Geri kazanım tesisi için şube açılışı

Melike YILDIZ KURTAR

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
19 Mar 2017
Mesajlar
181
Tepki puanı
190
Puanları
43
Yaş
25
Şehir
İstanbul
Firma
Aktif iş arayışında
Arkadaşlar merhaba,
Şube açılışı ile ilgili yardıma ihtiyacım var;
Tehlikeli / Tehlikesiz Atık Geri Kazanımı yapan bir tesiste çalışıyorum. Mevcut tesisimiz yetersiz kaldığı için yan parseldeki alana da tehlikesiz atık geri kazanımı amacıyla bir fabrika kurduk ve bu fabrikanın 'Çed Gerekli Değildir' kararı çıktı. Bu karar doğrultusunda tesisin lisans alım işlemlerine başlayacağız fakat süreç nasıl işleyecek bilmiyorum. Yeni kurduğumuz bu fabrikanın ticari ünvanı mevcut tesisimizle aynı o nedenle bu fabrika için yapılan işlemler şube olarak mı ilerlemeli? Kapasite raporu aynı isimle başka bir tesis için nasıl alınır? Önce şube açılışı mı yapılmalı ve bu işlem nasıl gerçekleştirilir? Aklımda bir takım soru işaretleri var. Yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim..
 

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Katılım
11 Şub 2013
Mesajlar
5,371
Tepki puanı
8,847
Puanları
338
Yaş
31
Web Sitesi
www.linkedin.com
Şehir
Gaziantep
Firma
Aktif İş Arayışında
Melike Hanım Merhaba,
Yan parsele yeni bir firma kurdunuz ve firmanın sahibi ile ticari unvanı aynı. Eğer yan parselin adres bilgileri farklı olursa o zaman siz geçici faaliyet belgesinden başlama üzere işlemleri yapacaksınız. Bu firma için ticaret sicil gazetesi çıkarmanız gerekmektedir. Kapasite raporuna başvuru yaparken ilgili birim sizden ticaret sicil gazetesi,tapu vb. belgeleri isteyebilir. Zaten bu firmayı şube olarak açabilirsiniz ve şube kelimesi eklettirmek gerekmektedir. Eğer siz mevcut yerinizde genişletme yapsaydınız çevre izin ve/veya lisans yenilemesi yapardınız. Ancak yan parsele tesis kurulacağı için benim şahsi fikrim adres bilgileri farklı olabilir. Dediğim gibi en baştan geçici faaliyet belgesi alarak işlemlere başlayacaksınız.
 

Melike YILDIZ KURTAR

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
19 Mar 2017
Mesajlar
181
Tepki puanı
190
Puanları
43
Yaş
25
Şehir
İstanbul
Firma
Aktif iş arayışında
Anladım Olgaç Bey, teşekkürler.
 
Önceki cevapları görüntüle…

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Katılım
5 Ocak 2016
Mesajlar
2,053
Tepki puanı
4,446
Puanları
338
Yaş
27
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Şehir
Kocaeli
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
Melike Hanım Merhaba ,

Olgaç Hocamın da dediği gibi direkt olarak şube ibaresi eklemeniz gerekmektedir. Sizin mevcut bulunduğunuz adres dışında bir tesis kurmak istediğiniz için bu yolu izlemelisiniz. Aynı şekildeki bir firmam için bu aşamaları uyguladık. Dolayısyla a firması gebze şubesi tarzında veya a-2 şubesi tarzında işlemleri uygulayarak ilerlemelisiniz.
 
Üst