Atık yatak

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
Firmanın inşaat faaliyetlerinden kalmış işçilerin kaldığı yatakhanenin 20-25 tane atık yatağı var. Kimisinde metal yaylar var kimisinde yok. Büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesi almıyormuş yakmaya da almıyorlar içindeki yaylardan dolayı. Ne yapılabilir? Alan firmalar var mı bildiğiniz?
 

Şevhan Sayar

Kayıtlı Kullanıcı
Belediyeler varsa "düzenli" depolama sahalarına ya da depolama sahalarına bahsetmiş olduğunuz, Katı atıkların kontrolü yönetmeliğine göre katı "(iri)atıklar" - düzenli depolama yönetmeliğine göre de "belediye atığı" olan bu atıkları almak zorundadırlar. Hacimli atıklar düzenli depolama sahası yapısına çok uygun olmadığı için sıkıntı çıkarılır genelde; fakat bahsetmiş olduğum her iki yönetmeliği de kontrol ederseniz, düzenli depolama sahalarına sadece hafriyat atıklarını ve listelenen belli başlı bazı atıkların alınması sınırlandırılmıştır.

Dip not: Bu atık yataklar sayısı/adedi sebebiyle evsel nıtelikten çok endüstriyel nitelikte; toplama-ayırma tesisleri ya da herhangi bir hurdacıya verebilirsiniz. 2013 yılına kadar tehlikesiz nitelikteki atıkların gönderiminde (metaller hariç- metaller 2014 yılı) beyan olmaması sebebiyle lisans şartı aranmamakta.
 
S

Silinen üye 25820

Merhabalar,

50 adet kadar atık yatağı alacak önerebileceğiniz firma var mı ?
 
Üst