Entegre çevre bilgi sistemi hakkında

Emrah Bozkurt

Daimi üye
Başlık
3
Tepki
170
aynı sorun bende de olacak gibi. yan parsele şube açıyoruz, denetimde bana ilk söylenen atıklarınız bu adresten çıksın kesinlikle yeni parselden değil dediler. daha önce başlarına geldiğini, önceden ona göre aksiyon almamız gerektiğini belirttiler.

Beril Çataltepe

Daimi üye
Başlık
5
Tepki
558
Mezuniyet
2016—17
Bizim de yıllardır o şekilde yapıyorlarmış, atıkları diğer tesise taşıyıp ordan gönderiyorlarmış. Bu sistem başlı başına yanlış dedi gelen mühendis, cezai işlem uygulanacak diye düşünüyorum

Önceki cevapları görüntüle…

Beril Çataltepe

Daimi üye
Başlık
5
Tepki
558
Mezuniyet
2016—17
@Fatih Koçak Merhaba Fatih Bey,

Maalesef İl Çevre'ye gidebilme ihtimalim şu sıralar hiç yok çünkü bir denetime hazırlanıyoruz ve çalışmalarımız çok yoğun. Ancak telefonla kendilerine ulaşmaya çalışacağım, şu konuda şunu yapmayı düşünüyoruz, bu konuda bunu yapacağız vs. bahanesiyle bir konuşma planlıyorum. Başka bir sıkıntı yoktu değil mi falan diye ağız yoklayacağım, bakalım :)

Leyla Emlek

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
11
Mezuniyet
2014—15
Merhaba,
Entegre çevre bilgi sisteminde tesis kaydı yaptım ancak vergi numarası yanlış olduğu için ayrı bir firma gibi görünüyordu. Artık sistemden vergi no değişikliği yapılamadığını ve tesisi yeniden eklemem gerektiğini söylediler. UAVT kodu aynı olduğu için yeni tesis eklememe de sistem izin vermiyor. İl çevre de vergi no su yanlış olan şubeyi silemeyeceğini öyle bir işlem olmadığını söylüyor. Bu konuda ne yapabilirim?

farukayhanaydın

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
7
Mezuniyet
2017—18
merhabalar çalıştığım tat firması danışmanlık sözleşmesini yenilemedi bunun için herhangi bir yere bildirim yapılıyor mu ? Hala ambalaj beyan sisteminde benim haricimde sorumlu kişi olarak gözüküyorlar da.

ns_415

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
256
Entegre Çevre Bilgi Sistemi,Yeterlilik Uygulaması,Kurum Kuruluş İşlemleri,Tesis Listesi kısmından devam eden protokolleri, bitiş tarihlerini inceleyebilir, yeni protokol ekleyebilir ve kaldırabilir çalıştığınız Tat firması.

kubraeren

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
195
Mezuniyet
2016—17
@hatice BURAL Tesis listesinde protokolü güncellemek istediğiniz tesisin üzerine çift tıklayın karşınıza Protokol Belge güncelle diye bir kutu açılacak oraya tarihi ve protokolünüzü yükleyin kabul ettikten sonra işlem gerçekleşmiş olacak

Gülin Ç.

Yönetim Grubu
Yönetim Grubu
Başlık
12
Tepki
2.502
Mezuniyet
2007—08
Tat firmasında danışman bildirim yapabiliyor mu ? Bunu yapması gereken kişi tam zamanlı Çevre Görevlisi olması gerekmekte.

Leyla Emlek

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
11
Mezuniyet
2014—15
Merhaba,
Aynı vergi numarasına sahip iki TAT'a biri merkez biri şube olmak üzere tek bir çevre görevlisi bakabiliyor mu? Eski yönetmeliğe göre bakabiliyordu ama yeni yönetmelikte çevre yönetim biriminden bahsediliyor.

Ömer Es

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
67
Bizim de bahsettiğiniz koşullarda bir Tat tesisimiz var, bakanlıktan Demirhan Bey ile görüşmüştüm kendisi Çevre Danışmanlık yönetmeliğine göre çelişen durumlar oluyor bu nedenle iki tesise ayrı mühendis olmalı demişti.( Eski yönetmelik şartları altında sormuştum) Biz zaten 2 müh. olduğumuz için çok zorlamadık durumu ama Bağlı bulunduğunuz İl çevre ye danışıp onların da fikrini bize söylerseniz çok sevinirim.

