• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıkların preslenmesi hk.

Elif A.

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
2 Ekim 2021
Şehir
Ankara
Firma
keser geri dönüşüm
Merhabalar,
Danışmanlığını yürüttüğüm bir firmada tehlikeli maddelerle kontamine olmuş ambalajların (150110) hacim küçültmek amacıyla preslenmesi planlanmaktadır. Çevre İzin lisans yönetmeliğine ve ya ön işlem yönetmeliğine tabi midir ?
Şimdiden teşekkürler.
 
tehlikeli atık ön işlem olarak lisansınıza ekleme yapmanız gerekir
1664887006455.png
 
Merhaba, Danışmanlığını yürüttüğünüz firma atık firması ise her ikisine de tabi olacaktır. Ancak atık işleme faaliyetinden farklı bir faaliyet yürütüyorsanız ve faaliyetleriniz sonucu oluşan atıkların depolama ve taşıma koşullarının iyileştirilmesi amacıyla bu işlem yapılıyorsa lisans gerekliliği olmayacaktır. Her koşulda il müdürlüğünden görüş almanız en doğrusu olur.
 
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Elif A.Merhaba,

Atık Yönetimi Yönetmeliği'nin 5. maddesinin 1. fıkrasının l bendinde aşağıda yer alan ifade geçmektedir;

l) (Değişik:RG-23/3/2017-30016) Atık işleme tesislerinde yapılan faaliyetler hariç, atıklar fiziksel, kimyasal ve biyolojik ön işlemler haricinde kesinlikle doğrudan başka bir madde veya atıkla karıştırılamaz ve/veya seyreltilemez.

Buradan şu sonuç çıkartılabilir; atık üreten tesisler hacim küçültmek amacıyla pres makinesi kullanabilir.​
 
Üst