Çevre İzin ve Lisans Yenileme

YAĞMUR41

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Erkonek Geri Kazanım
Arkadaşlar Merhaba Çevre izin belgemizin süresi 23/07/2020 de bitiyor. 6 ay kala başlanması gerekirdi, fakat ben o sürede çalışmıyordum.
Başvuru süreci hakkında bilgi verir misiniz?

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Arkadaşlar Merhaba Çevre izin belgemizin süresi 23/07/2020 de bitiyor. 6 ay kala başlanması gerekirdi, fakat ben o sürede çalışmıyordum.
Başvuru süreci hakkında bilgi verir misiniz?
Yağmur hanım merhaba, çevre izin belgesinin süre bitiminden 6 ay önce il müdürlüğü uygunluk yazısı alınarak başvuru sürecinin başlatılması gerekirdi. Ancak bu süre geçtiği için gfb sürecinden başlayacaksınız. Gfb sürecinde istenilen; İş akım şeması ve proses özeti, çed, kapasite raporu, ticaret sicil gazetesi vb. belgeleri ve bilgileri yükleyerek başvuruyu başlatabilirsiniz.

YAĞMUR41

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Erkonek Geri Kazanım
Teşekkür ederim Olgaç Bey peki bu evrakları elden il müdürlüğüne mi götürmeliyim ?

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Elden başvuru yapmanıza gerek yok. Sistem üzerinden başvuruyu başlayacaksınız. Ayrıca gfb sürecinden önce il müdürlüğü uygunluk yazısına başvuru yapmanız gerekir. Yine sistem üzerinden başvuru yapacaksınız ve il müdürlüğü uygunluk yazısında istenilen belgeler; gfb sürecinde istenilen belgeler ile aynıdır.

lol78

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yeni mezun
Merhaba bu iş akım şemasını oluştururken gerekli tesis bilgilerini nerden alabiliriz

lol78

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yeni mezun
Proje tanıtım dosyası var elimde yeterli olur mu acaba

lol78

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yeni mezun
Tamam teşekkür ederim

Zeynep_yz

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, danışmanlığını yapmış olduğum tesisim için belge süre bitimi nedeni ile çevre izni yenileme başvurusunda bulundum. Tesis atık su konulu çevre iznine tabi. evsel atık sularını alıcı ortama deşarj ediyor. Atık su konulu çevre iznine esas 3 adet 2 saatlik kompozit analizi yapıldı laboratuvar ve İÇSM eşliğinde. Laboratuvardan aldığım son bilgiye göre analizlerde sadece ilgili analizlerin ortalaması ph 6-9 olması gerekirken alt sınırın çok az altında. Bu tarz sınır değerlerdeki sapmalarda İl Müdürlüğünün yaklaşımı nasıl oluyor? Bu tarz durumla karşılaşan var mı?
Sağlıklı günler.

Elif Esin Yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Geri Kazanım ve Ambalaj Sektörü
Arkadaşlar izin lisans eksiklik bldirimi sonucunda sisteme yüklenen teknik uygunluk raporlarında hata olursa tekrar ek süre tanınıyor mu onların düzeltilmesi için? Sürecin iptal olma durumu mu olur yoksa?

Zeynep_yz

Kayıtlı Kullanıcı
Ek belge açarak tekrar düzeltme talebi istenir.

taha yasin karataş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
özel
Merhbalar bir firmamıza lisans dekont talebi gelmeden önce sadece firmanın ünvanı değişti ve biz bu dekont parasını ödemeye gittigimizde yeni firmanın ünvanı çıkıyor bankada bu lisans ücretini yatıralımmı yatırmıyalımmı kararsız kaldık ne yapmamız gerekıyor?

Zeynep_yz

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba,

Dosyanızla ilgili denetçiniz ile görüşün bence. Dekontun yatırılmasına yönelik doğru yönlendirmeyi o sağlayabilir. Bence dekontu unvan değişikliği gazetesi ile birlikte yüklemenizi isteyebilir. Daha sonrasında mevcut belgenizde unvan değişikliği yapılması gerekecek.