Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Düzenli Depolama Tesisi

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Melih Ünal tarafından paylaşıldı.

 1. Melih Ünal

  Melih Ünal CMNet Üyesi

  Arkadaşlar düzenli depolama tesisi inşaat aşamasından sonra alınacak izinler hakkında bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum.
   
 2. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  düzenli deponiler izin lisans yönetmeliğine göre ek1 listesinde yer alıyor ve lisans alınması gerekiyor bunun için önce bakanlıktan proje onayı almanız gerekiyor. Genelde bakanlıktan gelip yerinde inceleme yapıyorlar. Bu arada gerekli evrakları toparlayabilirsiniz. Daha sonra izin lisans yönetmliğinine göre gfb başvurusu yapmanız grekmekte
   
  Veysel Kılıç bunu beğendi.
 3. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Atıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmelikte yer alan Atık Kabul Kriterleri ile ilgili bir sorum olacaktı.
  I. sınıf depolama tesisi sınır değer artırımlarında LOI (Kızdırma Kaybı) parametresi değerinin 3 kat artırımı ile ilgili bir bilgi yer almaktadır.
  Atığımız tehlikesiz vasfında olup sadece LOI parametresi yüksek çıkıyorsa, biz bu artırımı uygulayabileceğiz. Bu artırım tek sefer için mi geçerlidir, yoksa her atık depolamada bakılması mı gerekir?
  Tehlikesiz atık vasfında olup LOI parametresi yüksek olan atıklar için uygulanabilecek depolama yöntemleri nelerdir?
   
 4. Kağan

  Kağan CMNet Üyesi

  GFB başvurusunda istenilen kapasite raporu yerine ne veriliyor?
   
 5. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  Kağan Bey
  Bizim GFB başvurusu yaptığımız düzenli depolama tesisi maden zenginleştirme tesisi ile entegre olduğu için sisteme sadece zenginleştirme tesisin kapasite raporunu yükledim. Sorun çıkmadı.
   
 6. Kağan

  Kağan CMNet Üyesi

  İlginize teşekkür ederim. başvurusu 3. sınıf depolama tesisi olarak planlanan tesis entegre olmadığı için kapasite raporu yerine acaba dolgu yapılacak miktar ile ilgili kübaj hesabı versem kabul olur mu olmaz mıyı düşünüyordum bende.
  bir de Gözlem kuyularının açılması hakkında bilgi verebilirmisiniz? kim yada kimlere açtırabilirim?
   
 7. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  Dolgu yapılacak miktar derken tesiste bertaraf edilecek atık miktarını mı kastediyorsunuz? Eğer kastınız bu ise bence doğru olmaz. Bence diğer türlü de doğru olmaz aslında. Bence en iyisi bakanlığa sormak. Gözlem kuyuları ise tesisin inşaat aşamasında açmıştık. Tesis çalışmadan önce de mevcut durumun tesipiti i,çin analiz yaptırdık. Su sondaj yapan herhangi bir firmayla anlaşabilirsiniz.
   
 8. seyaher

  seyaher CMNet Üyesi

  en yakın ticaret odasına gidin ve kapasite raporu muaf yazısı için için başvurun .başvurudaki durumu analtın size muaf yazısı verirler.
   
  Kağan bunu beğendi.
 9. seyaher

  seyaher CMNet Üyesi

  gözlem kuyuları içinde mehtap hanımın dediği gibi herhangi bir sondaj firmasına açtır. ama projede varsa proje yerlerine yoksa yeraltı suyunun akış yönüne yada en basit tesisin 4 cephesine yaptır. ben öyle yaptım.en önemlisi taban sevieysinin en az 3-5 metre altına in.ilk numuneyi(referans) alırken çevre il müdürlüğünü kontrölünde aldır ben öyle yaptım.ve referans numuneni skyy tablo 1. yaptır.

  genelge 2010/16 Atıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmeliğe İlişkin Genelge ye uy. madde 26 yı iyi oku.
  kolay gesin iyi çalışmalar ..
   
  Kağan bunu beğendi.
 10. Ayşegül Sözeri

  Ayşegül Sözeri CMNet Üyesi

  Katı atık (BELEDİYE ATIKLARI) düzenli depolama tesisi için lisans başvurusu yapacağım. Aranızda daha önce böyle bir başvuru yapan var mı? GFB aşamasında istenen kapasite raporu,ticaret sicil gazetesi ve düzenli depolama tesisi onay belgesi hakkında sormak istediklerim var.
   
 11. Ayşegül Hanım hala yardıma ihtiyacınız varsa yardımcı olabilirim.
   
 12. Ayşegül Sözeri

  Ayşegül Sözeri CMNet Üyesi

  Çok sevinirim Gülse hanım.
   
 13. azize demir

  azize demir CMNet Üyesi

  2. sınıf düzenli depolama tesisleri için (evsel atık-belediye atıkları) çevre bilgi sistemine veri girişi yapılırmı? Hiç yapan oldumu acaba?
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?