Atık yatak

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
23 Eyl 2015
Mesajlar
4
Tepki puanı
193
Puanları
158
Firmanın inşaat faaliyetlerinden kalmış işçilerin kaldığı yatakhanenin 20-25 tane atık yatağı var. Kimisinde metal yaylar var kimisinde yok. Büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesi almıyormuş yakmaya da almıyorlar içindeki yaylardan dolayı. Ne yapılabilir? Alan firmalar var mı bildiğiniz?
 

Şevhan Sayar

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Ağu 2012
Mesajlar
19
Tepki puanı
16
Puanları
3
Belediyeler varsa "düzenli" depolama sahalarına ya da depolama sahalarına bahsetmiş olduğunuz, Katı atıkların kontrolü yönetmeliğine göre katı "(iri)atıklar" - düzenli depolama yönetmeliğine göre de "belediye atığı" olan bu atıkları almak zorundadırlar. Hacimli atıklar düzenli depolama sahası yapısına çok uygun olmadığı için sıkıntı çıkarılır genelde; fakat bahsetmiş olduğum her iki yönetmeliği de kontrol ederseniz, düzenli depolama sahalarına sadece hafriyat atıklarını ve listelenen belli başlı bazı atıkların alınması sınırlandırılmıştır.

Dip not: Bu atık yataklar sayısı/adedi sebebiyle evsel nıtelikten çok endüstriyel nitelikte; toplama-ayırma tesisleri ya da herhangi bir hurdacıya verebilirsiniz. 2013 yılına kadar tehlikesiz nitelikteki atıkların gönderiminde (metaller hariç- metaller 2014 yılı) beyan olmaması sebebiyle lisans şartı aranmamakta.
 

Nergis Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
6 Ağu 2015
Mesajlar
135
Tepki puanı
97
Puanları
43
Firma
oz
Merhabalar,

50 adet kadar atık yatağı alacak önerebileceğiniz firma var mı ?
 

ay.ay

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
13 Haz 2019
Mesajlar
55
Tepki puanı
16
Puanları
8
Şehir
Aksaray
Firma
-
İyi günler,
Atık yatağım mevcut ama atık kodu olarak ne yazmam gerekiyor? Bir türlü bulamadım.
 
Üst