Çevre Yönetim Hizmeti Yeterlilik Belgesi Hk.

özberk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
kocaman balıkçılık
@Cem Yılmaz , merhabalar konuyla alakalı bir sorum olacak.

21.04.2015 de Antalya da ki 1 haftalık eğitimden sonra sınava girerek çevre görevlisi belgemi aldım
21.04.2019 a kadar geçerlilik tarihi vardı belge üzerinde

ancak iş yoğunluğu vs. sebeplerden dolayı vize süresini sınavı kaçırdım. şuan ne yapmam gerekir ?

tekrar sınava veya eğitime girmem mi gerekir yada vize ücretini yatırsam aktif olur mu ?

biyoloji mezunuyum.

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
özberkMerhaba,

Entegre Çevre Bilgi Sistemi - Yeterlik Uygulamasına öncelikle giriş yapmanız gerekiyor. Burada belgenizin görünüp görünmeme durumuna bakmanız lazım öncelikle. Burada belgeniz görünüyorsa, belgenin sol tarafında yer alan işlem butonuna basıp; vize işlemlerini başlat demeniz lazım.

Biyoloji mezunu olduğunuz için diğer kısımları bilemiyorum. Biz çevre mühendisleri olarak eğitim ve sınav zorunluluğuna tabi olmadığımız için, vize işlemi başlattığımızda direkt olarak ödeme gerektiğine dair sayfa görünüyor. Belki sizden eğitim isteyebilir. Sistemi kontrol etmeniz gerekli.

özberk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
kocaman balıkçılık

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    220.6 KB · Görüntüleme: 34

özberk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
kocaman balıkçılık

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    88.3 KB · Görüntüleme: 22

Erdem Engin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Alemdar Sun Yağ ve Gıda San. Tic.Ltd. Şti

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    28.7 KB · Görüntüleme: 15

özberk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
kocaman balıkçılık
@Cem Yılmaz galiba tekrar eğitim almam gerekecek sıfırdan anladığım kadarıyla değil mi?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    110.2 KB · Görüntüleme: 35

özberk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
kocaman balıkçılık
@Erdem Engin

şu şekilde bir şey oluyor diğer meslekleri seçtiğimde

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı 4.PNG
    Ekran Alıntısı 4.PNG
    98.3 KB · Görüntüleme: 22

özberk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
kocaman balıkçılık

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı 5.PNG
    Ekran Alıntısı 5.PNG
    243.4 KB · Görüntüleme: 27
  • Ekran Alıntısı 6.PNG
    Ekran Alıntısı 6.PNG
    94.4 KB · Görüntüleme: 27

iremdokur

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Şanal Metal Geri Dönüşüm
Merhaba,
Bir firmamız için 2018 yılında AYP başvurusu yapılmış (danışmanı ben değilken), ardından yazılan eksikliğe dönüş yapılmamış. 2021 yılında da AYP başvurusu yaptım. Eksikliğe geç dönüldüğü için tarafıma ceza puanı verileceğini bildirdiler. Ceza puanının ne kadar olduğu hakkında bilgisi olan var mıdır acaba, teşekkürler şimdiden.

Melih Coşar

Yönetim Grubu
Firma
.

Erdem Engin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
merhaba arkadaşlar :)
kimyagerim özel bir firmada çevre görevlisi olarak tam zamanlı sigortalı çalışıyorum. Çevre görevlisi belgemi vize ettirmek için 8 martta başvuru yaptım. başvurum iadeye geldi. eksiklik bildirimi yapılmış. deneyim bilgileri kısmından notlara tıkladığımda ; aşağıdaki uyarıyıalıyourm. daha önce böyle bir durum ile karşılaşan var mı?
bu eksiklik bildirilen belgeleri sisteme nereden yükleyeceğim . bilgisi olan var mı ?
bakanlığa mail attım ;
Kullanıcı İşlemleri -> Kişisel Bilgiler -> Deneyim Bilgileri kısmından yükleme yapabilirsiniz. cevabı o geldi ama bende dediklerini yaptığımda '' ek-1görsel'' deki gibi devam eden bir deneyimim olduğu için yeni deneyim bilgisi ekleyemiyorum. benden istenen evrakların hepsini tek dosya taradım yeni deneyim bilgisi ekle diyorum. işe giriş tarihi vs ilgili bilgileri giriyorum. dosya seç diyorum taradığım dosyayı yüklemeye çalışıyorum sistem yeni deneyim bilgisi eklemiyor (DEVAM EDEN BİR DENEYİMİM olduğu için olabilir) hata veriyor. nasıl bir yol izlemeliyim.
eski deneyimim kaldır butonunda deneyimim kaldırıp mı yeni deneyim eklemeye çalışayım

