• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Diğer Atp deniz suyu arıtma tasarım ve keşif programı

Atp programını nasıl buldunuz?

• çok iyi

Oy: 0 0.0%
  • fena değil

• kötü

• Kullanılan toplam oy
    1

cocoa35

Kayıtlı Kullanıcı
ATP 1.0 Atıksu Arıtma Tesisi Tasarım Demo Programı
Atıksu Arıtma Tesisi Tasarım , Keşif ,Maliyet ve AutoCAD çizim programı.Q , BOİ ,AKM , KOİ Değerlerini girerek tam otomatik Tasarım yapmak ve AutoCAD'e çizdirmek artık çok kolay..İnşaat ,Mekanik ,Elektrik-Enstrumantasyon maliyetlerini anında görmek bu program ile mümkündür.

Programın tanıtım dosyasına EKTEN, demo programa da BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

(İnternet problemi nedeniyle dosya yüklenemedi en kısa zamanda yüklenip linki eklenecektir)

Ekli dosyalar

• ATP 1.0 Tanıtım.rar
    1 MB · Görüntüleme: 565
Arkadaşlar linkler çalışmıyor, yenileyebilir misiniz mümkünse?

Sn.Arkadaşlar..
Atp1.2 Atıksu Arıtma Tasarım,Keşif,Maliyet ve AutoCAD'e Çizim Programı yeni versiyonu incelemeniz amacı ile PDF ve Tanıtım video Link'i ekte gönderilmiştir.
Bu versiyonda bulunan yenilikler şöyle..

Atp 1.2 versiyon yenilikler:

1. AutoCAD çizim: Tüm ünitelerin plan ve kesit çizimi,Genel yerleşim , P&I Diyagramı ölçekli olarak AutoCAD'e otomatik çizim.
2. Sistem Tercihi Yapabilme :Anasayfada A-Klasik Aktif Çamur Sistemi B-Uzun Havalandırmalı Aktif Çamur Sistemi tercihi yapılabilmekte.
3. Boyutlandırma Tercihi : Ünitelerin boyutlarını program tarafından otomatik olarak ayarlanabildiği gibi , tercihe göre kullanıcının istediği boyutların girilerek hesapların yapılabilmesi Anasayfadan mümkün olmakta.
4. Havalandırma Sistemi Tercihi : Basınçlı Havalandırma BLOWER veya Mekanik Havalandırma AERATÖR Tercihi Anasayfadan yapabilme imkanı.
5. Susuzlaştırma Sistemi Tercihi : Çamur Susuzlaştırma tercihini A-Belt-Filtre ile susuzlaştırma B-Çamur Kurutma Yatakları ile Susuzlaştırma Tercihi Anasayfadan mümkün olmakta.
6. Mekanik Ekipman Fiyatlarını Ayarlama : Bir önceki versiyonda mekanik ekipman fiyatlarına müdahele edilemiyordu.Bu versiyonda tüm mekanik ekipman fiyatlarını A-Bir KATSAYI oranında Artırıp/Eksiltme imkanı B-Her pozun fiyatını münferit olarak değiştirebilme imkanı.
7. Yeni Ekipman Ekleme : Kullanıcının isteğine göre Mekanik-Elektrik-Borulama sayfalarına yeni ekipman ekleme imkanı.
8. Filtre Ekleme : Düşük AKM oranı çıkışı olduğunda (10 <= ) otomatik olarak sistem Kum Filtresi ilavesi yapabilmekte.
9. Yüksek Nufus : şu anda 1.000.000. nüfus oranına kadar hesaplar rahatlıkla yapılabilmekte.

Gördüğünüz gibi Bir Arıtma tesisinin tüm tasarımının ,Keşif ve Malyetlerinin çıkarılarak AutoCAD'de otomatik olarak çizim yaptırmak veya İhalelere hazırlanmak artık çok kolay.Programın ilginizi çekeceğini umarım..

Satış Fiyatı: Programın Tanıtım fiyatı 1000 $ (KDV Dahil) dır.

Not: programın yükleneceği bilgisayarda 2009 AutoCAD yüklü olması gerekmektedir..

Saygılarımla; iyi çalışmalar dilerim..

Hasan GÖRKEY
İnş.Müh.

Tanıtım Video'su altta yer almaktadır ayrıca PDF tanıtım dosyasına ekten ulaşabilirsiniz.

XFZPyZpxrpk

İLETİŞİM

TEL: 0 507 853 20 70
e.mail : atp1demo@hotmail.com

Ekli dosyalar

• Atp1.2 to AutoCAD.pdf
    8.1 MB · Görüntüleme: 532
murat bey, link kırık.

arkadaşım linkin demosunu bilgisayarda nasıl kullancaz linkler ölü yükleyemedim

programlı lisanslı olarak kullanmak istersek ne yapmamız gerekiyor.

bu program hakkında sormak istediklerim var?
1)Öncelikle sistem dinamik mi?
yani sistemde yapılan değişim sonucunda tekrar hesaplamaları otomatik yapıyormu?
yoksa sil baştan bütün verileri tekrar girmemiz gerekecek mi?
2)autocad olması gerekiyo diyorsanız siz bunu lisp haline mi getirdiniz?
3)birim fiyat maliyet analizinde her yıl ve belli seferlerde güncelleme var mı yoksa biz elle manuel mi giriyoruz?

not olarak yazıyorum böyle bir program güzel fakat para biraz fazla değilmi sonuçta çizimi autocad üzerinden yaptırıyorsunuz yapan projeyi yapan kişinin oturup birde autocad 2009 lisansı alması gerekir bu yönden tüketici zararına olur.

birim fiyat analizini ben genelllikle diğer mühendislik arkadaşlarımda gördüğüm kadarıyla keşif , metraj , hakedişde excel kullanıyorlar.

aslında buna benzer program excelde makrolarla yapılıp çizimi excelden prn olarak aktarıp scr script olarak koordinatlı şekilde autocad de dxf olarak açtırılabilir.

