Hazır beton santrali

sdagtekin

Daimi üye
Başlık
66
Tepki
189
@Şeyma Huyut Eyigün
çöktürme işleminden sonra çıkan su tekrar ne şekillerde kullanılıyor; pek bilmiyorum da proseste tekrar su olarak mı kullanılıyor. böyle ise devamlı kapalı sistem olmuş olmuyor mu? deşarj ve sulama işlemlerinin farkı ne oluyor tam olarak?.
sulamadan kasıt toz bastırma değil mi, deşarjda sanırım bir akarsuya vermek..

şimdiden teşekkür ederim.

csungur

Üye
Başlık
0
Tepki
0
@realastala hesaplama için çok teşekkür ederim ama hesaplamanız üretim kapasitesi kaç .....m3/h'e göre yapılmıştır.

realastala

Daimi üye
Başlık
13
Tepki
189
@aldemir072 ilk gözü(büyük olan) aşağıya doğru eğimli yaparsınız,(loader girebilecek şekilde) böylece çöken kum sadece o kısımda kalır. Diğer bölgelere yukarıdan yuvarlak gözlerle, şartlandırma yoluyla diğer havuza geçişini sağlarsınız.

@csungur

90 m3/h 'e göre hesaplanmıştır.

aldemir072

Daimi üye
Başlık
37
Tepki
129
Yalnız işletme sırasında çok fazla kum gelir havuzun ilk gözü çabuk dolar. sonraki gözlere fazla kum gider. o gözlerden kum çıkarmak çok zorlaşır. işletmede sıkıntı yaşarız. Bütün gözleri eğimli yapıp hepsine loader girecek şekilde yaptırmayı düşünüyorum. Kum çıkarması daha kolay olur.

İnci Krblt

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
106
Mezuniyet
2016—17
60 m3 beton santrali için çed gerekli mi adımları nedir gerekliyse arkadaşlar?

Önceki cevapları görüntüle…

Sevinç

Daimi üye
Başlık
4
Tepki
20
Öncelikle İl Müdürlüğüne dilekçe ile başvuru yapılarak e-çed sistemi referans numarası ve erişim kodu almalısınız. Daha sonra çed kapsam dışı için sistem üzerinden başvuru yapmalısınız.

Olgaç Sürmelihindi

Genel yönetici
Genel yönetici
Başlık
107
Tepki
4.388
Merhaba, hazır beton santrallerinde santral kapasitesi 100 m3/saat altında ise çed kapsam dışı yazısı verilir. Ancak kapasite 100 m3/saat veya üzerinde olursa proje tanıtım dosyası hazırlanarak çed gerekli değildir kararı alınır. Kapsam dışı yazısı ise bağlı bulunduğunuz il çevrenin sitesinde adımlar yer alabilir veya ilgili memurla konuşarak neler istediğini öğrenebilirsiniz. Ancak genelde dilekçe ile beraber;
1-) İş akım şeması ve proses özeti
2-) vaziyet planı
3-) Taahhütname
4-) Kapasite Raporu

Sevinç

Daimi üye
Başlık
4
Tepki
20
Kapasitesi sınır değerin altında olsa bile faaliyet Çed Yönetmeliği eklerinde yer aldığı için Çed Kapsam Dışı Başvurusunu sistem üzerinden yapıyorum.

Yönetmelikte hiç geçmeyen bir faaliyet ise dilekçe ve ekleri ile başvuru yapıyorum açıkcası. En iyisi dediğiniz gibi bulunduğu ilin İl Müdürlüğü sitesindeki adımları takip etmesi.

Yukarı Alt