Makale ikonu

Depozito Planı Nasıl Hazırlanır

nurkara72

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,
Depozito Bildirimleri tekrardan aktif olmuş ve 29/6/2020 tarihinden itibaren 3 ay içerisinde sistem üzerinde tanımlı “Depozito Bildirimleri” bölümden yapılması gerekmektedir duyurusuna göre bugü ve yarın son gün anladığım kadarıyla.
Bildirim yapan ve yönlendirebilecek olan arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum.

Melih Coşar

Yönetim Grubu
Selamlar Depozito planı yapan kişiler bildirim yapmak zorundadır. Ancak bildirimler daha yeni açıldığı için ve bundan önceki seneki bildirimleri de kapsadığı için 2 günde yapılması bayağı zor olacaktır. Bunun için Bakanlıktaki bir uzman ile görüşeceğim bugün.

Not: Uzmanla görüştüm. Maili attım Demirhan Bey'e. Sizlerin de göndermesini isterim en azından bir süre uzatması alabiliriz. Bu arada tesislerinizden konuyla ilgili 2019 yılının 1. ayından bu aya kadar alabildiğiniz kadar bilgi ve belgeyi almanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Önceki cevapları görüntüle…

yigiten

Kayıtlı Kullanıcı
Sene sonuna kadar uzatılması lazım. İki günde yada bir haftada yapılacak iş değil çünkü sisteme belge de yüklenilmesi isteniyor. Piyasaya sürenlerin bu belgeleri (nasıl bir belge olduğu da tanımlı değil, klavuzda yok) hazırlaması uzuun süre alır. Üstelik aylık veri girilmesi isteniyor. Veri neyse de belge hem muamma hem de zaman alacaktır.
Kesinlikle mail yağmuru olmalı yoksa çok büyük sıkıntı.

KS
Melih Coşar

Melih Coşar

Yönetim Grubu
DUYURU.JPG

Ambalaj Bilgi Sistemi ana sayfasında bu duyuru çıkıyor. Süre verilmiş hepimize geçmiş olsun.

nurkara72

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, duyuru 2019 yılı faaliyetine ilişkin bildirimler olarak yayınlanmış 2020 yılı depozito bildirimlerini kapsamıyor mu ? 2020 yılı içindekiler yine bugün son gün mü ?

nurkara72

Kayıtlı Kullanıcı
Bildirim yapan arkadaşlar var mı ? Hala 2020 yılı için bugün son gün mü öğrenemedim bakanlığa ulaşamadım.
Belge kısmına ne yüklediniz ?
Yeniden Piyasaya Sürülme Tarihi olarak ay başı tarihi mi giriyorsunuz ?

Melih Coşar

Yönetim Grubu
Bildirimi yapmadım ben. Belge kısmı derken hangi kısımdan bahsediyorsunuz? Yeniden piyasaya sürülme tarihini hangi tarihte fatura kesilip tesisten çıkış yapıldıysa o tarihi yazıyorum.

Meltem Kadayıfcı

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,

Sistem şuan aktif görünmüyor, giriş yapabilen var mı? Giriş panelinde gördüğüm kadarıyla 7.8. ve 9. aylar için bildirim istiyorlar, 2020 yılının hepsini kapsamıyor bildirim.

1602228773997.png

ozlemmakya

Kayıtlı Kullanıcı
Bende de 7,8 ve 9. Ay görünüyor. Sistemsel bir hata mı var acaba ?

ozlemmakya

Kayıtlı Kullanıcı
@MasterMind depozito planı hazırlarken yükleme kısmı yoktu. Ben planı onaylattıktan sonra güncelleme geldi ve depozito planı yükle sekmesi geldi. Bununla ilgili ne yapabilirim ?

oguzhandiker

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar, Depozito bilgi sistemi kullanım zorunluluğu var mı ? Hem ambalaj için hem de akü için bu sistem üzerinde güncellemeler getirildi ? Bu depozito sistemi herhangi bir yapının yerine mi geçti ? Bilgilendirme için şimdiden teşekkürler.

MasterMind

Kayıtlı Kullanıcı
Depozito uygulayanların Ambalaj ise Ambalaj Bilgi Sistemi üzerinden, akü ise ilgili sistemden depozito uygulama plânı hazırlayıp bildirimlerini yapmaları gerekiyor.