• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesisi çevre izin başvurusu nasıl yapılır

sefademir25

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
9 Eylül 2020
Şehir
Erzurum
Firma
yok
Arkadaşlar merhaba atıksu arıtma tesisi kurulmak üzere bakanlıktan çevre izin çıkarmamız lazım ilk defa yaptığım için süreci biliyorum. Süreç nasıl başlanacak bilen arkadaş var mı
 
Merhaba,

İzin süreçleri üç aşamalı ilerler.
-Uygunluk Yazısı süreci
-GFB süreci
-İzin süreci

Sizin önce kapsamlarınızı belirlemeniz lazım. Faaliyetleriniz neler olacak? Sonrasında bu faaliyetlere göre ÇED Görüşlerini almanız gerekiyor. ÇED Görüşü alındıktan sonra, Uygunluk Yazısı süreci ile aşamalarınızı başlatırsınız. Bu süreçte Kapasite Raporu/Ekspertiz Raporu, İş Akış Şeması, Mali Sorumluluk Sigortası, Ticaret Sicil Gazetesi gibi dokümanlar da sizden istenecektir.
 
Üst