• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre bilgi sistemi

Ömer Taşdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar yeni başladığım bir fabrikanın çevre bilgi sistemi kullanıcı adı ve şifresi alınmış. fakat hatırlamıyorlar nasıl öğrenebilirim.

@Gül CAN

Hakikaten her uygulama için ayrı tesis açanlar var, işte sistem bu şekilde şişiyor ve hata vermeye başlıyor.
En uygun en kullanılabilir ÇEVRE BİLGİ SİSTEMİ kullanıcı adınızı belirleyip bütün uygulamaları o kullanıcı adına tanımlayın.
Bakın çevre bilgi sisteminin arayüzünde sol tarafta FİRMA KULLANICISI İŞLEMLERİ kısmı var, orayı tıklayıp ordan da DETAYLI AÇIKLAMA KISMINA tıkladığınızda tesis birleştirme işlemini nasıl yapacağınız tek tek anlatılmaktadır.

çevre bilgi sisteminin kullanım kılavuzu gibi birşeyi var mı? benim çevre yönetim birimine eklediğim fabrikalardan bazıları siliniyor diğerleri kalıyor bu nasıl iştir anlamadım. Yardımcı olabilecek arkadaş var mı? Teşekkürler.

@Ekrem.

Evet Ekrem Bey, bu kılavuzu daha önce de incelemiştim, ama kaçırdığım bir yer var mı diye merak ettim, sanırım neden birleştirme butonunu bulamadığımı anladım, kılavuzda da belirtilen oklar ve uygulama açıklamaları benim bilgisayarımda gözükmüyor.o_O İlgili Bir kaç ekran görüntüsünü aşağıya yükledim, ancak bu durumu nasıl düzeltirim bilemedim o_O hımmmm :)

Ekli dosyalar

• çbs.pdf
    196.7 KB · Görüntüleme: 63
  • çbs2.pdf
    214.2 KB · Görüntüleme: 53
Yasemin hn. gönderdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama sorunu hala çözemedik. Firma bilgilerini güncelle dediğimizde alt alta iki sütun çıkıyor birinin başlığı tesislerim diğerinin başlığı anlaşmalı tesislerim. Tesislerim başlığı altında sıralanan fabrikalarımızdan bazıları eksik ancak anlaşmalı tesislerim başlığı altında o fabrikalar görünmekte, böyle bir karışıklık yaşayan arkadaş var mı ve bu sorunu nasıl aşarız.

@Yasemin Aslantürk
Pardon İl Müdürlüğü nasıl danışman olarak kaydediyor?
İl Müdürlüğü'nin kayıt görevi yok, kendisini kayıt edip şifre vs talebinde bulunanın başvurusunu onaylamaktır görevi.

@Ekrem.
:) haklısınız hocam, arkadaşlar kayıt yaparken danışman firma kutucuğunu işaretlemişler ama il müdürlüğü bunu onaylamadan önce yapılan yanlışlığı görebileceklerini tahmin ediyorum yanlışmıyım

Peki bu durum nasıl oluştu o zaman. Daha önce de çevre yönetim birimimizin adı devamlı değişmişti sonra da fabrikaların büyük kısmı sistemden silinmiş tekrar eklenmişti.

@turkcevre
Çevre Bilgi Sistemi şifresini aldığınız İl Müdürlüğü bunu çözecektir yani çözebilmelidir.
Şahsen bunla ilgili 10-15 tane durumu çözmüştüm.

@Yasemin Aslantürk
Yanılıyorsunuz. İl Müdürlüğü yetkilisi sisteme girer, firma başvurularına bakar, ilgili firmayı bulur ilgili tesisin mail tel faz vs bilgilerine bakar ve başvuruyu onaylar.
Haa bi şekilde bunu anlayabilir mi, tabiki anlar amaa ohooo taa bambaşka yerleri inceleyecek. Bu da bizim onay aşamamızda olan bişey değil. Kısaca danışman firma kutucuğunu işaretlemeyeceksiniz :)
@turkcevre
Siz danışmanı olduğunuz bir tesisin kaydını yaparken mi işaretleme yaptınız?

@turkcevre
işaretlediğinizde kayıt etiğiniz firmayı danışman firma olarak kaydediyor o yüzden sayfanızda anlaşmalı tesisleri filan görünüyor, mail atın çözülecektir.

Şimdi danışman arkadaşlar size şöyle diyeyim;
Bir firmanın danışmanlığını yapmaya başladığınızda misal onu sisteme kaydedeceksiniz. Kayıt işlemi yaparken danışman olduğunuzu unutacaksınız. Firma sizmişsiniz gibi hareket ederek kayıt yapacaksınız. O sebeple sizin DANIŞMAN MISINIZ kutucuğu ile işiniz yok kesinlikle. Bir de firma kaydedildikten sonra tesis kaydına geçtiğinizde yine aynı mantıkla gideceksiniz. Orda TESİS BİLGİLERİ dediği için adresinden telefonuna, faksından mail ine hepsi tesise ait olmalı. Tamam tesistekiler mail vs tam şekilde kullanamıyor ama size de sayısız mail geliyor. Bu sebeple mail adresinin de firmaya ait ya da firmadan birinin olması daha sağlıklı olacaktır.

Bizim çevre yönetim birimimizin faaliyet alanı 6 İl Çevre Müdürlüğü sorumluluk alanında, hangisi bunu yapacak peki şu ana kadar sadece bakanlık merkezindeki personelle konuları halletmiştik ancak telefonlarına da ulaşamıyoruz şu an için. Yeni gelen personellerinde görev dağılımı yapılacak ancak sistemde fabrika yok.

@turkcevre
Şimdi olayı doğru mu anladım onu bir netleştirelim; Siz danışman firmasınız, danışmanı olduğunuz tesisleri kaydederken danışman firma kutucuğunu işaretlediniz. Bu sebeple de tesislerim ve anlaşmalı tesislerim diye durumla karşılaştınız. Doğru mudur? Çözülmesi gereken olay bu mudur?

Yok biz çevre yönetim birimiyiz danışman firma değiliz. Ancak tesislerim ve anlaşmalı tesislerim diye durum görülmekte ve tesislerim kısmındaki fabrikalarımızın bazıları eksik, anlaşmalı tesislerimde ise eksik fabrikalar görülmekte

Evet daha önce bakanlıkta yazılımla ilgilenen arkadaşla konuşmuştuk silinen fabrikaların yerine getirilmesini sağlamışlardı ancak şimdi yazılımı kuran şirketin anlaşması bitmiş. Geçen günde tesis yetkilimiz silinmişti onun hakkında görüştüğümüzde söylemişlerdi.

@Ekrem.
ekrem bey merhaba bir firmamın atıksu arıtma tesisi bilgi sistemini açtırmak istiyorum fakat sistemimizde açtırmak için ek uygulama seçmem gereken kısımda ekran donuk olduğu için hiç bir şey seçemiyorum.
ne yapmamız gerekiyor bu durumda?