Çalışma İzni Hakkında

Erkan Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Takvim yüklenecek. Çevre il müdürlüğünden alınan resmi yazıyla kaymakamlıktan Seyahat izni alınarak firmalara gidilebilir ama gidilmezse de ceza uygulanmayacak. İl müdürlüğünden alınan yazı tek başına yeterli olmaz diye düşünüyorum. Seyahatle ilgili izni veren makam iç işleri bakanlığına bağlı kaymakamlıklardir.

Bora E.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel Bilgi
E devlet üzerinden çalışma izin belgesi danışmanlık firmalarına veriliyor mu?

Sonay Onur

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
BURÇED MÜH. HİZ. LTD. ŞTİ.
Merhaba,

e-devlet üzerinden alınan yazıda sadece büro-ikametgah arası gidişe izin var gibi görünüyor. Tesise gidişte sıkıntı çıkartır.

Şafak Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.yesildanisman.com
Firma
YEŞİL DANIŞMAN
yani bakanlığın ve il çevre müdürlüğünün yazıları olmasa da işletmelere gitmek için genelge kapsamında kısıtlamalardan muaf olan bir işletmenizden davet yazısı alarak başvuru yapabilirsiniz. onaylanıyor. görev belgesi sadece işe gidip gelme güzergahı ile ilgilidir. bu ayrıntıya dikkat edin.

Hilal Karakaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Next Çevre Danışmanlık
Ben de firmamdan günlü sözleşmeye davet yazısı alarak ve sözleşmeyi yükleyerek seyahat iznine başvurdum. Red edildi. Red gerekçesi ise zorunlu haller kapsamında yer almamammış .

Şafak Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.yesildanisman.com
Firma
YEŞİL DANIŞMAN
Önceki cevapları görüntüle…

Şafak Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.yesildanisman.com
Firma
YEŞİL DANIŞMAN
Hilal Karakayabiz plana göre gidecek olduğumuz işletmelerden bu şekilde bir davet yazısı istedik. imza kaşe yaptırdık onaylandı.

*********** Bodrum Muğla adresinde site yönetimi faaliyetinde bulunan işletmemiz SS Bodrum *******’ne ait atık su arıtma tesisinde 7.5.2021 tarihinde yapılacak kritik öneme sahip kontroller için Çevre Mühendislerimiz

*********** TC kimlik numaralı Şafak Y.
*********** TC kimlik numaralı Muhammet A.’ün işletmemizde bulunması gerekmektedir.

Hilal Karakaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Next Çevre Danışmanlık
Şafak YılmazAynı yazıyı ben de imzalattım çevresel süreçlerin yönetilmesi ve saha denetimin yapılması amacıyla 05.05.2021 tarihinde .... TC kimlik numaralı .... 'nın firmamızı ziyaret etmesi gerekmektedir diye hatta hangi yönetmeliğe göre ne hizmeti veriliyor detaylı bir şekilde yazdım. İki firmanın da yetkilileri imzaladı ama saçma bir şekilde red geldi.