Çevre mühendisi imzası olmadan yapılamayan bir iş var mı?

serhanmaden

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
13 Mar 2011
Mesajlar
273
Tepki puanı
458
Puanları
68
Web Sitesi
www.serhanmaden.com.tr
Şehir
İstanbul
Firma
SADAM
Çevre mühendisleri imzası olmadan yapılamayan bir iş var mı? yada imzamızın zorunlu olduğu yada olması gerektiğini düşündüğünüz alanlar nelerdir.

Örneğin arıtma projeleri, katı atık tesisleri planlamaları, vs. bu gibi alanlarda imzamınızın kanunen zorunlu olduğu bir alan var mı merak ediyorum. (sadece çevre mühendisi için)
 

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 May 2013
Mesajlar
758
Tepki puanı
467
Puanları
68
Yaş
32
Firma
AMBALAJ
@serhanmaden
merhaba,
Çevre mühendisleri imzası olmadan yapılamayan bir iş ben görmedim. :)
inşaat alanlarında hele ki kentsel dönüşüm projelerinde kesinlikle çevre mühendisi imzası olmalıdır. Yıkılan hafriyatların nereye gideceği nasıl bir yol izleyeceği de raporlanmalıdır. Buda çevre mühendisinin gözetiminde sorumluluğunda olmalıdır diye düşünüyorum. Ayrıca her belediye de alındı makbuzları, endüstriyel atık yönetim planları gibi resmi kurumların atıklarının bertaraf süreçlerinin raporlanması, sözleşmelerinde belediye bünyesinde çalışan çevre mühendisinin imza atması gerektiğini düşünüyorum. İl müdürlüklerinde ambalaja elektrik mühendisi geliyor. İnşaat denetimlerine kimya mühendisi yollanıyor. Çevre mühendisi her yerde olmalı kısaca ne yazık ki bu dediklerim baya bir uzak zamanda olabilir. oda kesin değil.
 
Üst