• CMNet Online Söyleşiler #1 - Artemis Arıtım insan kaynakları müdürü Sayın Hakan Maden ile Kariyer Basamakları ile başlıyoruz.
    Tarih: 16 Temmuz 2020 Perşembe
    Saat: 20.30

Ekok metal uygulaması

deryanil

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
28 May 2009
Mesajlar
117
Tepki puanı
176
Puanları
43
Şehir
Ankara
Firma
....
Arkadaşlar Merhaba,

Çevre Bakanlığının EKOK Metal uygulamasıyla ilgili sisteme kayıt yaptınız mı. Biz listede yer almıyoruz. Yine de yapmak gerekir mi. Sürekli e-mail gönderiyorlar.
 

Ekli dosyalar

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
19 Ara 2009
Mesajlar
2,915
Tepki puanı
7,223
Puanları
338
Yaş
28
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Şehir
Tekirdağ
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Listede yer alan tesisimi yaptım, kapsamda olmayanı yapmadım. Listede yer almayan için "niye yaptırmadın" diyemezler, sürekli mail atıyorlarsa Görkem Yeşilyurt'u arayıp iletin durumu. Muhtemelen listede yer alan herkese tekrar tekrar atıyorlar çünkü yetişmemiştir. O kadar çok veri girişi yapmak gerekiyor ki 2-3 gününü alıyor insanın.
 

dora

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
26 May 2014
Mesajlar
18
Tepki puanı
6
Puanları
3
Yaş
41
Firma
çevre uzmanı danışmanlık
Merhaba Arkadaşlar
Külçe hammade kullanarak Demir dışı metal döküm yaparak otomotiv yedek parça üreten firmamın kapasite raporunda alüminyum döküm üretim kapasitesi günlük iki ton. Yönetmelik taslağında Ek-1 listesinde 2.5 maddesi (b) de günlük 20 tondan bahsediyor. Buna göre kapsama girmiyoruz ancak (a) bendini anlayamadım. İkincil hammadde külçe alüminyum mu oluyor? Metalürjik derken saflaştırmaktan mı bahsediyor? Bu konuda bir fikri olan var mı ? Hangi işlemleri yaparsak (a) bendine dahil oluruz?

2.5. Demir dışı metallerin işlenmesi:

(a) Cevherden, konsantrelerden ve ikincil hammaddelerden kaynaklardan metalürjik, kimyasal veya elektrolitik işlemlerle demirli dışı metal elde edilmesi,
(b) Demir dışı metallerin, geri dönüştürülmüş ürünlerin eritilmesi, alaşımlanması ve demir dışı metal dökümhane kurşun ve kadmiyum için günlük 4 tonu aşan, diğer metaller için günlük 20 tonu aşan eritme kapasitesiyle işletilmesi.
 
Üst