Çevre izni yenileme

h.gozdetasdemir

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
7
merhaba,
eçbs de şahıs uygulamalarında izin lisans uygulaması görünüyor. ancak üstümüzde görünen tüm firmaları aktifleştirmek gerekiyor. firma yetkililerinin hepsine kısa sürede ulaşmak zor :( acil çevre izni yenileme işlemi yapmam gerekiyor. konu ile ilgili bilgisi olan var mı?

mhmtcll

Üye
Başlık
0
Tepki
3
birileri çıkıp sistemi tanıtsa , eğitim düzenlense vs yada sistem eskisi gibi olsa kimse kimseye karışmadan işlerini halletse vs devlet işleri insanı çıldırtır. birde o kadar mail attım cbs ye bir tanesine ancak geri döenebildiler yuhh sonra biz kızıncada buralarda haksızlık etmeyin diye ağlaşıyorlar, devlete kapağı atan yatışa geçiyor arkadaş bu sisteme bir köstek lazım...

Okan Türe

Mevzuat Grubu
Mevzuat Grubu
Başlık
2
Tepki
560
Mezuniyet
2011—12
@mhmtcll
Olmaz. Önce işlemeyen sistemi devreye alacaklar. İnsanları uğraştıracaklar. Bir süre sonra kılavuz yayınlayacaklar bu şekilde olmalı diye. Ama en baştan güzelce anlatmak yok. Çünkü uğraştırmak zorundalar herkesi bundan keyif alıyorlar galiba. Sistemde bu kadar problem varken bütün sistemleri kapatmak da ayrı bir mantıksızlık örneği. İyice soğuttular bu uygulamalarla meslekten. Bütün sistemleri bir araya toplamak iyi güzel ama uygulama sıfır.

Arif Öztürk

Daimi üye
Başlık
6
Tepki
125
@h.gozdetasdemir

Şuan sistemde tüm firmalar aktif olmadığı halde izin lisans uygulamasına girebiliyorum. Aktif olan firmalar gözküyor. Henüz işlem yapılamıyor ama bende ilk başta sizin söylediğiniz gibi düşünmüştüm. Sistemi açınca rahatladım...

Boranss

Daimi üye
Başlık
20
Tepki
174
Arkadaşlar merhaba, çevre izni belgesi yenilemek istiyorum fakat koordinat bilgileri kısmında haritada göster kısmına tıklayınca hiç bir şey gözükmüyor? acaba sistemsel bir hata mı ? son günler de aynı sorunu yaşan oldu mu_?

Esin Alkar

Daimi üye
Başlık
12
Tepki
5
@Olgaç Sürmelihindi
Dilim numarası ve Pafta (1/25.000’lik harita) kısımlarına bir şey yazacak mıyız?

Okan Türe

Mevzuat Grubu
Mevzuat Grubu
Başlık
2
Tepki
560
Mezuniyet
2011—12
@Esin Alkar

Dilim numaraları için işletmenin bulunduğu şehre göre
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.
6˚ Dilim Orta meridyeni kısmından,

1/25000 lik haritaya göre pafta numarası için
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.
haritadan yararlanabilirsiniz.

Esin Alkar

Daimi üye
Başlık
12
Tepki
5
@Okan Türe
Okan Türe teşekkür ederim
1/25000 lik haritaya göre pafta numarasını G99b9 şeklinde yani büyük harf sonra onlar basamaklı bir rakam, küçük harf ve tek haneli bir rakam şeklinde buldum doğru mudur?

Okan Türe

Mevzuat Grubu
Mevzuat Grubu
Başlık
2
Tepki
560
Mezuniyet
2011—12
@Esin Alkar
Uydu görüntüsünde tesisin yeri dediğiniz pafta numarasında kalıyorsa doğrudur.

Esin Alkar

Daimi üye
Başlık
12
Tepki
5
Oda Kayıt Bilgilerinde sorulan Kayıtlı Olunan Oda ve Oda Sicil No olarak Sanayi Odasını mı Ticaret Odasını mı yazacağız?

Olgaç Sürmelihindi

Videocu
Yönetim Grubu
Başlık
119
Tepki
5.122
@Esin Alkar
Ticaret veya sanayi odasını yazmanızda sakınca yoktur. Ben genellikle ticaret odasını yazıyorum.

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Başlık
27
Tepki
2.703
Mezuniyet
2013—14
@Esin Alkar

Odanın adı Ticaret ve Sanayi Odası olarak geçer. Kapasite Raporunuzun sağ üst kısmında "Oda Sicil No" şeklinde yazar.

nilay delici

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
5
Merhaba,
Pafta (Kadastro Paftası) ile Pafta (1/25.000'lik harita) için aynı değer mi girilecek?

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Başlık
27
Tepki
2.703
Mezuniyet
2013—14
@nilay delici

Bildiğim kadarıyla Kadastro Paftası tapu üzerinde geçer ve sadece numaralardan oluşur. Pafta 1/25.000'lik ise F19a1c tarzında Okan Bey'in ilettiği linkten edinilebilir.

nilay delici

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
5
Firmanın merkezi İstanbul ancak fabrikası Gebze'de hem İstanbul, hem Gebze Ticaret Odasına kayıtlı, ancak işlemleri İstanbul üzerinden yapıyor, ben gebze fabrika için çevre iznini yenileyeceğim. Hangisini yazmalıyım, ya da ikisini de yazmalı mıyım?

Olgaç Sürmelihindi

Videocu
Yönetim Grubu
Başlık
119
Tepki
5.122
@nilay delici
Cem hocamın affına sığınarak şunu yazmak istiyorum; tesis gebze de ise o tesise ait tapu vardır. Siz tapuda yer alan pafta bilgilerini yazmalısınız. Pafta (1/25.000'lik harita) ise yine tapuda yer alan pafta numarasını yazabilirsiniz.

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Başlık
27
Tepki
2.703
Mezuniyet
2013—14
@nilay delici

Ticaret odasından bağımsız olarak, hangi tesis için işlem yapılacaksa o tesisin bilgilerini yazmanız gerekmektedir.

Yukarı Alt