Çevre Yönetim Hizmeti Yeterlilik Belgesi Hk.

dozsoy3

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
x
2) Çevre yönetim birimi yeterlik belgesi; Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği ek-1 veya ek-2 listesinde yer alan işletmelerin bünyesinde kurulan, sürekli istihdam edilmek üzere en az iki personelden oluşan ve bu personellerden en az birinin bu maddenin birinci fıkrasının (a) veya (b) bendi uyarınca belgelendirildiği ve diğerinin ise çevre ile ilgili en az üç yıllık mesleki tecrübeyi haiz olduğu birimlere, başvuru yapmaları halinde verilir.

-2017 yılında kurulmuş ve Çevre Yönetim Birimi Yeterlilik belgesi olan bir tesis;

Hali hazırda devam eden süreçte "Çevre Görevlisi Belgesi" var her iki mühendisinde

Peki bu Çevre Yönetim Hizmeti Yeterlilik Belgesi ne mi dönüştürmeli ?

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
2) Çevre yönetim birimi yeterlik belgesi; Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği ek-1 veya ek-2 listesinde yer alan işletmelerin bünyesinde kurulan, sürekli istihdam edilmek üzere en az iki personelden oluşan ve bu personellerden en az birinin bu maddenin birinci fıkrasının (a) veya (b) bendi uyarınca belgelendirildiği ve diğerinin ise çevre ile ilgili en az üç yıllık mesleki tecrübeyi haiz olduğu birimlere, başvuru yapmaları halinde verilir.

-2017 yılında kurulmuş ve Çevre Yönetim Birimi Yeterlilik belgesi olan bir tesis;

Hali hazırda devam eden süreçte "Çevre Görevlisi Belgesi" var her iki mühendisinde

Peki bu Çevre Yönetim Hizmeti Yeterlilik Belgesi ne mi dönüştürmeli ?
Üstadım merhaba, eğer çevre görevlisi belgelerinin geçerlilik süresi varsa değiştirmesine gerek yok.

Merve Cömert

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
metaz çevre
@Olgaç Sürmelihindi olgaç bey vize sürecindeki çevre yönetim hizmeti başvuru formunundaki eksik kısımları doldurtuktan sonra nereye yükleyeceğiz sistemde yer göremedim fotoğraf ve dekont kısmı var sadece onu nasıl yüklüycez.

Kadriye Burçin Birinç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İSLAMOĞLU ÇEVRE DANIŞMANLIK VE ATIK YÖNETİMİ
Merhabalar,
Çevre danışmanlık yeterlik belgemizi ve çevre görevlisi belgesini vize yaptıramıyorum. Referans numarasıyla ücretleri Halk Bankasına ödendi fakat sistemde sanırım bir sorun var. Bu referans kodları çıkmıyor. İlgililere de ulaşamıyorum.

Önceki cevapları görüntüle…

emelingoo

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
GeriKazanımTesisi
Benzer bir sorunu iş arkadaşım da yaşıyor. Aradıktan sonra sonucunu da paylaşır mısınız? @Burçin Birinç

emelingoo

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
GeriKazanımTesisi
@Burçin Birinç ilk başvuru için evrak yüklüyor. Vesikalık onay almıyor. Başvuru yazısına tıkladığında sistemden düşüyor.

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
Merhabalar ,

Şu an sistemde yeterlilik kısmında başvurular ile ilgili bir güncelleme var.
Bu nedenle maalesef onaylama işlemi yapılamıyor.

Mehmet Gürsoy bey sorunun bugün çözüleceğini iletti.
Bekleyip gün içinde deneme yapabilirsiniz...

