• Forumda takma ad (nickname) kullanımı 1 Mart 2021 itibariyle yasak olacaktır. Lütfen mühendis meslektaşlarınızın sizlere rahat hitap edebileceği bir isim seçiniz. Kullanıcı adınızı BU BAĞLANTIYA tıklayarak değiştirebilirsiniz. ÖRNEĞİN;Ahmet Kara │ Ahmet K. │A. Kara

Düzenli depolama tesisi tasarımı ve maliyet hesabı

Mert Alagöz

Kayıtlı Kullanıcı
Herkese merhabalar...

Tasarım dersi için hocamın vermiş olduğu konu Düzenli Depolama Tesisi Tasarımı ve Maliyet Hesabı. Daha önce bu konu hakkında çalışma yapan veya elinde bilgi, belge, döküman vs. olan varsa paylaşabilir mi? Forumda açmış olduğum konuya benzer konular var; inceledim ve faydalı bilgilere ulaştım teşekkürler. Ne kadar fazla nitelikli veriye ulaşırsam benim için o kadar iyi olacak...

İlginize şimdiden teşekkürler, iyi günler :)

Burak Algül

Kayıtlı Kullanıcı
hangi sınıf düzenli depolama tesisi olacak ona göre size bir kaç örnek gönderebilirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Aydın Demirel

Kayıtlı Kullanıcı
ekteki dosyanın 6. sayfasını tek tek hesaplayacaksınız.bunların hesabı her yerleşim yerine göre farklılık gösterir. ama daha önce yapılan bir kaç projden örnek verecek olursak YAPIM maliyeti 10 Ha. için bugün 15 milyon TL yi bulur.

Ekli dosyalar

• D.D. Sahalarinin tasarimi yer secimi ve vahsi depolama alanlarinin islahi.pdf
    909 KB · Görüntüleme: 582

süleymann

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı günler, düzenli depolama sahası lot doluluk oranı, sıkıştırma oranına ilişkin bir kaynağı olan veya bu işlemden anlayan biri yardım edebilir mi? Nasıl yapılacağını bilemedim.

Recep K

Kayıtlı Kullanıcı

ozber

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar. elinde 3. sınıf DDT için fizibilite raporu örneği olan varmı?