• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gti̇p ve atık kodları hk.

  • Konuyu başlatan Anonim (1d4b)
  • Başlangıç tarihi
A

Anonim (1d4b)

Merhaba arkadaşlar,
GTİP numaralarının hangi atık koduna denk geldiğini nasıl öğrenebilirim?
 
Sorunun basit bir cevabı var. Elinizde GTİP yoksa malzemenin ne olduğunu biliyorsanız

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .


Elinizde GTİP varsa ve atığınız herhangi bir kontamine olmadan atık haline gelmiş ise Atık Hiyeraşisinde GTİP olan ürün hangi sınıfa geliyorsa o atık koduna denk gelir. Kısaca GTİP olan bir malzemeniz var, malzemeniz işlem görmemiş bir atıksa bu işlem. Yok GTİP olan malzemeyi biz üretimde kullandık o zaman prosesi falan bilmemiz lazım, bugün başka bir soru var, bu tarz bir soruyla gelmelisiniz.

Bazı GTİP Kodu olup atık olan malzemeler var. Fren Sıvıları, Balatalar gibi. Bu tarz durumda 16 ile başlayan kodlarla gidiyor. Sağlık Sektöründeki atıklar genelde 18 ile başlayan kodlarla gidiyor. Saygılarımla.
 
Üst