Çevre i̇zin muafiyet

R.Furkan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
29 May 2018
Mesajlar
7
Tepki puanı
2
Puanları
3
Yaş
26
Konum
Düzce
Firma
Yok
Merhabalar,
Yeni işe başladığım firmam yakın zamanda ÇED Kapsam Dışı yazısını almışlar, denetime gelen birimler Çevre İzni'ne tabi olabilirsiniz gibi bir şeyler söylemişler. Konu ile ilgili Çevre İzni'ne tabii olup olmadığımız Ek 1 ve 2'de olanları içermiyor olarak gözükse de bunun için ÇED Kapsam dışı gibi bir başvuru görüş yapmam gerekiyor mu ? Gerekiyorsa EÇBS sistemi üzerinden mi başvuru yapılmalı yoksa direk il çevre ile mi konuyu görüşmem doğru olur ?
 

Şeyma Bilgin

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
12 Mar 2017
Mesajlar
13
Tepki puanı
4
Puanları
3
Konum
Trabzon
Şehir
Trabzon
Firma
Solakoğlu Geri Dönüşüm Toplama ve Ayrıştırma Tesisi
Ben de aynı durumlar karşılaştım. Zamanında kapsam dışı raporu alındıysa eğer, kapasitede artış olmadığı sürece belgeniz geçerliliğini korur. Bana İl çevreden böyle söylendi. Fakat bu durumu tabi ki kapasite raporunuzla desteklemeniz icap edebilir diye düşünüyorum. Şehirden şehire farklar da olabilir. Tavsiyem şehrinizdeki müdürlük ile görüşmenizdir.
Kolaylıklar dilerim.
 

Bahtiyar ATALI

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
18 Ara 2015
Mesajlar
281
Tepki puanı
208
Puanları
43
Yaş
33
Konum
Ankara
Firma
çevtaş çevre
Bağlı bulunduğunuz il müdürlüğüne çevre izin lisans görüş dilekçesi ile başvuru yapın (her ilin kendi sitesinde örnek dilekçe mevcut, yoksa basit bir üst yazı yazabilirsiniz.)
Ekine kapasite raporu , çed kapsam dışı yazısını ilave edin.
İyi çalışmalar.
 

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Katılım
11 Şub 2013
Mesajlar
6,396
Çözümler
2
Tepki puanı
11,883
Puanları
338
Yaş
33
Web Sitesi
www.linkedin.com
Şehir
Gaziantep
Firma
Melike Tekstil
R.FurkanÜstadım Merhaba,

Eğer alıcı ortama emisyon kaynağı, atıksu deşarjı yoksa ve firmanın bulunduğu bölge yerleşim yerine 500 metre mesafeden fazla ise çevre izninden muaf olabilirsiniz. Muafiyet belgesi için entegre çevre bilgi sistemi üzerinden kapasite raporu, çed belgesi ve benzeri belgeleri yükleyerek başvuru yapıyorsunuz ve il çevre müdürlüğü tarafından değerlendirme sonucunda Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği'nin ek-1 ve ek-2 kapsamına girmiyorsanız değerlendirme muaf olarak sonuçlanır.
 
Üst