E-çevre izinleri sorunlarınız hk. (yeni)

ammar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Alp Erdem Elektrik (3. Havalimanı Şantiyesi)
Arkadaşlar merhaba izin lisans işlemlerinde erteleme olacak mı?
3 firmam var bu ay sonuna başvuru yapmam gereken, ne analiz yaptırabildim ne de erteleme konusunda herhangi bir kimseden bilgi alabildim.

Murat TÜYLÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Süreçler ve sistem devam ediyor.
Saha ziyaretleri ve ölçüm/analizler Nisan ayı sonuna kadar durduruldu. Sistemde bir ilave süre verilir mi? Sanmıyorum.
İl Müdürlükleri/Bakanlık nöbetleşe çalışmaya devam ediyorlar. Size verecekler cevap şu olacaktır.
- bu ay sonuna kadar başvuru yapmanız gerekiyorsa çoktan ölçüm vs. yaptırmış olmanız gerekirdi.

Dolayısıyla eksik evrakla süreyi kaçırmadan başvurularınızı yapın, eksiklik aşamasında eksiklerinizi tamamlarsınız.

Hazel A.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Madencilik Sektörü
Arkadaşlar Günaydın,

Entegre Çevre Bilgi Sisteminde, Çevre İzin ve Lisans Uygulamasına giremiyorum. Bunu şuan içi yaşayan başka kimse var mı? Sadece bende mi açılmıyor :(

Özgün Yağız ÖZGÖREN

Yönetim Grubu
Firma
Yurt Geri Dönüşüm
8:00'den önce denedim giriş sağladım ancak şuan açılmıyor.

Mustafacan

Kayıtlı Kullanıcı
izin lisans portalına girdiğimde ;
danışman çevre görevlisi izin lisansa
giriş yapar şeklinde yazı çıkıyor. Firma
EK-2 kapsamında

cengelmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ERÇEV ÇEVRE YÖNETİMİ
Sisteme kendinizi atamanız işe giriş bildirgenizi yüklemeniz gerekmektedir, bu işlemler sonrasın e izin sayfasına girebileceksiniz.

Zeynep_yz

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba ,

Ambalaj toplama ayırma ve geri kazanım tesisinde e izin sisteminden başvruyu tamamlamak ve e imza ile imzalanmak istendiğinde "Yeterlik Uygulamasında tesisin kapsamını seçiniz. (Danışman firma/ÇYB yetkilisi Hizmet verilen tesis listesinden tesis kapsamı seçilmelidir.)" uyarısı çıkmaktadır. Ancak firmada tam zamanlı çevre mühendisi çalışmakta olup, şu zamana kadar her hangi bir danışmanlık firmasından hizmet alınmamış ve firmada çevre yönetim birimi hiç kurulmamıştır. Bu tarz bir durumla karşılaşan var mı? Tesisin kapsamının seçileceği yeri hakkında fikri olan var mı?

Teşekkürler.

RKayacan

Kayıtlı Kullanıcı
Yeterlilik uygulamasında atandığın tesisin olduğu yeri bulup oradan kapsamını seçiyorsun ek-1, ek-2 diye o kısım seçilmemiş sanırım

Önceki cevapları görüntüle…

FirdevsSZR

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Beton
@Zeynep_yz üzerinden çok zaman geçtiği için yerini ve sekmesini hatırlayamıyorum. Şu anda sistem güncelleniyor uyarısı verdiği için sisteme de giremiyorum. Sisteme girebildiğimde yardımcı olmaya çalışırım tabi ki.

Diğer cevapları görüntüle…

FirdevsSZR

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Beton
@Zeynep_yz Firma yetkilisinin hesabından kapsam seçme kısmını tekrar bulmaya çalıştım, fakat bulamadım. Zamanında yazılım mühendisi tarafından gelen mailiekte iletiyorum. Yeterlik uygulamasını tekrar incelediğimde en altaki tesis işlemleri kısmından denenebileceğini düşündüm.

Ekli dosyalar

Zeynep_yz

Kayıtlı Kullanıcı
@FirdevsSZR teşekkür ederim hassasiyetiniz için . Ama firmadaki işlemler danışman firma üzerinden yürümüyor . Firma bünyesinde tam zamanlı çalışan çevre mühendisi tarafından yurutuluyor. Mailde ki yonlendirme ise danışman firmaların hizmet işlemleri için. Sonrasında hallettim. Problem yaşamadım. Demek ki sistemsel bir problemdi.
iyi aksamlar