Brita Sürahi hakkında

Geniş Bir Çevreden

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Devlet
Ev tipi içme suyu hakkında son dönem gündemde olan Brita sürahi hakkında meslektaşlar ne der acaba...
tecrübe/teknik vs.

cm.mervan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel
Şimdi içtiğiniz suyun kalitesi önemli . İçerisinde ağır metalleri standartların üstünde ise brita dahil diğer artma cihazları işe yaramaz, brita en fazla suyun sertlik oranını dengeleyebilir ya da bulanıklılığını . Şuanda Türkiye de ağır metal oranı ( özellikle arsenik) yüksek olan suları içtiren belediyeler var ...

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Web sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Ev tipi içme suyu hakkında son dönem gündemde olan Brita sürahi hakkında meslektaşlar ne der acaba...
tecrübe/teknik vs.
Büyük harflerle konuşacak olursak YETERSİZ. Ülkenin su kalitesi maalesef ortada. Milyonlarca TL'lik yatırımla kurulan arıtma tesisleri suyu içilebilecek kadar arıtamazken, 1500-2000 TL'ye kurulan mutfak tipi arıtma sistemlerine güvenmek sadece konuyla ilgisi olmayanların yapacağı iş maalesef. Örneğin; aktif karbon filtre kurdular diyelim. Mervan Bey'in söylediği gibi; ağır metali nasıl arıtabilecek? Sürahi mevzusu da normal arıtmalardan farksız. Basit bir filtre ile su arıtılması, hele de Türkiye'deki suyun arıtıldığının düşünülmesi ağır hayalcilik olur.

Ayrıca fikir vermesi açısından, "AMBALAJLI SULARIN" raporuna da bir bakabilirsiniz. Onlar bile içilebilirlikten uzakken, sağlığınız için ev tipi arıtmaları tercih etmeyin.
Rapor linki (4 Temmyz 2019 - 25 Nolu Rapor):
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yap veya üye ol.

Mustafa Bolat

Kayıtlı Kullanıcı
tecrübe/teknik vs.
hocam ben evde kullanıyorum ve içim gayet güzel herhangi bir şekilde kullananlardan kötü yorum almadım. yaşadığım yerde kireç fazla o yüzden iş görüyor bende

cm.mervan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel
Acaba kireçli su zararlı mı ? Mg ve Ca elementleri değil mi zaten ?? Tartışak ?