• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bor yağı posası ve su ayrıştırılması

Kerem Keser

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
20 Eylül 2023
Şehir
İzmir
Firma
Çalışmıyorum
Merhaba Arkadaşlar,
Bor yağından hidrolik, kızak yağlarını ayrıştırıyoruz ve kalan posayı IBC ye toplayıp flokulant kimyasal ile yüzdürüyoruz, IBC nin altından vana ile sulu fazı çekiyoruz fakat bu sulu fazın içinde AKM ve KOİ oranında uygunsuzluk yaşıyoruz. Sulu fazı daha temiz hale getirmek için ne önerirsiniz ? Bu şekilde bor yağı faz ayrımından sonra kalan balçık kıvamındaki posayı sizler bertarafa mı gönderiyorsunuz yoksa bir aşama daha arıtıyor musunuz ?
 
Üst