Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

E-çevre izinleri sorunlarınız hk. (yeni)

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

 1. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  Arkadaşlar herkese merhabalar,

  Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

  Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

  Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  O zaman ben bir soru ile yeni başlığa bir giriş yapayım. :) Sisteme yüklenecek dosyaların mb olarak aşmaması gereken bir boyut var mı? Mesela benim proses özetim 9,6 mb.
   
 3. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  10 MB
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  :) sınırdayız demek
   
 5. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  Arkadaşlar;

  Fırsat buldukça sizlere destek vermeye devam edeceğim. Bakanlık yardım masası sorununu çözümleyene kadar buradayım :)

  İyi Günler Dilerim.
   
 6. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Bu arada tabi önemli bir soru daha, toplam yüklenecek dosya için mi 10 mb yoksa dosya başına mı ?
   
 7. Sümeyra

  Sümeyra CMNet Üyesi

  Cihan Bey’e ulaşamıyorum. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.

  Sorunum şu ki; aynı vergi numarasına sahip 3 ayrı tesisi çevre izinleri portalına kaydetmek istiyoruz. Ancak bizden önceki danışmanlık firması çevre bilgi sisteminden her tesis için ayrı ayrı kullanıcı adı ve parola almışlar ve 3 tesis içinde bir tesisin adresini ve iletişim bilgilerini girmişler. İzin portalına kayıt için vergi numarasını yazdığımızda tek bir tesis gözüküyor. Bu durumu nasıl çözebiliriz?
   
 8. Alper Bilgin

  Alper Bilgin CMNet Üyesi

  Vergı numarasını alabılır mıyım?
   
 9. İdris Kaval

  İdris Kaval CMNet Üyesi

  Arkadaşlar;
  Danışmanlık firmamızda çalışan bir arkadaşın üzerinde bulunan tesisleri diğer arkadaşın üzerine aldık ve yeni arkadaş üzerinden bazı firmaların GFB başburularını yaptık. Tesisler ile ilgili belgeleri yükleyip son aşamaya geldik. Ancak taahütname kısmına geldiğinde ilerle ve kaydet botunu bulunmadığından ilerleme yapamadık ve taahhütnameye ulaşamadık. Bunun yanı sıra GFb başvuru formunu göster dediğimizde sistem de hala eski arakadaşın adı geçiyor. Fakat tesis danışmanı ise yeni arkadaş gözüküyor. bu ne iş anlamadım yardımlarınızı bekliyor iyi çalışmalar diliyorum.
   
 10. deneyin:)
   
  Okan Öztürk bunu beğendi.
 11. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Yanlış cevap :)
   
 12. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  Olması gereken de her tesis içinde ayrı kullanıcı alınması, danışmanlık firması olarak sisteme giriş yapın, tesis işlemleri, ,işletme protokol işlemleri, yalnızca vergi nosunu yazın ve ara butonunu tıklayın, gelen firma kaydıdır, firma ile protokol yapıp ekledikten sonra danışmanlığını yapacağınız tesis yada tesisleri, yine işletme protokol sayfasında ilgili tesisin yanında bulunan "Tesis İşlemleri" butonunu tıklayarak açılan sayfada seçimini yaparak protokol dosyası ile eklemelisiniz, ondan sonra danışman ata dan çevre görevlisine yetki atayın ve işleminizi bitirin.
   
  Akif Güvercin bunu beğendi.
 13. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  Boyut küçülten programlar yardımı ile boyutu mümkün olduğunca küçültün o zaman rahat imza atarsınız.
   
 14. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim Sedat bey, 10 mb dosya başına sınır mıdır?
   
 15. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  9.aşamada yüklemediğiniz eksik belge varsa bu hatayı alırsınız, ilerle yada kaydet butonları görülmez ve taahhütnameye geçemezsiniz. Firma ile protokol yapmışsanız ve arkadaşınızı danışman atadan eklemişseniz tamamdır, orada görülmesinin sebebi danışman atadan çevre görevlisini çıkarmadan protokolü iptal ettiğinizdendir. Bu da herhangi bir sorun teşkil etmez yalnızca ön yüz ekranında görülür.
   
 16. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  Evet arkadaşım web uygulamalarında elektronik imzanın rahat kullanılabilmesi için 10 mb altı şart diyebilirim. Boyut küçülten Apago PDF Shrink programını tavsiye ederim.
   
  Emre Türk bunu beğendi.
 17. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  dosya başına diye biliyorum. 10 mb ı geçen durumlarda belge bölünerek yüklenmektedir.
   
  Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
 18. adnanyildizz

  adnanyildizz CMNet Üyesi

  Sedat Bey selamlar,GFB başvurusunda bulunuyoruz ama 6.adımı geçemiyoruz,sizi arardık beraber 6.adımı geçiyorduk,yardım masası olmadan biz nasıl geçicez?
   
 19. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  6.AŞAMA alanları boş geçmeyin, örneğin ada yoksa "0" sıfır girin, harita koordinat bilgilerinin girişini yaptıktan sonra kaydedin, eğer eksik yada hatalı veri girişiniz olursa bir sonraki adıma geçmeden hata ekranı alırsınız.
   
 20. hüsne

  hüsne CMNet Üyesi

  Sedat Bey merhaba,
  Danışmanlık yaptığımız bir firmamızın çevre izni için talep edilen ek belgeleri sisteme yükledim. Ancak tekrar kontrol için kendi baktığımda sistemde yüklenmiş herhangi bir belge olmadığını gördüm. Konuyu İl Çevre Müdürlüğü' nden dosya memuru ile görüştüm. Kendisinin sisteminden kontrol ettik. Dosyalar onda yüklü görünüyor ancak bu seferde dosya memurunun değerlendirmesi neticesi kullanacağı kabul ve red seçenekleri yok. İl Çevre Müdürlüğü' nden sorunu çözemedik. dosya memuru da sizinle irtibat kurmamızı istedi. Bakanlıktaki sistem değişikliğinden dolayı da kimseden yardım alamadım. bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...