Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hazır beton üreten fırmada santiye stajı ve staj defteri

Konu, 'Staj İmkanları' kısmında cansu ekinci tarafından paylaşıldı.

 1. cansu ekinci

  cansu ekinci CMNet Üyesi

  merhabalar son sınıfa gectim bir hazır beton üreten firmada şantiye stajı yapıyorum staj defterini doldurma konusunda fikir verirseniz sevinirim
   
 2. celyagut

  celyagut CMNet Üyesi

  Staj defterinde muhakkak hazır beton üretiminin ÇED yönetmeliği ve Çevre izin lisans yönetmeliği kapsamındaki yeri belirt. Eğer staj yaptığın firmanın çevre danışmanı varsa çevre dosyasını isteyebilirsin. Tutanakları, dökümantasyonu inceleyip bilgilenebilir ve staj defterini doldurabilirsin. Ayrıca beton santrallerinde çökeltim havuzu ve geri devir daim sistemi bulunur. Bu konuları irdeleyebilirsin.
   
 3. cansu ekinci

  cansu ekinci CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim bunlar hiç aklımda yoktu çok iyi oldu. Staj sonuna kadar 5 tane rapor hazırlamamı söylediler peki sizce defteri günlük seklinde mi yazmalıyım yoksa sadece raporları ekleyip açıklamalarıyla birlikte mi doldurmalıyım? laboratuvar stajında günlük şeklinde hazırlamıştım.
   
 4. celyagut

  celyagut CMNet Üyesi

  okulunuzun talep ettiği format nasıl olur bilmiyorum ama güzel bir çalışma yapmak istersen, günlük olarak araştırdığın konuları, yaptığın çalışmaları not olarak düşebilir, en sonunda genel bir rapor oluşturabilirsin bence. Ayrıca beton santrallerinde stok sahasındaki malzemeden kaynaklı emisyon oluşumlarını, alınması gereken önlemleri vs. Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontorlü Yönetmeliği kapsamında değerlendirebilirsin. Eğer firma Çed Yönetmeliğine tabiyse, Proje tanıtım dosyasını bulmaya çalış, hazırlayacağın raporda sana katkı sağlar.
  Böyle yazınca biraz karışık görünebiliyor ama takıldığınız noktalar olursa yazabilirsiniz.
   
 5. cansu ekinci

  cansu ekinci CMNet Üyesi

  Anladım çok teşekkür ederim gerçekten çok iyi oldu bilgileriniz.Çünkü büro stajı için yanlış bir yer sectiğim kanısındaydım moralim bozuluyordu sürekli deftere yazacak birşey olmayacak vs diye ama sizden sonra şekillenmeye başlar gibi oldu. defteri toparladıkca sıkıntı yasadıgım yerlerde yazarım yine tekrar tesekkür ederim kolay gelsin :)
   
 6. taha.ibrahim

  taha.ibrahim CMNet Üyesi

  Bende son sınıfa geçtim çimento fabrikasında staj yapıyorum.Şantiye içerisinde teknik gezintiye çıkıp evsel, endüstriyel,kontamine vb.atıkların gerekli konteynerlere atılıp atılmadığını bakabilirsiniz bunların fotograflarını çekip staj defterine yapıştıra bilirsiniz.Kullanılmış araba veya iş makinelerin lastiklerinin nerede depolandığına (açık alanda mı kapalı alanda mı) bununla ilgili bilgiler toplayıp staj defterinize yazabilirsiniz aynı şekilde fotoğraflarını çekip staj defterinize yapıştırabilirsiniz.Şantiye atık suyunun (evsel veya varsa endüstriyel)arıtımı yapılıyorsa arıtımın hangi aşamalardan geçtigini,Atık suyun BOİ,KOİ,PH,AKM vb.degerlerine,günlük kaç metreküp debi deşarj ettiğine ve yönetmenliğe uygun olup olmadığına bakabilirsiniz,ayrıca zimmetli olduğunuz mühendisten işletmenin çevre mevzuatını isteyip bu mevzuatta ki yönetmelikleri araştırıp staj defterinize yazabilirsiniz:)
   
 7. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Hava ve Su ile ilgili bir çok şeye bakabilirsin ama benden sana tavsiye,Tesisin Çevre konusunda yasal sorumlusu kim ise onun İç Tetkik Raporuna ve Aylık Değerlendirmelerine bak.;)
   
 8. cansu ekinci

  cansu ekinci CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim gerçekten sıkıntısız olacak gibi sizlerden aldığım bilgilerle inşallah hepsini uygulamaya çalışacağım :)
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...