Makale ikonu

Depozito Planı Nasıl Hazırlanır

Senaa

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
öğrenci
İl müdürlüğü ile iletişime geçen biri varsa bu konuyla ilgili kişinin mailini iletebilir mi?

ozlemmakya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Bam
Kasım ayının bildirimi açılmamış. Sizin de öyle mi acaba ?

Nazlıcan Özyazıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
dorlion çevre
Merhabalar, sunmuş olduğum depozito planı için bakanlıktan ret yazısı geldi. Sebepler şu şekilde;
Söz konusu plan Bakanlığımızca incelenmiş olup aşağıda yer alan hususlar tespit edilmiştir.
- Depozito Uygulamasına Teşvik Amacıyla Gerçekleştirilecek Tanıtım/Bilinçlendirme Çalışmaları kısmının doldurulması,
- Depozito - İade Sisteminin Geliştirilmesine Yönelik Planlanan Çalışmalar kısmına bilgi girilmesi,
- Hedeflenen Yeniden Kullanım Sayısı ve Buna İlişkin Teknik Açıklama kısmında net hedef sayısının net yazılması gerekmektedir.

Firmada herhangi bir teşvik vs ya da geliştirmeye yönelik herhangi bir çalışma yok bu yüzden bu kısımları boş geçmiştim. Net hedefleri de %100 girmiştim firma bilgilendirmesi sonucunda ancak gerçekçi bulmadılar sanırım :D Tekrar ret yememek adına bu kısımlara neler yazabilirim ? Teşekkürler.

nurkara72

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
xyz

nurkara72

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
xyz
Merhabalar , depozitolu ambalajlarda EAN-GTIN kodu kullanıyor musunuz ? Bunu kullanmak zorunlu mudur ? Yönetmelikte yer alıyor ancak nasıl almak gerekiyor pek bilgi toplayamadım. Yardımcı olmanızı rica ederim. Teşekkürler :)

Murat TÜYLÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Depozito Planı hazırlayıp onay alanlar ve sonrasında aylık bildirim yapanlar ile ilgili bir sorum var. Bu arada gönüllü depozitodan bahsediyorum, palet, damacana vb. Aylık bildirimleri yaptık, toplayamadığımız kadar GEKAP ödeyeceğiz. Hatırlarsanız 2021 yılı bu dönemlerinde 2020 yılında toplanamayan depolzitolu ambalajlar için 2020 yılı Depozito Değerlendirme Raporu vardı ve buradaki bedel kadar GEKAP ödemesi yapılması gerekiyordu.
Peki 2021 yılı için toplanamayan ambalajlar için sistem neden güncel veri vermiyor? 2021 yılında toplanamayan depozitolu (geri dönmeyen miktar kadarını) ödediniz mi? naptınız?

depozito.png

b gun

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre Danışmanlık
merhaba depozito planı çalışması yapmak isteyen bir firmam var ama ben daha önce hiç yapmadım. Rica etsem yönlendirmeniz mümkün mü

Mehmet Ali AYDIN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ERÇEV ÇEVRE YÖNETİMİ
merhabalar
akümülatör depozito bilgi sistemi faaliyet raporu hazırlayan var mı?
var ise nasıl hazırlandığı konusunda bilgi verebilir mi?

nurkara72

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
xyz
Merhabalar,

Yeniden/Tekrar Kullanılabilir Ambalajlar için Depozito Sistemi Usul Esaslar'da yer alan EAN-GTIN kodu kullanılması zorunluluğu 01.01.2023 tarihine ertelenmişti. Bu kodu alan ve kullanan var mı, nasıl alınması gereklidir bilgi verebilir misiniz ?

1666339418893.jpeg