Entegre çevre bilgi sistemi hakkında

Fatih Koçak

Genel yönetici
Genel yönetici
Başlık
11
Tepki
1.300
Mezuniyet
2015—16
e izinde sıkıntı devam ediyor aynı hatayı bende alıyorum
E yeterliliğe giriliyor ancak takvim kısmında sıkıntı var
@Seçil Erdem

Evin Ersoy

Daimi üye
Başlık
6
Tepki
12
GFB başvurusu aşamasında ek kapsamı silik görünüyor ve dolayısıyla kapsam seçimi yapamıyorum. il müdürlüğü uygunluk aşamasında sorun yaşamadım. uygunluk yazımı aldım ama gfb de sorun yaşıyorum. yeterlilikte falan sorun yok. ek kapsamı görünüyor. nedeni ne olabilir. yardımcı olursanız sevinirim.

Fatih Koçak

Genel yönetici
Genel yönetici
Başlık
11
Tepki
1.300
Mezuniyet
2015—16
EKÖK sistemi ile ve Uygulaması ile ilgili bir yazı alan veyahut çalışma yapan var mıdır acaba ?
Bir de uygulama şu anda çalışmıyor sanırım daha önce kullanan var mıdır ?

Kara--

Daimi üye
Başlık
2
Tepki
59
@Fatih Koçak
bende bugün aldım firma sahibinin firma uygulamalarından acarsınız uygulama açık ama henüz birşey yapmadm

Yasemin Mendeş

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
93
Yazı mail olarak ulaştı ve süre vermişler bu ay içinde tamamlanması gerekiyor. Anket gibi biraz başlamıştım. Tesis bazlı sorular oluyor.

Boranss

Daimi üye
Başlık
19
Tepki
143
@Yasemin Kocabey
konuyu ilk defa duyuyorum biraz bilgi verirmisiniz

ezgig

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
67
@Yasemin Kocabey
Yasemin Hanım, yönetmelik hala taslakta gözüküyor. Yani yasal mevzuata geçmeden neyin beyanını yaptıracaklar anlayamadım ama size gelen yazıyı bizlerle de paylaşabilir misiniz?

Fatih Koçak

Genel yönetici
Genel yönetici
Başlık
11
Tepki
1.300
Mezuniyet
2015—16
Bende uygulama açılınca baktım.
Bir anket şeklinde düzenlenmiş ancak çok detaylı olduğu için firmada üretim anlamında tüm konulara vakıf olan bir kişiyle doldurulması gerekiyor.
Ben direk firmaya ilettim. Çevresel kısımlarda destek olacak şekilde onlardan doldurmasını istedim .
Gelen mailde 25 ocağa kadar doldurulması gerektiği için açıkçası bekleme yapmak hata olur diye düşünüyorum

Beril Çataltepe

Daimi üye
Başlık
4
Tepki
464
Mezuniyet
2016—17
EÇBS'de Motatkds uygulamasına giriş yapamıyorum, oturum bilgileriniz alınamadı diyor. Bu hatayı alan var mı şuan?

cmbatuhan

Daimi üye
Başlık
11
Tepki
5
Bende de durum aynı bekliyorum sistemde güncelleme olduğunu düşünüyorum bu aralar sık sık güncelleme oluyor

sistem açıldı arkadaşlar

Başlık
0
Tepki
0
merhabalar firmalarımın bazılarında motat üzerinden beyan listesini tıkladığımda eski beyanları görünmüyor. Bu durumla karşılaşan varmıdır?

Ünal Kemal

Daimi üye
Başlık
11
Tepki
20
@ebruarslan25
Merhabalar, Entegre Çevre Bilgi Sistemine ilk kayıt yaparken "Eski sistemde aynı tesis ismi birden fazla kaydı var ise" yeni sisteme kayıt yapılırken eski kayıtlardan ECBS aktifleştirdiyseniz eski beyanları göremezsiniz" bundan dolayı motat içerisinde beyanları ulaşamazsınız. Bir kontrol etmeniz gerekir!
Özellikle şuna dikkat edin eski 2017 yılı atık beyanı tablosunda tesisin adına bakın ve o tesis ismi yer alan ECBS akfifleştirirseniz eski beyanlarının hepsini görebilirsiniz...

Boranss

Daimi üye
Başlık
19
Tepki
143
@ebruarslan25
EVET bende de aynısı var şu anda

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Başlık
25
Tepki
2.277
Mezuniyet
2013—14
@ebruarslan25

Şöyle bir durum olabilir mi; HESAP kısmından aktif ettikten sonra TESİS kısmında birden fazla aynı tesisten olabilir. Bir tanesi aktifleştirilmişse, aktifleştirilmiş olanlarda eski beyanlar yoksa bu durumla karşılaşabilirsiniz. 1 Firmamın EÇBS'de 3 tesisi görünüyor. Bir tanesinde 2017 beyanı varken, diğeri hesapta 2013-2014-2015-2016 beyanı duruyor :)

Kara--

Daimi üye
Başlık
2
Tepki
59
Peki ne yapacağız mükerrer olanların hepsi mi aktif olacak?

Yukarı Alt