Çevre Mühendisi Çevre Laboratuvarı

Merve akta

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
5 Tem 2019
Mesajlar
1
Tepki puanı
0
Puanları
1
Konum
İstanbul
Firma
Alka Laboratuvar
Merhabalar arkadaşlar ben bu dönem mezun olacağım. Bir çevre laboratuvarında staj yapıyorum ve burada kalma ihtimalim var fakat burdaki analiz yerinde çalışıyorum fakat tek Çevre Mühendisi benim diğer arkadaşlarımız hep Kimyager bu biraz benim kafamı karıştırdı. Acaba Çevre Mühendisi bir çevre laboratuvarında ne yapmalı? Raporlamada mı olmalıyım? Sanki kendi işimi yapmïyormuşum gibi geliyor. Beni biraz aydınlatabilir misiniz?
 

YasinL

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
2
Tepki puanı
0
Puanları
1
Şehir
Tekirdağ
Firma
Ekolojik Enerji
Saha ölçümlerini erkek mühendisler yapar genel anlamda, ofis içi analiz ve raporlamaları ise kadın mühendisler...
 

FERHAT ELÇİ

Haberci Grup Lideri
Haberci Grubu
Katılım
21 Eki 2019
Mesajlar
578
Tepki puanı
1,283
Puanları
148
Yaş
28
Şehir
Mersin
Firma
İŞSİZ
Merhaba değerli kardeşim Çevre mühendisi bütün birimlerde yer alabilir bunun kadını erkeği , içeri ofis yada sahası yok. Sahada ölçüm yapan kadın arkadaşlarımızda oldu da ve hala da yapmaktadır.

Kalite sisitemi birimi gerekli sertifika eğitimi alındıktan sonra yapılabilir daha çok laboratuvar iç döküman işleri ile ilgili bütün kullanılan formlların düzenlenmesi ve revize edilmesi denetime hazır hale getirmek,

raporlama birimi ise bakanlığın açmış olduğu eğitimi le beraber yetkinlik ataması ile çevre mühendisi raporlama yapabilir sahadan gelen ham veriler ile analiz sonuçların ilgili hesaplamaları ile rapor taslağına eklenmesi ve eklerle beraber değerlendirme yapar

saha da ise aynı şekilde bakanlığın açmış olduğu eğitim ile beraber yetkilendirmeler, ilgili oryantasyonlar ile ataması yapılır sahada baca ölçümü veya imisyon maden ,hazır beton v.b gibi yerlerden laboratuvarın kapsamında neler varsa sahadan numuneleri getirip sağlam ve uygun şekilde numune kabul birimine teslim eder.

Analiz kısmı için ise herhangi sertifika olmaksızın oryantasyon eğitimi ile yetkilendirme yapılır analizi yapacak kişi çevre mühendisi ,kimyager veya kimya mühendisi olabilir teknik birim olması aslında yetiyor sahadan gelen numuneleri standartlara uygun şekilde analizini sağlar ve kontrollerden sonra sonuçlar raporlama birimine teslim edilir.

bu yazdıklarım kabaca tanımlar merak ettiklerin varsa buradan veya mesaj atabilirsin kolay gelsin ..

Saha kısmı bedenen yoran cihazın ağırlığı ile yorucudur bilginize :)
 
Üst