1577343530939.png

Kadriye Burçin Birinç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İSLAMOĞLU ÇEVRE DANIŞMANLIK VE ATIK YÖNETİMİ
Benim yatırdığım referans numarası ile sistemde sonradan çıkan referans numarasını Adnan Macit' e gönderdim. Onları eşleştirdi, E imzalanacak kısma gelebildim. Fakat şuanda da imzalama sorunu yaşıyorum.

emelingoo

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
GeriKazanımTesisi
Tam şu an sorun düzeltildi. Tekrar deneyin. Olucaktır.

mustafa_kibaroglu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Seçkon Çevre İş Sağlığı Danışmanlık
Bende de aynı sorun olmuştu. Başkanlığa E-posta gönderdim. Bana internet tarayıcınızı kapatıp açmamı ve ondan sonra başvurularından bakmamı,referans kodunun görüneceğini söylemişlerdi. Aynen dedikleri gibi yaptım, sorun çözülmüştü. Belgem de onaylandı

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
Firma
Bu sefer ki sorun döner sermaye hesaplarının kontrol kısmını başvurudan iptal etme için oluştu.
Dolayısıyla güncelleme gelene kadar işlem yapılamadı.
Şimdi bu sorun kaldırılmıştır :)

Boranss

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel Bilgi
Arkadaşlar merhaba,

Danışmanlık firmamızın belgesi süresi dolduğundan dolayı vize başvurusunda bulunduk.

Ek bilgi talebi olarak bizden Koordinatörümüz yani şirket sahibimiz olan kişinin "ait işe giriş bildirgesi ve sgk hizmet dökümünü yüklenmesi" istenmiş. İş veren olduğu için sgk hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesi bulunmamaktadır.

Hangi Belgeyi Yüklememiz uygun olur?

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Merhaba Boran Bey,

Bildiğim kadarıyla 4B dökümü, Hizmet Dökümü olarak yüklenebiliyor. İşe giriş bildirgesi kısmından emin değilim, Adnan Bey'e sormakta fayda var tabi ama firmanın açılışını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi (TC Kimlik No yazan) iş görebilir.

Besbes

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaslar vize yenileme işlemi için belgelerimi yüklüyorum ama dekont onay almıyor sürekli uygun değil ibaresi ile karşılaşıyorum iade bildirimi alıyorum daha önce bu sorunla karşılaşıp çözüm bulabilen var mı?

elifocal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ODAK madencilik
Pdf olarak yüklerseniz kabul ediyor sistem

Besbes

Kayıtlı Kullanıcı
@Gürkan Güslü dosya telefonumda değil bilgisayarda bu sebeple şu an hemen gönderemiyorum eçbs nede giriş sağlayamadim ilk fırsatta göndericem. Teşekkür ederim

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
Firma
Merhabalar ,

Pdf olarak ve 10 Mb boyutunu aşmayacak şekilde yüklemeniz gerekmektedir.
Sıkıntı devam ediyorsa sistemsel bir çalışmaya denk gelmiş olabilirsiniz.
Gün içinde birkaç kez deneyin. Eğeryine sonuç alamazsanız o zaman Mehmet Gürsoy'dan bir maille destek isteyebilirsiniz.

Besbes

Kayıtlı Kullanıcı
Fatih bey dosyayı taratıp yükledim ancak diğer gün iade bildirimi aldım, dosya png formatında ve kenarları kırpılmamıştı bende kirpıp pdf ye dönüştürdüm ve 10 mb boyutunun altında bir şekilde yükledim ancak yine 1 gün sonra iade bildirimi aldım açıkçası hata tam olarak ne anlayamiyorum JPG olarak mı denesem

Giizeem

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, çevre yönetimi hizmeti yeterlik belgesi (çevre görevlisi belgesi) vize yenileme aşamasında vesikalık ve dekontu yükledim, sonraki sekmeden yani deneyim bilgileri kısmını doldurmamız gerekiyor mu, bir de başvuru formu kısmında mezuniyet bilgilerim( çevre mühendisiyim) gözükmüyor siz de gözüküyor muydu?

