• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

KPSS Çevre mühendisleri için geçmişten günümüze kadro sayıları

Çevre Mühendisi kontenjanı 12 görmüş olabilir ama o gördüğü tablo daki kadrolara bazı kurumların sonradan eklemeler yapabilecegi de söyleniyor, gördüğü doğru ise eğer umarım sonradan eklemeler olurda sayı yukarlara çıkar ☺

Sözleşmelileri çıkarsak daha mantıklı olur :D Bu tablodan bari torpili uzak tutalım :p

@Olgaç Sürmelihindi

bunu olması için ilgili meslektaşlar olarak neler yapıyoruz. Bence bizde çok fazla bir şey yapmıyoruz. ve idare edenler kedinin top ile oynadığı gibi bizimle oynuyorlar.

son yılda kaç defa mevzuat değişti. ben artık takip edemez oldum.

@Mehmet Çakmak
Bizde de suç var karşı tarafta da. Bizler yeterince mücadele etmiyoruz. Örnek vereyim, toplantı yapılıyor derdi ve sıkıntısı olan gelsin hep beraber çözüm yolu bulalım diyoruz kimsenin geldiği yok. Eğer bakanlığında çevre mühendisine ihtiyacı varsa ki var, eksik olan yerlere alır ve gerekirse çevre yönetim birimi kurar ve gerekli yerlere denetim ve diğer işlere yetişir.

2015 Atamalarında kadro sayısına ilişkin genel bir haber;

75 bin memur alınmayacak
75 bin memur alınacağı yönündeki haberler doğru değil.

Merkezi Yönetim Bütçe Kanununun, Genel Kurulda görüşülmesi sonrasında, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yanlış bilgilendirmesinden, yazılı ve görsel basın 2015 yılında 75 bin memur alınacağını belirtmektedir.

Oysaki, 2015 yılı Bütçe Kanunda, kaç adet atama izni verildiği açık olarak yazmaktadır.

Bütçe Kanununa göre, 2015 yılında 4 bini öğretim elemanı, 36 bini memur olmak üzere toplam 40 bin atama izni verilmiştir.

Bu atama izninin kurumlara göre dağıtımı ise Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı'nın hazırlığına göre Başbakan tarafından yapılacaktır.

Daha önceki yıllarda, 40 binlik atama iznine ilave olarak, her kamu kurumuna emeklilik, nakil veya istifa yoluyla boşalan kadrolarının yüzde 50'sine atama yapma hakkı veriliyordu. Bu hak 2014 yılından itibaren kaldırıldı.

Diğer taraftan, Şubat ayında yapılacak 15 bin öğretmen ataması 36 binden düşüleceği için, eğer kanuni bir düzenleme yapılmaması durumunda, 2015 yılında 2014 yılında olduğu gibi çok az sayıda memur alınacaktır.

Kaynak:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Haziran atamaları için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplamda 17 adet Çevre Mühendisi kadrosu açılacağını bildirmiş. Ayrıca Bakanlığı arayan birçok kişiye aynı rakam verilmiş.