Belediye Çalışanları Yardımlaşma

H.Güleç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
kamu
Dosya şablonu ektedir. ihtiyaç konteyner sayısı hesabını ben başlangıçta ikili sistem olacağı için mahalleler için mahalle nüfusu günlük 1kg atık üreten kişi başı 0,20 geri dönüşen atığın 700 lt lik konteynera bölümü olarak hesapladım (nüfus*0.20/konteyner kapasitesi) siz farklı hesaplayabilirsiniz, ayrıca firmalardan 1. sınıf atık getirme merkezi, mobil atık getirme ünitesi, kumbara ve konteynerlar için fiyat ve teknik şartname almanız gerekmekte rapora eklemeniz lazım. nüfusu 10 a bölerek mobil atık getirme ünitesi ihtiyacınızı belirleyebilirsiniz. Kompost ünitesini 1400 almanıza gerek yok 700 işinizi görür 1400 lük için nüfusunuzun ve atığınızın baya olması lazım sadece pazarlardan ve belirli yerlerden alacaksanız organik atığınız fazla olmayacaktır.

Ekli dosyalar

• sıfır atık.docx
    54.6 KB · Görüntüleme: 78

zeynep A.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Altıntaş Atıksu Arıtma Tesisi

zeynep A.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Arkadaşlar ATIK GETİRME MERKEZİ TEBLİĞİ'nde '' 1. sınıf atık getirme merkezi; Belediyeler, mahalli idare birlikleri ve büyükşehirlerde ilçe belediyeleri tarafından kurulması zorunlu olan ve bu belediyeler tarafından kurulan/kurdurulan ve işletilen/işlettirilen merkezler.'' böyle bir madde var. Ben buradan büyükşehir ilçeleri dışındaki ilçe belediyelerinde kurulması zorunlu değil olarak anlıyorum ama doğru mudur ? Ya da belediyeler derken tüm Belediyeleri mi kastediyor? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Yüksek Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
zeynepavciÜstad Merhaba,

Atık Getirme Merkezi Tebliğinin 10. Maddesinin 1. Fıkrasına göre Belediyeler, mahalli idare birlikleri ve büyükşehirlerde ilçe belediyeler tarafından 1. Sınıf atık getirme merkezi kurulmak zorundadır. Tebliğ yayım tarihi itibari ile 1. Kademede olanlar 2 yıl, 2. Kademede olanlar 3 yıl ve 3. Kademede olanlar 4 yıl içerisinde atık getirme merkezini kurmak zorundalardı. Ancak Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamında Belediyelerin sıfır atık sistemine geçiş tarihleri bulunmaktadır. Bu tarih baz alınarak 1. Sınıf atık getirme merkezlerinin tamamlanması gerekir. Çünkü ilçe geneli için sıfır atık belgesine başvuru yapılacağı zaman atık getirme merkezi soruluyor. Ayrıca Atık Getirme Merkezi Tebliğinde atık getirme merkezi kurulacak iller listesi yer almaktadır.

20210318_153206.jpg

zeynep A.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çok teşekkür ederim Olgaç Bey

zeynep A.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Arkadaşlar merhaba, 1. sınıf atık getirme merkezi teknik şartnamesi var mı elinizde ?

Şeref Sayın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İpekyolu Belediyesi / VAN

tuğbak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Geri Dönüşüm
Arkadaşlar öncelikle herkese kolaylıklar diliyorum. İl belediyemize ait 1. sınıf atık getirme merkezi başvurusu yapmam gerekiyor. başvuru formu gibi bir şey bulamadım yardımcı olur musunuz?

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Yüksek Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Önceki cevapları görüntüle…

MasterMind

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
N/A Environment
Belediyede çalışan Çevre Mühendisi arkadaşlardan çalışma şartları, olanakları, zorlukları vb. konularında bilgi alabileceğim bir arkadaşımız var mı ?