsetmiş olduğunuz, Katı atıkların kontrolü yönetmeliğine göre katı "(iri)atıklar" - düzenli depolama yönetmeliğine göre de "belediye atığı" olan bu atıkları almak zorundadırlar. Hacimli atıklar düzenli depolama sahası yapısına çok uygun olmadığı için sıkıntı çıkarılır genelde; fakat bahsetmiş olduğum her iki yönetmeliği de kontrol ederseniz, düzenli depolama sahalarına sadece hafriyat atıklarını ve listelenen belli başlı bazı atıkların alınması sınırlandırılmıştır.

  Dip not: Bu atık yataklar sayısı/adedi sebebiyle evsel nıtelikten çok endüstriyel nitelikte; toplama-ayırma tesisleri ya da herhangi bir hurdacıya verebilirsiniz. 2013 yılına kadar tehlikesiz nitelikteki atıkların gönderiminde (metaller hariç- metaller 2014 yılı) beyan olmaması sebebiyle lisans şartı aranmamakta.
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Bilgilendirme için teşekkür ederim :)
   
 4. L.Nergiz

  L.Nergiz CMNet Üyesi

  Merhabalar,

  50 adet kadar atık yatağı alacak önerebileceğiniz firma var mı ?
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.