Gürültü ölçümü

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
Saipem
üzülme halledersin. Ama gürültü konusunda daha fazla paylaşımlarını bekliyoruz :)

Aslı Boyacı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
gürültü ölçümü için firmanın yeterlilik belgesi alması dısında herhangi bir eğitime ,seltifikaya v.b. ihtiyac varmı?

cevrecy01

Kayıtlı Kullanıcı
personelinde sertifikası olamalı(a-b-c sertifikaları)

S

schenkal

Bitirme ödevim bu konu hakkında. Zonguldak Gürültü Haritası'nı çıkarıyorum, ilgilenenlere tezimi atabilirim.

Emine Bayraktar

Kayıtlı Kullanıcı
aslı hanım, çevre mevzuatına ilişkin çevresel gürültü ölçümü yapacak personelin a tipi, akustik ölçümler yapacak ve gürültü haritaları hazırlayacak personelin ise b tipi sertifika programlarına katılarak programı başarı ile tamamlaması gerekiyor. Bu eğitimler de belirli dönemlerde odtü de ve sanıyorum boğaziçinde düzenleniyor.

Emine Bayraktar

Kayıtlı Kullanıcı
@schenkal

çalışmanı incelemeyi isterim.

İsmet Arslan

Kayıtlı Kullanıcı
ayrıca fizik mühendisleri odasında da mevcut

Bilal E.A

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ALMERGROUP
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
bak bu adresde gürültü sertifikası veren kurulusların adresleri var oradan takip edebilirsin.Gürültü ölçümü yapabilmek için ölçüme giden arkadaslarından 1 kişinin sertifikası yani işi bilmesi yeterli diğeri iç eğitim alarak da yanında gidebiliyor.Sertifika almak en iyisi tabiki;)

Şiyar AKGÜL

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Diyarbakır Çevre Analiz Merkezi
Arkadaşlar merhaba gürültü ölçümü esnasında doğrulama yapmak için kalipratörle ölçüm yaptığında 94 okuması gerekirken 93 okuyorsa bunun belirli bir belirsizliği varmıdır standarda baktım 1996-2 ve 1996-1 de göremedim + 1 -1 diye biliyordum fakat bu belirsizlğin yanlış olduğunu belirli bir yüzdelik oranın olduğu ifade edildi bilen varsa yardımcı olabilirmi?

D

deleted25658

Elinde Çed kapsamında yapılan Çevresel Gürültü rapor örneği olan arkadaş var mı ? (raporlama için ilk defa karşılaştım)

AYDINLATMA ÖLÇÜMÜ ...

Ekli dosyalar

• TL-DT-ML-033-AYDINLATMA DUZEY TAYINI TALIMATI_Rev1.pdf
    369.2 KB · Görüntüleme: 17