Atıksu arıtma tesisinde çevre izin süreci

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Yüksek Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
@deryanil AAT tesisleri atıksu konulu çevre izni alacağı için eçbs'ye kayıt olması gerekir.

Büşra Arık

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
atık yönetimi
Arkadaşlar merhaba, şantiyede paket biyolojik arıtma tesisimiz var, artık kullanılmıyor şantiyede işlerin sona gelmesi sebebiyle(işçilerin konakladığı kamp alanının arıtması için kullanılıyordu). Kamp alanını işleten firma da geçici süreliğine durdurmak istiyor. bununla ilgili bi formata ulaşamadım bakanlık sayfasında, atık işleme tesisi kapatma planı çıkıyor her yerde karşıma. Bu konuyla igili bana yardımcı olabilecek var mı

Şafak Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.yesildanisman.com
Firma
YEŞİL DANIŞMAN
biz böyle bildirim yazısını işletme yetkilisine imzalatıp il çevre müd. ne veriyoruz. siz de kendinize göre uyarlayarak böyle bir bildirim yapabilirsiniz

Ekli dosyalar

• TESİS KAPAMA BİLGİSİ_SİTE.doc
    29.5 KB · Görüntüleme: 69

Büşra Arık

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
atık yönetimi
çok teşekkür ederim. firma bu şekilde bir dilekçe vermiş bunun dışında benim yapmam gereken var mıdır? Bildirim yazısı dışında,atık işleme tesisi kapatma planı formatını atıksu arıtma geçici durdurma için uyarlayıp il müd. veya bakanlığa vermek doğru olur mu

merve.a

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Arkadaşlar merhaba, Atıksu Arıtma Tesisisinde çevre izin lisans süreci başlattım. İstenen belgeler (ekte) arasında giriş suyu ve çıkış suyu analizleri için ne yapmak gerekiyor? Çevreye dilekçe filan mı sunmam gerekiyor?

Ekli dosyalar

• AAT - İzin Başvurusu.PNG
    AAT - İzin Başvurusu.PNG
    25.7 KB · Görüntüleme: 78

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Merhaba,

EÇBS - Tesis Listesi - Uygulama Listesi kısmından "MELBES (Merkesi Laboratuvar Belirleme Sistemi)" uygulamasına girmeniz gerekiyor. Bu uygulamaya girdikten sonra sol kısımdan "Yeni Başvuru" diyerek; Atıksu Analizi konusunu seçip "izin aşamasında kullanılacak" diyerek atama yaptırtabilirsiniz.

Uyarı; atıksu arıtma tesisinizin tabloları bellidir diye düşünüyorum. Parametreleri manuel olarak girmeniz gerekiyor. 3 Adet "ATIKSU ARITMA TESİSİ GİRİŞİ", 3 adet "ATIKSU ARITMA TESİSİ ÇIKIŞI" diye girmeniz gerek. Yani toplamda 6 numune olacak.

Şafak Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.yesildanisman.com
Firma
YEŞİL DANIŞMAN
çevre izni için olduğundan Melbes sistemi üzerinden talep yapmanız gerekli. oradan bir laboratuvar atanacak ve il çevre müdürlüğü eşliğinde gerekli numuneler alınacaktır.

merve.a

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
2 saatlik olacağı için mi 3'er adet oluyor?

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
@ay.ay Evet, 24 saatlik 1'er tane de olabiliyor. Ancak İl Müdürlüğüne sormanız gerek. Bazı il müdürlükleri tek numuneyi kabul etmiyorlar.

merve.a

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Merhaba, Atıksu Arıtma Tesisi için izin başvurusunda istenen belgeler kısmında; "AAT Teknik Bilgiler Listesinde Yer Alan Diğer Belgeler (9-11-12. maddeler)" şeklinde bir madde var. İçeriğinde istenen belgeler nelerdir? Yardımcı olabilir misiniz acaba ?

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Merhaba,

Daha önce forumda bahsetmiştik ama bulamadım mesajı. Kısa özeti şu:
9: Lojman, kafeterya gibi yerlerden çıkacak yan tesislerden kaynaklı atık su miktarları
11: İşletmenin kanalizasyon akım şeması (atıksu ve yağmur suyu hattı ayrı ayrı çizilip, noktaların ve deşarj noktasının koordinatları da eklenecek)
12: Gelecek beş yıllık plan ve taahhütname

merve.a

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
@Cem Yılmaz Şöyle bir taahhütname buldum ama emin olamadım yeterli mi geçerli olur mu bilemedim. 12. madde konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• BELGE.docx
    16 KB · Görüntüleme: 22

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Yüksek Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
@ay.ay Bana sadece baklava konusunda güvenmeyin :)