Atıkların düzenli depolanması hk.

Özkan B.

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
5 Mar 2015
Mesajlar
65
Tepki puanı
19
Puanları
8
Yaş
30
Firma
Çevre Danışmanlığı
Arkadaşlar merhaba,

Atıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmelik kapsamında yapılan Ek-2B analizi geçerlilik süresi hakkında bilgisi olan var mı?

İyi çalışmalar.
 

Oğuz Dedehayır

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
14 Haz 2011
Mesajlar
88
Tepki puanı
45
Puanları
18
Firma
ATY Çevre ve Endüstriyel Atık Yönetimi A.Ş.
Uygunluk testi
MADDE 21 – (1) Bir atığın temel özellikleri belirlendikten sonra, bu atığın hangi sınıf düzenli depolama tesisine kabul edileceği belirlenir. Atığın temel özelliklerinin tanımlanması ve nitelendirilmesi için yapılan test sonuçlarının Ek-2’de belirtilen kabul kriterleri ile uygunluk gösterip göstermediğinin belirlenmesi amacıyla uygunluk testi yapılır. Bu test, tesiste doğrulama işleminde kullanılmak üzere atık tesise gelmeden önce işletmeci tarafından yapılır.
(2) İşletmeci, yılda asgari bir kez olmak kaydı ile temel özelliklerinin tanımlanması ve nitelendirilmesi için yapılan testler sonucunda belirlenen sıklık ve kapsam dâhilinde uygunluk testinin yürütülmesini sağlar. Test sonuçlarına ilişkin kayıtları, en az beş yıl boyunca muhafaza eder.


burada "uygunluk testinin yürütülmesini sağlar" kısmı atık üreticisinden testin yenilenmesini talep eder şeklinde bir anlam çıkartıyorum...
Atığın temel özelliklerinin tanımlanması ve nitelendirilmesine ilişkin bilgi ve belgeler
MADDE 19 –
i) Uygunluk testlerinin kapsamı ve sıklığı ile atığın bertaraf edileceği depolama tesisi sınıfına ilişkin üniversitelerin ilgili bölümlerinden ya da ilgili analizleri yapmak üzere 5/9/2008 tarihli ve 26988 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarları Yeterlik Yönetmeliği kapsamında Bakanlıkça yetki verilen laboratuvarlardan alınmış rapor.
(2) Atığın sahibi, temel özellikler ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin doğruluğundan sorumludur.
 
KS
Özkan B.

Özkan B.

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
5 Mar 2015
Mesajlar
65
Tepki puanı
19
Puanları
8
Yaş
30
Firma
Çevre Danışmanlığı
@Oğuz Dedehayır Bey teşekkür ederim.
"yılda asgari bir kez olmak kaydı ile" olmak dediği için maksimum bir yıl geçerlidir anlamı çıkıyor.
 
Üst