• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesisi dizayn

Eda Kaha

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
1 Şub 2020
Konular
11
Mesajlar
32
Tepki puanı
7
Şehir
İstanbul
Firma
öğrenci
Merhaba,
Dersim için bir ilçeye atıksu arıtma tesisi dizayn edeceğim. Bölgede bir osb var ve atıksuyunu osb bünyesindeki atıksu arıtma tesisinde arıttıktan sonra alıcı ortama deşarj ediyor. Bu durumda ben tasarlayacağım bu atıksu arıtma tesisi için endüstri debisi hesaplayacak mıyım ? Yani mevcut endustri arıtıp alıcı ortama veriyor zaten,arıtıp kanalizasyon hattına vereceğini düşünüp endüstri için debi hesabı yapmak bana biraz garip geldi ama emin olamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
 
Merhabalar siz dizayn edeceğiniz AAT ye bağlanacak olan atksulardan sorumlusunuz. Bir sanayi kuruluşu yada osb sizin yapacağınız arıtmaya atıksularını vermiyorsa hesaba katmayacaksanız.
 
Üst