Ömer Es

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
67
@Leyla Emlek Bu durum bence ancak ani bir denetim esnasında Çevre görevlisi belgeleri ve sgk girişleri istendiğinde ortaya çıkabilir diye düşünüyorum. Normal şartlarda çalışan arkadaşınız olduğu için neden yenilemediği şartları açıklandığında da çok ters bir memur değilse anlayışla karşılanabilir diye düşünüyorum.

eceeyldrm

Aktif üye
Başlık
3
Tepki
1
MERHABALAR. Ecbs de yetkili değişikliği başvurusu yaptım. Başvurunuz onaylandı yazıyor ancak herhangi bi döküman cıkmadı. Ne yapmam lazım.

Gülin Ç.

Yönetim Grubu
Yönetim Grubu
Başlık
12
Tepki
2.502
Mezuniyet
2007—08
Nasıl bir belge ?

Dilekçeyi İl Çevre Müdürlüğüne götürdünüz mü ?

eceeyldrm

Aktif üye
Başlık
3
Tepki
1
Başvuru dilekçesi cikiyo sistemden o bi türlü çıkmadı. Ama hallettim sonunda. Şuan yetkili olan kişinin hesabından girip yetkili değişikliği yapmaya çalıştığım için olmamış. Kendi e devlet şifremden girince halloldu. Teşekkür ederim herkese.

Olgaç Sürmelihindi

Videocu
Yönetim Grubu
Başlık
119
Tepki
5.122
Ece Hanım Merhaba, yakın zamanda bende yetkili değişikliği yapmıştım ve onaylandıktan sonra herhangi bir belge çıkmadı.

22917

hatice BURAL

Daimi üye
Başlık
5
Tepki
13
ecbs de protokol onaylama işlemini nereden yapıyorduk arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

deucevre

Daimi üye
Başlık
9
Tepki
12
Merhaba arkadaşlar tesisime entegre çevre bilgi sistemi üzerinden tesis eklemek istiyorum fakat ekteki gibi "sistemde kayıtlı kişi bilgisi bulunamadı" diye hata vermektedir. (Tesis yetkilisi çevre görevlisi değil.) Böyle bir hata ile karşılaşan var mı, varsa nasıl çözüm gerçekleşti.

Dosyalar

p.culha

Daimi üye
Başlık
2
Tepki
288
Yanlış bilmiyorsam tesis yetkilisi ecbs ye kendi e devlet bilgilieri ile bir kez girmesi gerekiyor 🤔

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Etkinlik Grubu
Başlık
13
Tepki
1.608
Mezuniyet
2015—16
Günaydın,

Tesis yetkili eklemelerde eklenecek kişi EÇBS sistemine daha önce giriş yapmadı ise sistemde çıkmıyor.
Eklenecek kişi e-devlet kul. adı ve şifresi ile bir kez giriş yaparsa sorun ortadan kalkıyor.
İlk girişte doğrulama bilgileri de çıkabiliyor o aşamanın da tamamlanması gerekiyor.

esra esra

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
7
Merhaba izin lisans başvurusu yaparken eimza da sorun yaşayan varmı?

Hazel A.

Daimi üye
Başlık
6
Tepki
416
Mezuniyet
2013—14
@esra esra Merhaba Esra Hanım, sadece izin lisans başvurusunda mı yaşanıyor bu durum? Ben uygunluk başvurusu yaptım ama herhangi bir sorun yaşamadım.

Yiğit KURT

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
73
Mezuniyet
2009—10
@loydbraun Hocam aldığınız hata framework hatası. DÜn arkadaşımda aynı hatayı aldı devam ile ikinci denemesinde imza attı. Benim bilgisayarımda hiçböyle bir hata almadım. İmza atabiliyorum.

esra esra

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
7
böyle bir uyarı geliyor. Ne yapmalıyım çözmek için

22968

Dosyalar

Başlık
0
Tepki
2
Mezuniyet
2017—18
Merhaba Esra hanım,
İlk uyarıyı bende aldım az önce ama bir alttaki fotoğrafta çalıştır dediğinizde indiriyor ve sonrasında e imza parolanız ekrana geliyor .Sonrasında imzalanıyor .

