Gürültü ölçümü

Aslı Boyacı

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
gürültü ölçümü için firmanın yeterlilik belgesi alması dısında herhangi bir eğitime ,seltifikaya v.b. ihtiyac varmı?

S

schenkal

Bitirme ödevim bu konu hakkında. Zonguldak Gürültü Haritası'nı çıkarıyorum, ilgilenenlere tezimi atabilirim.

Emine Bayraktar

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
aslı hanım, çevre mevzuatına ilişkin çevresel gürültü ölçümü yapacak personelin a tipi, akustik ölçümler yapacak ve gürültü haritaları hazırlayacak personelin ise b tipi sertifika programlarına katılarak programı başarı ile tamamlaması gerekiyor. Bu eğitimler de belirli dönemlerde odtü de ve sanıyorum boğaziçinde düzenleniyor.

bll_2081

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
bak bu adresde gürültü sertifikası veren kurulusların adresleri var oradan takip edebilirsin.Gürültü ölçümü yapabilmek için ölçüme giden arkadaslarından 1 kişinin sertifikası yani işi bilmesi yeterli diğeri iç eğitim alarak da yanında gidebiliyor.Sertifika almak en iyisi tabiki;)

Ş.AKGÜL

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar merhaba gürültü ölçümü esnasında doğrulama yapmak için kalipratörle ölçüm yaptığında 94 okuması gerekirken 93 okuyorsa bunun belirli bir belirsizliği varmıdır standarda baktım 1996-2 ve 1996-1 de göremedim + 1 -1 diye biliyordum fakat bu belirsizlğin yanlış olduğunu belirli bir yüzdelik oranın olduğu ifade edildi bilen varsa yardımcı olabilirmi?