• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık yönetim planı

çevreciayşee

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
19 Tem 2013
Konular
19
Mesajlar
161
Tepki puanı
68
Firma
.
merhabalar,
2021 yılına ait onaylı ayp var ama tesis unvan değiştirdi, ben ayp yi hazırlayıp dosyaya koyacağım ama çevreye sunmama gerek var mı?
 
çevreciayşeeMerhaba,

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği'nin ek-2 kapsamına giren firmalar atık yönetim planını il çevre müdürlüğüne sunmasına gerek bulunmamaktadır. Planı hazırlayarak çevre dosyasında muhafaza edebilir.

Bakanlık bununla ilgili 12.01.2023 tarihinde duyuru yayımladı. Duyuruya aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
 
Önceki cevapları görüntüle…
Olgaç SürmelihindiMerhaba Olgaç bey. Bu konuyla ilgili ben de bir şey sormak istiyorum. Eski atık Yönetim planımızda bizim tıbbi atıklarımızı göstermemişler ama hep motatta gitmiş. Bu sene yeni planı hazırlarken tıbbi atıkları da göstermek istiyorum. Bu yüzden sadece onu ekledim plana. Ayrıca önceki planda başka bir atık kodunun da kodu yanlış yazılmıştı onun kodunu doğru yazarak düzelttim. Peki şimdi sizce bunlar değişiklik olmuş oluyor mu? bildiğim kadarıyla değişiklik olursa il çevreye sunmak gerek. Bunlar küçük şeyler emin olamadım. Sizce sunulmalı mı? Bir de gönderirsem eğer tesise ziyarete gelirler mi? daha önce hiç atık yönetim planı bildirimi yapmadım çünkü.
 
Anonim (9e09)Merhaba üstad,

Bu dediğiniz durumlar değişikliğe giriyor. İşin doğrusu ne ise onu yapın. Ayrıca çevre izin ve lisans yönetmeliğinin ek-1 kapsamına giriyorsanız il çevre müdürlüğüne sunmanız lazım. Eğer ek-2 kapsamına giriyorsanız il çevre müdürlüğüne sunmanıza gerek yok. Çevre dosyasında muhafaza edebilirsiniz.​
 
Üst