• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hazır beton çamurları

umitboz

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
21 Ocak 2015
Firma
danışmanlık
Arkadaşlar Hazır Beton üretimi yapan firmaların, üretim sonucu oluşan beton çamurlarını İstanbul içerisinde alabilecek bir firma gerekli bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
 
http://www.atiksahasi.com/icon/sil.pngManisaSÜREKO ATIK YÖNETİMİ NAKLİYE LOJİSTİK ELEKTRİ- 10 13 14 : Atık beton ve beton çamurları
http://www.atiksahasi.com/icon/sil.pngAdanaITC INVEST TRADING & CONSULTING AG-TÜRKİYE AN- 10 13 14 : Atık beton ve beton çamurları
http://www.atiksahasi.com/icon/sil.pngTekirdağEKOLOJİK ENERJİ A.Ş. ÇORLU ŞUBESİ- 10 13 14 : Atık beton ve beton çamurları
[TBODY] [/TBODY]
 
@Melis Kara

Genelde çökeltme havuzundan çıkan beton çamurlarının içinde Çimentodan hariç toz toprak vs 'de olduğu için hiçbir Kaliteci bunu kullanmak istemez. Çünkü değerleri dalgalı bir malzeme kullanmış olursunuz.Bakanlık atığın bertarafı yönünde hareket edebilir ama birde bunun Şehircilik kısmı var ki, onlarda Yapı Laboratuvarlarıyla Kaliteyi test ediyorlar.
 
Hazır Beton Tesislerinde arıtma işlemi sonucu oluşan beton çamurlarını geri kazanıma verebilen var mı? İSTAÇ EK-2 analizi sonucuna göre ton başına 70 TL alıyor. Ancak miktar o kadar yüksekki yıllık bertaraf maliyeti çok oluyor. Daha uygun yöntemle nasıl bertarafını sağlarız. Konu hakkında işlem yapan var mı?
 
merhaba @GüldenASLAN . hazır beton tesisim var çok fazla miktarlarda da üretimim olmuyor. atık çamurlarımda yok f-denecek kadar az. bağlı bulunduğum belediyedeki yetkililerde bununla alakalı bilgi sahibi değil. belediye bu çamurları moloz sahasına dökebilirmi acaba yada sizn bağlı bulunduğunuz belediye ne yapıyor?
 
@esra kokturk
@esra kokturk Bakanlığın konu hakkında yazısı var. Atık beton çamurları hafriyat döküm sahalarına gönderilemez diye. Ya geri kazanıma ya da düzenli depolama sahasına gönderilmeli diyor. İzin ve lisans sahibi tesislere baktığımda Türkiye de 11 tane tesis görünüyor 101314 kodunu alan. Bende geri kazanımını yapan yer var mı bunu merak ediyorum. Araştırmalarım devam ediyor...
 
Sorunlu bir konu, yani yasal olarak. Uygulamada mevzuata uyan/uyabilen santral çok nadir.
Güzel geri kazanım üniteleri mevcut çamurlu suları geri kazanan, tabi maliyeti yüksek. Tercih eden firmalar da mevcut.
Beton atıkları ile ilgili son zamanlardaki uygulama da "Alternatif Hammadde" olayı, incelemenizi ve bu konuda araştırma yapmanızı öneririm.
Bu beton atığı mevzusunu çözeceğim az kaldı, coming soon:)

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
 
Üst