Atıksu Arıtma Tesisi - Tesis Sorumlusu Belgesi Duyurusu (1 Kasım 2019)

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Web sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Atıksu Arıtma Tesislerinde Çalışan Teknik Personele İlişkin Tebliğ kapsamında önemli bir duyuru yayımlandı.

İlgili duyuru linki:
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yap veya üye ol.

Atıksu Arıtma Tesislerinde Çalışan Teknik Personele İlişkin Tebliğ’in Geçici 2nci maddesinin birinci fıkrası kapsamında yapılacak Tesis Sorumlusu Belgesi başvurularına ilişkin duyuru

23.05.2019 tarihli ve 30782 sayı ile Resmi Gazete’de yayımlanan “Atıksu Arıtma Tesislerinde Çalışan Teknik Personele İlişkin Tebliğ”in geçici 2. maddesinin birinci fıkrası kapsamında, Bakanlığımızca daha önce verilen Atıksu Arıtma Tesisi İşletmesinde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Yolları Eğitimi’ni başarıyla tamamlamış (eğitim sonunda yapılan sınavı geçmiş) olup “Tesis Sorumlusu” belgesi almak isteyen kişilerin, aşağıda yer verilen belgeleri tamamlayarak tebliğin yayım tarihinden itibaren 6 ay içerisinde Bakanlığımız Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’ne başvuru yapmaları halinde belgelendirme işlemleri yapılabilecektir.
  1. İletişim bilgileri (adres, telefon, faks, elektronik posta adresi)
  2. e-Devlet’ten alınacak karekodlu Yükseköğretim Mezun Belgesi
  3. TC kimlik belgesi örneği
  4. İki (2) adet vesikalık fotoğraf
  5. Atıksu Arıtma Tesisi İşletmesinde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Yolları Eğitimi sonunda alınmış olan Yetki Belgesi örneği
  6. Tebliğde yer verilen deneyim şartlarını sağladığını gösteren ve çalıştığı kurumdan alınan resmi yazı
  7. Tebliğde yer verilen deneyim şartlarını sağladığını gösteren SGK hizmet dökümü
  8. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesine Tesis Sorumlusu Belgesi ücretinin yatırıldığına ilişkin banka dekontu (Belge ücretleri
    ’nde yer almaktadır. Bankaya ödeme yapmadan önce Bakanlığımız Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü’nün “Uygulamalar” sayfasından
    alınması gerekmektedir. Referans Numarası ve Birim Fiyat Listesi’nde belirtilen 1159 sıra numarası ile bankalara ödeme yapılabilir. Ödeme konusunda sorun yaşanması durumunda 410 10 77, 410 10 75, 410 10 72 telefonlarından Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü personeline ulaşabilirsiniz.)

H.Yet

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
bsm
Bu eğitimin devamı olacak mı ? Onunla ilgili hala beklemedeyiz anladığım ..

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Web sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Mutlaka olacaktır. Geçiş süreci çıkış tarihinden itibaren 3 yıl olduğu için şu an fazla üstüne düşülmüyordur. Yine yoğunlaşılacağını tahmin ediyoruz.

Şafak ALTINKAYA DOĞRU

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sio Automotive Taşıt Yedek Parça Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Atıksu Arıtma Tesisi İşletmesinde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Yolları Eğitimi tekrardan açılacak mı acaba?

ilk.ayy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
istanbul
2020 mart gibi demişlerdi.

ilk.ayy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
istanbul
tebliğ ilk yayımlandığında ulaşmıştım ben

Murat Çelebi

Konya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
Kombassan Kağıt,Matbaa, Gıda ve Tekstil Tic. San. A.Ş
Bu eğitimin tekrardan 2020 de açılacağı söyleniyor arkadaşlar takipteyiz. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağız:). Şuanda bakanlıktaki yetkililerin bu tebliğ doğrultusunda eğitimler aldığı 2020 itibari ile de bizlere eğitim verileceği söyleniyor

Murat Çelebi

Konya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
Kombassan Kağıt,Matbaa, Gıda ve Tekstil Tic. San. A.Ş
Arkadaşlar çalıştay yapılacağını öğrendik lakin bu çalıştay bakanlık personeli ve belediye çalışanları için. Bu eğtitim ve çalıştay sonrası çevre mühendisi arkadaşlar için eğitim vs. gibi uygulamalara geçilecekmiş
2a88f9b3-d80b-46aa-8b3e-04fcb100e81c.jpg

n.gungor

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Mavi Yıldız Arıtma
Atıksu Arıtma Tesislerinde Çalışan Teknik Personele İlişkin Tebliğ kapsamında önemli bir duyuru yayımlandı.

İlgili duyuru linki:
Bu duyuru 7 AĞUSTOS 2019 tarihinde de yapılmıştı. Duyuru ve şartlar aynı gördüğüm kadarıyla, farklı bir şey var mıdır?

Ekli dosyalar