Ekli dosyalar

• eksiklik bildirimi 3.5 not göster.png
    eksiklik bildirimi 3.5 not göster.png
    67.9 KB · Görüntüleme: 24
  • ek-1 görsel.png
    ek-1 görsel.png
    54.7 KB · Görüntüleme: 24

Ünal Kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.

Erdem Engin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma

Ekli dosyalar

• vize yenileme eğitimi 2017.png
    vize yenileme eğitimi 2017.png
    321.2 KB · Görüntüleme: 9

Ünal Kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Erdem EnginVize yenileme eğitimi, geçen senelerde bir açılmıştı ancak Çevre Mühendisleri odası itirazda bulundu ve eğitim kapatıldı. Ancak kesin bilgi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Belgelendirme Şube Müdürlüğü arayıp sorabilirsiniz. Siz sık sık duyurularıda takip edebilirsiniz
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
veya yada
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
adresinden takip etmenizi öneririm.

mustafa_kibaroglu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İmaj Çevre Danışmanlık
Erdem EnginBen vize için eğitim gerekli değil biliyorum.ilk alacaklar çevre müh. değilse eğitim ve sınav şartı var. Zaten siz başvurunuzu yaparken vize eğitim belgesi isteselerdi başvuru sırasında görmeniz lazımdı. SGK hizmet dökümünde meslek kodu ne girildi acaba 2143.01 çevre müh. 2143.02 çevre görevlisi. Yeterlik belgelerinin vize edilmesi

MADDE 11 –
(1) Vize işlemleri için, mevcut yeterlik belgesinin geçerlik süresinin bitiminden en az 30 gün önce sistem üzerinden başvuruda bulunulur. Vize dönemi sonuna kadar başvuru yapmayanların yeterlik belgeleri askıya alınır ve çevre yönetimi hizmeti veremezler.

(2) Vize başvuruları ücrete tabidir.

(3) Geçerlik süresinin bitiminden en az 30 gün önce vize başvurusu yapmayanlar ve askı süresi içinde vize başvurusu yapanlardan, yeterlik belgesi ücreti yüzde 50 fazlasıyla alınır.

(4) Askı süresi içinde vize başvurusu yaparak başvurusu uygun bulunanlara yeniden yeterlik belgesi verilir.

(5) 6 ncı maddenin birinci fıkrasının (b) bendi uyarınca yeterlik belgesi almış çevre görevlilerinin yeterlik belgelerinin vize edilmesinde, vize tarihinde Bakanlıkta çalıştıklarını belgelendirmeleri durumunda ücret şartı aranmaz.

sdagtekin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
madkim maden

mustafa_kibaroglu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İmaj Çevre Danışmanlık
sdagtekinBelge geçerlilik tarihinden en az 30 gün önceye kadar başvuru yapmazsanız, belge geçerlilik süresine kadar vize için %50 fazla ödeme yaparak vize işlemi yapılır.Ancak belge geçerlilik süresi biterse ve o ana kadar vize başvurusu yapmadıysanız askı süreci başlar o da 180 gün. MADDE 11 – (1) Vize işlemleri için, mevcut yeterlik belgesinin geçerlik süresinin bitiminden en az 30 gün önce sistem üzerinden başvuruda bulunulur. Vize dönemi sonuna kadar başvuru yapmayanların yeterlik belgeleri askıya alınır ve çevre yönetimi hizmeti veremezler.

Son düzenleme:

Hüseyin Can Ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
yüklediğiniz sigorta da meslek kodu ne acaba