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Merhaba,

O bilgileri ben "Kişisel Bilgiler" kısmından yüklemiştim ve oradan otomatik çekiyordu. Sizde yüklü mü bir kontrol edebilir misiniz?

Pnr

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Hiç beklmeyin ve aramayın değerli meslektaşlar. Edevlet, biz çmler kimseye muhtaç olmayalım diye oluşturuldu ☺
ig.JPG

Gökberk KARA

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ddd
Merhaba arkadaşlar? Çevre Mühendisi olup, vize yenileme süresini kaçıran arkadaşlara sorum var;?
Sistemde ekrandaki yazı çıkıyor.

Çevre Yönetimi Hizmeti Yeterlik Başvurusu Genel Bilgilendirme
En az 4 (dört) yıllık üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun olmak veya çevre mühendisliği veya çevre bilimleri veya çevre teknolojileri konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olmak ve çevre mevzuatı konusunda Bakanlıkça yapılacak/yaptırılacak eğitime katılmak ve çevre mevzuatı konusunda yapılacak sınavda başarılı olmak.
-->Belge Sertifa Süresi geçtikden sonra yapılan vize yenileme işlemleri geçersizdir.Vize Yenileme Eğitimi olsa bile işlemi gerçekleştiremez.Bu durumda Çevre Görevlisi yeniden çevre görevlisi eğitimine katılıp daha sonra başvuru yapması gerekmektedir.Eğitimi aldıktan sonra eğer önceden taslak durumunda olan bir başvuru varsa silinip,yeni başvuru yapılmalıdır.Aksi halde dekont yatırılsa bile sistem tarafından kabul edilmez.İlgili kişilere duyurulur...

Aşağıdaki bedelleri ödeyip vize yenileme yapabiliyor Muyuz? Vize süresini geçiren ve vizesini yenileyen arkadaşlarımız var mıdır?
Kalem AdıKalem KodBirim FiyatıGelir Kod
ÇEVRE GÖREVLİSİ BELGESİ199400,00 ₺113
Çevre Görevli Belgesi Vize Başvuru Bedeli (Geçikme Bedeli)208175,00 ₺113
Bu bedelleri ödemek yeterli midir?

Ekli dosyalar

Manolya Kandemir

Kayıtlı Kullanıcı
referans numarası olması gerekiyor, ödeme kısmında. o referans no olmadan ödeme yapamıyorsunuz.
benim de sürem geçmişti ama başvuru oluşturduğumda sadece vize bedeli ödeyecekmişim gibi görünüyor; gecikme bedeli dahil olmuyor. o yüzden bekliyorum mecburen, çözemedim mevzuyu...
siz de bir gelişme var mı acaba?

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Merhaba,

Süreyi kaçırdıysanız beklemenize gerek yok. Bekleyerek miktar düzeltilmiyor maalesef :) Adnan Macit ve Mehmet Gürsoy'a bilgilendirici mail atmanız gerekiyor. Onlar hatayı düzeltiyor ve o referans kodu ile ödemenizi rahatça yapabiliyorsunuz
adnan.macit@csb.gov.tr
mehmet.gursoy@csb.gov.tr

Erdem NAZİLLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
EXXE GRUP GERİ KAZANIM
Bende yatırılması gereken para miktarı bile gözükmüyor. Sadece uyarı var. Mehmet Bey'e mail attım fakat cevap gelmedi.

Banu KILIÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Urban Çevre Danışmanlık Müh. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba, ben 2018 yılında Çevre Görevlisi Belgesi uzaktan eğitimi almıştım, sonra e-sertifika aldım fakat sonraki işlemleri yapmadım. Şu an hesabımda taslak başvuru olarak görünmektedir. Ben şimdi bu belgeyi almak için e-imza veya mobil imza ile işlemi tamamlamam gerekiyor değil mi?
Bir de şöyle bir yazı var
"Eğitimi aldıktan sonra eğer önceden taslak durumunda olan bir başvuru varsa silinip,yeni başvuru yapılmalıdır.Aksi halde dekont yatırılsa bile sistem tarafından kabul edilmez.İlgili kişilere duyurulur.."