Ahmet Çelik

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
8
Mezuniyet
2014—15
Ben google chrome meta4 clickone eklentisini kurup tekrardan öyle imzalamanızı öneririm bi süre önce bizde de aynı sorun vardı ve bakanlıkla görüştükten sonra bu program ile yapabileceğimiz söylendi eklentiyi kuruduktan sonra e imzayla imzalıyabildik isterseniz bide bu şekil bi deneyin iyi çalışmalar.

Leyla Emlek

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
11
Mezuniyet
2014—15
Merhaba, ilk kez TAT için il müdürlüğü uygunluk yazısı başvurusunda bulunacağım. Başvuru ekranında lisans konusu olarak Ambalaj atığı toplama ayırma gibi bir ibare yok, hepsi geri kazanım olarak görünüyor. Bir de muafiyet yazıları var. Herhangi bir muafiyet yazısı da almadım. Nasıl ilerlemem gerektiği konusunda bilgisi olan var mı?

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Etkinlik Grubu
Başlık
13
Tepki
1.608
Mezuniyet
2015—16
Merhaba ,
Ambalaj TAT veya Tehlikesiz TAT belgelerini almak veya yenilemek için sistemden ilerleme yapmıyorsunuz.
Sistemden Geri Kazanım lisanslarınızı ve hangi konudan tabi iseniz İzin belgenizi yenilemek için ilerleme yapabilirsiniz.
TAT olarak hangisini almak istiyorsunuz ?

masaliş

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
6
İzin lisansta imzalama yapabiliyor musunuz arkadaslar

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Başlık
27
Tepki
2.703
Mezuniyet
2013—14
Mobil imza ile yapabiliyorum ancak E-İmza'da sorun olduğu bilgileri geliyor.

A.samet

Daimi üye
Başlık
4
Tepki
24
Mezuniyet
2013—14
e imza da sorun yaşayan var mı izin lisans başvurusu yapacağım e imza imzalamıyor.

A.samet

Daimi üye
Başlık
4
Tepki
24
Mezuniyet
2013—14
mobil imzam da yok ki mecbur bakanlığa gideceğim yarın.

ns_415

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
256
Bende sıkıntı yaşadım bugün. Ama oldu. E-imza yı satın aldığınız firma ile iletişime geçtiniz mi onlar, uzaktan bağlantı ile yönlendiriyor.

A.samet

Daimi üye
Başlık
4
Tepki
24
Mezuniyet
2013—14
e imza yı aldığım firma ile iletişime geçmedim bide onlarda iletişime geçiyim teşekkür ederim hatırlatmanız için.

ns_415

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
256
Merhaba;
Vize sürecim bitmeden başvuru yaptım, ancak araya bayram tatili girince şuan -4 gün içerdeyim, bu durumda sıkıntı çıkar mı, böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba?

23125

A.samet

Daimi üye
Başlık
4
Tepki
24
Mezuniyet
2013—14
siz başvurunuzu yapmışsınız onay sürecinize girmiş bende aynısı yaşadım başvurumu yaptım vize süresi bitmeden ama hemen onaylanmadığını için eksi gün olarak bende de yazıyordu.

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Başlık
27
Tepki
2.703
Mezuniyet
2013—14
Onay süreci aslında belgeleriniz onaylandı demek. İnceleyen memur, şube müdürü, daire başkanı, müdür vs. derken hepsinin imzası uzun sürüyor. Muhtemelen belgeniz çıktığında, tarih olarak dosyaların onaylandığı süre yazacak. Şu anki -4 önemli değil.

Başlık
0
Tepki
1
Mezuniyet
2015—16
Merhaba, çevre görevlisi belgesi için başvuru yapıyorum fakat ecbs-->şahıs uygulamalarını tıklayınca "Kullanıcı Zaman Aşımı" uyarısı alıyorum. Çözümü nedir acaba?

Dosyalar

A.samet

Daimi üye
Başlık
4
Tepki
24
Mezuniyet
2013—14
evet volkan bey dünden beri yeterlilik uygulamasına girmiyor bende aynı hatayı veriyor.Beklemekten başka çözümü yok sistem bakımı alınmıştır ondan hata veriyor.

taze mühendis

Aktif üye
Başlık
2
Tepki
33
Yeni çıkacak yönetmeliğe göre güncelleme yaptıklarını düşünüyorum. İki gündür ben de giriş sağlayamıyorum

Yukarı Alt