• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin ve lisans yenileme başvurusu

hikmettabakoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
31 Ocak 2017
Konular
7
Mesajlar
19
Tepki puanı
0
Firma
Magün Çevre Danışmanlık Firması
Arkadaşlar merhabalar danışmanlığını yaptığım bir firmanın hava emisyon konulu çevre izin belgesi 16.10.2017 tarihinde bitecektir. Tesis Ek-2 kapsamındadır. Yenilenmesi hususunda hangi evrakların hazırlanması gereklidir? Yenilenmesi için gerekli evrakları sistememi yüklemem gerekiyor? Yoksa sisteme birşey yüklemeden il müdürlüğüne dilekçe sunmak yeterli midir?
 
arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır eizin sistemine belge yüklemede sıkıntı yaşıyorum, özellikle büyük dosyalarda emisyon raporu proje özeti vs. aynı durumu yaşayanlar var mı sistemsel mi acaba? sorunun kaynağını bulabilen var mı? :rolleyes:
 
Önceki cevapları görüntüle…
İyi günler, kapasite artışından dolayı çevre izin yenileme sürecindeyim. Kapasite Raporunu revize ettim. İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısını aldım. VTR başvurumu yaptım ve bu hafta içerisinde gelecektir. Yeni eklenen bacalara ait emisyon-imisyon ölçümünü de yaptım rapor bugün geldi. Emisyon raporunda" Tesiste gerçekleşen Emisyonların Kütlesel Debilerinden" toz miktarı sınır değeri 10 kg/saat iken bizim <14 kg/saat çıktı. Ölçümü yapan kuruluş Tesis Etki Alanında PM10 ölçümünü yapamadığından dolayı havada asılı partikül madde (PM10) ölçümlerinin yapılması ve sınır değerleri sağlaması gerekmektedir diye raporda belirtmiş. İzin yenileme sürecinde raporu bu şekilde yükleyip Bakanlık eksiklik dönerse ölçüm mü yaptırmalıyım yoksa tesis etki alanındaki PM10 ölçümü yaptıktan sonra mı İzin Başvurusuna devam etmeliyim?
 
Merhaba Arkadaşlar,
Çalıştığım şirket Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği Ek 2 listesinde. Çevre izni Nisan 2024'de dolacak. Ben de "emisyon konulu" çevre iznini yenilemek için 15 gün önce Ecbs'de Uygunluk Yazısı başvurusunda bulundum. Aşağıda belirttiğim ek belge talebi oldu.
İş Akım Şeması ve Proses Özeti Bakanlıkça belirlenmiş formata uygun olarak hazırlanması gerekmektedir: Bakanlığın sitesinde bir format var. Artık tüm firmalar Çevre iznini yenilerken bu şemaya uygun İş Akım Şeması mı hazırlıyor? Bu format çok detaylı "Herbir Ünitede yer alan ve prosese etki eden makine ve ekipman yerleşimleri vaziyet planında gösterimeli ve bu makine ve ekipmanlar hakkında kısaca bilgi (kapasitesi, ne amaçla kullanıldığı, verimi vb.) verilmelidir" gibi ifadeler var. Her makine bu kadar detaylı incelenmeli mi?
 
Son düzenleme:

Ekli dosyalar

  • is-ak-m-semas--ve-proses-ozet--20210323095704.doc
    423 KB · Görüntüleme: 13
Üst