Yani benim tekrardan mı başvuru oluşturmam gerekiyor?
Bir de başvurudan sonra ne zaman onaylanıp tarafımıza belge gelir?

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Banu hanım merhaba, biliyorsunuz eğitim kaldırıldı. Artık eçbs üzerinden gerekli belgeleri yükleyerek alabilirsiniz. Bu ışlem sırasında e imza veya mobil imza ile yapabilirsiniz. Ayrıca en baştan başvuru yapmanız gerekir.

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
@SedaDmrl Bildiğim kadarıyla yok, Çevre Görevlisi eğitimlerini arıyorsanız videoları internette dolaşıyordu. Bazı yönetmelikler kaldırılmış/yenilenmiş olsa da arayıp bulabilirsiniz.

SİMGE ŞİRİN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAİ ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMASI
Merhaba arkadaşlar izin başvurusu yapacağım fakat e imzada şifreyi de girdiği halde onaylamıyır sistemsel olduğu söylendi gün içinde böyle bir durumla karşilaşan var mı ?

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Sımge hanım merhaba, çevre yönetim birimindeki arkadaşlarım da e imza da sıkıntı yaşadılar. Sistemsel olabilir. Mobil imza ile işlem yapabilirsiniz

SİMGE ŞİRİN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
@Olgaç Sürmelihindi Olgaç bey size birşey daha soracağım yağ üretimi yapan bir tesisim var sanırım bunlarda her yıl piyasaya sürdükleri yağların beyanın yapıyormuş. Geçen sene Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği’nin 12’inci maddesine göre yağ üreticisi olarak bir önceki yıl piyasaya sürülen yağ miktarlarını Yönetmeliğin Ek-3’ünde yer alan ‘Yağ Beyan Formu’ doldurularak tarafınıza iletilmiştir dilekçesi ile bakanlıığa bildirmişler fakat yöneymeliği incelediğinde ek3 de motor yağı değişim noktası izin belgesi yazmakta bu konu hakkında bilginiz var mı dır ?

Son düzenleme:

SİMGE ŞİRİN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sadece e imzam var o zaman yarını bekleyeceğim :)

Banu KILIÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Urban Çevre Danışmanlık Müh. Tic. Ltd. Şti.
merhabalar, yapabildiniz mi? Ben e-imzala diyorum fakat olmuyor :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Gürkan Güslü teşekkürler Gürkan Bey, mobil imza için 3 tane turk telekom ile görüştüm, sim kart gelmiyor dediler. Bugün e-imza aldım fakat sistemden e-imzala dedim ama olmuyor :(

Gürkan Güslü

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Azizler Metal Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.
@Banu KILIÇ evet arkadaşların dediği gibi e-imza firması ile daha hızlı çözüme kavuşabilirsiniz. Mobil imza konusunda maalesef haklısınız ben sim kartı Tekirdağ da buldum müşteri hizmetlerini arayıp kayıtlar oluşturduktan sonra

Demet EFE

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çevre grup çevre danışmanlık
Arkadaşlar belgemin süresi martta Doluyordu şimdidenvize başvuruSu yaptım her ihtimale karşı garantiye alayım istedim . Sisteme sadece dekont(PDF) ve vesikalık yükledim . 350 TL vize yenileme bedeli ödedim . İki gün içinde onaylandı . Ayrıca 2015 de aldığım belgem Mart sonuna kadar geçerliydi ama yeni çıkan belgede başvuru onaylanan tarih dikkate alınmış önceki belgeye göre düzenleme yapılmamış Şubat 2024 yılına son geçerlilik tarihi olarak hesaplanmış bilginiz olsun .

