• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gürültü ölçümü

aslı hanım, çevre mevzuatına ilişkin çevresel gürültü ölçümü yapacak personelin a tipi, akustik ölçümler yapacak ve gürültü haritaları hazırlayacak personelin ise b tipi sertifika programlarına katılarak programı başarı ile tamamlaması gerekiyor. Bu eğitimler de belirli dönemlerde odtü de ve sanıyorum boğaziçinde düzenleniyor.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
bak bu adresde gürültü sertifikası veren kurulusların adresleri var oradan takip edebilirsin.Gürültü ölçümü yapabilmek için ölçüme giden arkadaslarından 1 kişinin sertifikası yani işi bilmesi yeterli diğeri iç eğitim alarak da yanında gidebiliyor.Sertifika almak en iyisi tabiki;)

Arkadaşlar merhaba gürültü ölçümü esnasında doğrulama yapmak için kalipratörle ölçüm yaptığında 94 okuması gerekirken 93 okuyorsa bunun belirli bir belirsizliği varmıdır standarda baktım 1996-2 ve 1996-1 de göremedim + 1 -1 diye biliyordum fakat bu belirsizlğin yanlış olduğunu belirli bir yüzdelik oranın olduğu ifade edildi bilen varsa yardımcı olabilirmi?

Elinde Çed kapsamında yapılan Çevresel Gürültü rapor örneği olan arkadaş var mı ? (raporlama için ilk defa karşılaştım)

AYDINLATMA ÖLÇÜMÜ ...

Ekli dosyalar

• TL-DT-ML-033-AYDINLATMA DUZEY TAYINI TALIMATI_Rev1.pdf
    369.2 KB · Görüntüleme: 23