Atık Yönetimi Eğitim Dökümanı

Can Avşar

Genel Yönetici
Genel Yönetici
--- ATIK YÖNETİMİ SUNUMU ---

SDÜ Öğretim görevlisi bir hocama ait dokümandır.

Dosyalar

Tuğba Cabi

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Elinizde atıklarla ilgili yapılan çalışmaların bir işletmeye ait atık yönetmeliği varmı?Konuyu biraz daha açarsam;proseslerde kullanım sonucu oluşan atıkların nerde nasıl depolandığı nasıl değerlendirildiğine dair bir örnek..

Nurhayat Karadağ

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar elimde nem alıcı silika malzeme bulunmakta. Bunları ne şekilde bertaraf ettirmem gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz? Tehlikeli atık sınıfında değerlendirilmeyeceğini tahmin ediyorum.

Gözde Yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Proses dizaynı vasıtasıyla atık azaltılması ile ilgili ödev hazırlıyorum. Teorik bilgilerin yanında farklı üretim proseslerinde uygulanmış örneklerle tamamlamak istiyorum. Bu konuda elinde örnek olan var mı arkadaşlar?

Gözde Yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Endüstriyel atıkların azaltımı ile ilgili neler yapılabilir? Çözüm öenerileri? Yönetmelikler bazında değerlendirme? vb. konular da olabilir..

Gözde Yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
belirli bir atık türü yok bir endüstri tesisini baz alarak yani herhangi bir sektör olabilir. genel bir konu hazırlıyorum ancak örnekler de vermek istedim

Can Avşar

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Arkadaşlar, yukarıda paylaşmış olduğum ekteki doküman belli bir atık türüne ait olmayıp, genel olarak atık yönetimine ilişkin tüm alt konuları içermektedir.

Aydın Demirel

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar elimde nem alıcı silika malzeme bulunmakta. Bunları ne şekilde bertaraf ettirmem gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz? Tehlikeli atık sınıfında değerlendirilmeyeceğini tahmin ediyorum.
Atık yönetimi yönetmeliğinden tehlikelilik sınıfına bak. sonra "
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
" buradan firmaları bulun ve pazarlık yapın. iyi öalışmalar.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Dosyalar

Yukarı Alt