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Merhaba,

Tüm belgeler için bu böyledir. Çevre izni yenilemesini de resmi olarak 180 gün önce başlatmanız gerekir. Uygunluk yazısını da düşünüp 10 ay kadar önce başlatırız genelde. Geçerli iznin bitmesine 5 ay kala bile yenilenmiş olsa; yenilenen tarih dikkate alınır. Ayrıca ideal zamanda yapmışsınız. Son 30 gün kala yapacağınız başvurularda %50 cezalı ödeme yapardınız.

Kara--

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AYÇEM ÇEVRE MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK
aynı durumu bende yaşadım martın sonuydu belge sürem ne olur ne olmaz diye başlattım 2 günde onaylandı belgem :-D acele işimiz olsa bu kadar hızlı onaylanmazdı 🙃

mustafa_kibaroglu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Seçkon Çevre İş Sağlığı Danışmanlık
Bakanlık yetkilileri geçerli belgenizi yeniletmek için çok erken başlatmayın, derler.yeni belgeniz onaylandığı tarihten itibaren geçerli olacağı için eski belgenizdeki kalan süre boşa gitmiş olur. Yönetmelikteki 1 aylık süre de onun için konmuştur.

ESRAECE

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
aksaray
Merhaba;
2018 yılında çevre görevlisi eğitimine katıldım. Ancak yeni yönetmelikte çevre mühendislerinin eğitime ve belgeyi gerek duymadığı söylendiği için herhangi bir başvuruda bulunmadım. Şu anda bir geri dönüşüm firmasında çalışıyorum ve izin lisans belgesinin süresi dolmak üzere. Süreci yürütebilmem için çevre yönetim hizmeti belgemin olması gerekiyor. Ben şimdi sistemde taslak olarak görünen başvurumu e-imzalayarak bu süreci yürütebilecek miyim yoksa yapmam gereken başka şeyler var mıdır ? E-imzadan sonra çevre yönetim hizmeti belgem olmuş olacak değil mi ? Yardım ederseniz çok sevinirim

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Esra Hanım Merhaba, sizin eçbs üzerinden gerekli belgeleri yükleyerek yeniden başvuru yapmanız gerekir. Almış olduğunuz eğitim geçerliliği yitirmiştir. belgeleri yükledikten sonra sistem size referans numarasıyla ödeyeceğiniz miktarı belirleyecek. Siz halk bankasına referans numarasıyla ödeme işlemini gerçekleştireceksiniz ve daha sonra e-imza ile işlemlerini tamamlayacaksınız. Süreç değerlendirme aşamasında olacak ve değerlendirme tamamlandıktan sonra belgeniz sistem üzerinden çıkmış olacak.

Hilal Karakaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Next Çevre Danışmanlık
Esra hanım ben de sizinle aynı durumdaydım eğitim sertifikam vardı fakat malum durumları beklediğim için belge başvurusu yapmamıştım. İlk başvuru olduğu için herhangi bir ücret ödemeden belge sahibi olabilirsiniz. 4 yıl sonra vize ücreti ödeyeceğiz.

ESRAECE

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
aksaray
@Hilal Karakaya Son olarak bi şey daha sormak isterim Hilal Hanım 🙏 Sistemde benim şu anda taslak başvuru olarak duruyor. O taslak başvuruyu mu tamamlamalıyım yoksa taslak başvuruyu silip baştan mı başvuru yapmam gerekir ?

Hilal Karakaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Next Çevre Danışmanlık
@ESRAECE Siz her ihtimale karşı silip bir mezuniyet belgesi bir vesikalık yükleyip yeni bir başvuru açın çok kolay işlemler zaten sonra e imza ya da mobil imzayla onaylayıp gönderiyorsunuz.

Vahap ÇELİK

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Doğanşehir Belediyesi
Bakanlık, Çevre Yönetimi Hizmeti Yeterlik Belgesi başvurularını 2020 yılı için açacak mı? Bu hususta bilgisi olan var mı?