Sn.Temucin bey'in sorularina cevap vermek istiyorum;

1- Sistem kesinlikle cok dinamik , anasayfada yapilan tum degisikliklerde program otomatik olarak hesaplari yeniliyor , bunu tanitim videosunda cok rahatlikla gorebilirsiniz.
2-evet programda AutoCAD' e otomatik cizim yaptirilmasi isteniyorsa , program tarafindan belirlenmis unitelerin gercekci boyutlarda otomatik olarak AutoCAD'e cizimi yapilmaktadir , bunuda tanitim videosunda rahatlikla gorebilirsiniz.
Ancak programa 2009 AutoCAD tanitildigi icin mutlaka bilgisayarinizda 2009 AutoCAD yuklu olmasi gerekiyor.
3- Birim fiyatlar her yil tarafimca guncellenmektedir.

Hasan bey,

Öncelikle fiyat güncel mi diye sormak istiyorum. Yukarıda ki mesajınız 2010 da yazılmış. Fiyat hala 1000$ ise bu işle uğraşanlar için bence makul bir fiyat. Çeşitli programlara çok daha fazla paralar ödenebiliyor. Program stabil çalışıyorsa ve sürekli destek imkanıda var ise ücret makul.

Autocad 2009 sürümüne olan bağımlılığı kaldırırsanız çok yerinde bir davranış olacaktır. Hatta mümkünse autocad ten tamamen bağımsız bir program daha iyi olurdu, Sadece çizim yapmak gerekirse autocad ihtiyacı doğsun.

Fatih bey ;
Ücretler programa göre değişiyor. Atp1.2 Atıksu arıtma 1000$ ancak tanıtım için şu an 500$ oldukça makul olduğunu düşünüyorum.onun dışında Atp2.2 içme suyu arıtma tasarım, Atp3.3 Deniz suyu arıtma tasarım,Atp4.4 Paket arıtma tasarım prg. var onların ücretlerinde çok farklı değil.
Şimdilik autocad2015 destekli çalışıyor ancak önerinizi dikkate aldım..
Saygılar iyi çalışmalar.

Programı inceledim öncelikle güzel bir çalışma yani excelin sınırları zorlanmış resmen ama tavsiye niteliğinde olan eleştirilerimi de söylemeden geçemeyeceğim.
- Programda sistem seçimi var evet ama ünitelerin seçimi yok yani ben mesela çamur yoğunlaştırma istemiyorum yada terfi merkezine gerek yok yada kum tutucuya gerek yok sistemde mesela.Demek istediğim sistemi seçiyorum ama daha sonra ünite seçimi yapamıyorum.
- Sistem seçimlerinde eksiklik var fosfor parametresi gibi hem çamur yapan hemde bio-p havuzları yapımı ile giderilen bu parametre içinde bir havuz hesabı yapılmalı.
- Sistem seçimleri bence çoğaltılmalı alt gruplara eklenmeli. A20,berdenpho prosesi gibi daha detaya inilmeli.
- Nitrifikasyon olacak mı denitrifikasyon olacak mı bu sorular programda yanıtsız kalıyor gibi
- Autocad çizimi yapması çok güzel ama çizimlerde çok basit kalıyor yani insanın 10dk çizeceği çizimleri değilde havuzu detaylandırsa mesela havalandırma havuzuna blower borularını koysa köprü koysa vb. şeyler yapmalı
-Birde havalandırma havuzunu neye göre hesaplıyor, hava ihtiyacı hangi kaynağa göre hesaplanıyor. Bu referanslar neler bunlar çok önemli? Yani program şunu yapsa Atv ye hava ihtiyacı bu kadar Metcalf e göre şu kadar diye bu veriyi biz verse yada hava ihtiyacı neye göre hesaplansın diye sorsa bizde referans seçsek çok daha sağlam ve geniş bir program olur.

Sn Kubiay bey;
Atp 1.2 to AutoCad Programımız ile ilgili yorumlarınıza çok teşekkür ediyorum vede yeni versiyonlarda bunlarında olacağını taahhüt ediyorum. Ayrıca Atp 1.2 to AutoCad 2016 Programı yeni yüzü ile
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden Tam Sürüm ve Demo programlarını indirebilirsiniz.
İyi günler iyi çalışmalar;

HMG Teknolojik Yazılım Group
Hasan Görkey
İnş.Müh
info@atptoautocad.com
Gsm: +90 532 2682323

ATP1.2 ANASAYFA.jpg