Bitkisel atık yağlar

ay$e

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
star
Merhaba. Hastanede göreve yeni başladım. Oluşan bitkisel atık yağları lisanlı firmaya satıyormuşuz. Hastane personelinin de evdeki bitkisel atık atık yağlarını getirip bu firmanın almasında yasal sıkıntı var mıdır acaba.?

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Melike Tekstil
ay$eMerhabalar,

Evlerden kaynaklı oluşan bitkisel atık yağlar, atık piller, kağıt, karton, plastik gibi geri dönüşebilen atıklar ve benzeri atıklar Belediyenin atık yönetim sistemi kapsamında değerlendirilir ve verilir. Sıfır Atık Yönetmeliği'nin 14. maddesinin 2. fıkrasında ilgili madde yer almaktadır;

(2) Atık pil, bitkisel atık yağ, atık elektrikli ve elektronik eşya ile diğer geri kazanılabilir atıklar, atık ilaçlar ve büyük hacimli atıklar mahalli idarelerin toplama planına uygun olarak biriktirilerek yetkili idareye teslim edilir veya bu atıklar için oluşturulmuş toplama noktalarına, atık getirme merkezlerine ve/veya atık işleme tesislerine teslim edilir.

ay$e

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
star

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Melike Tekstil
ay$eBitkisel atık Yağların Kontrolü Yönetmeliğinde atık yağların satışı ile ilgili ifade veya kısıtlama bulunmamaktadır. İl çevre müdürlüğü bu tür atıkların lisanslı firmalara verilmesi ile ilgilenir. Gelir elde edilmesine karışmayabilir.

Bu arada "Bitkisel ve Hayvansal Atık Yağların Yönetimi Yönetmeliği Taslağı" yayımlanmış ve görüşe açılmıştır. İncelemenizde fayda var.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!