• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Atık yatak

Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
248
#1
Firmanın inşaat faaliyetlerinden kalmış işçilerin kaldığı yatakhanenin 20-25 tane atık yatağı var. Kimisinde metal yaylar var kimisinde yok. Büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesi almıyormuş yakmaya da almıyorlar içindeki yaylardan dolayı. Ne yapılabilir? Alan firmalar var mı bildiğiniz?
 
Kayıt
15 Ağustos 2012
Mesajlar
19
Beğeniler
14
#2
Belediyeler varsa "düzenli" depolama sahalarına ya da depolama sahalarına bahsetmiş olduğunuz, Katı atıkların kontrolü yönetmeliğine göre katı "(iri)atıklar" - düzenli depolama yönetmeliğine göre de "belediye atığı" olan bu atıkları almak zorundadırlar. Hacimli atıklar düzenli depolama sahası yapısına çok uygun olmadığı için sıkıntı çıkarılır genelde; fakat bahsetmiş olduğum her iki yönetmeliği de kontrol ederseniz, düzenli depolama sahalarına sadece hafriyat atıklarını ve listelenen belli başlı bazı atıkların alınması sınırlandırılmıştır.

Dip not: Bu atık yataklar sayısı/adedi sebebiyle evsel nıtelikten çok endüstriyel nitelikte; toplama-ayırma tesisleri ya da herhangi bir hurdacıya verebilirsiniz. 2013 yılına kadar tehlikesiz nitelikteki atıkların gönderiminde (metaller hariç- metaller 2014 yılı) beyan olmaması sebebiyle lisans şartı aranmamakta.